Палійчук і на «1+1» «засвітилась» некоректностями проти румуномовних… (відео)

2
762
Загрузка...

Керівник департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації Оксана Палійчук «засвітилась» у програмі «Секретні матеріали» на телеканалі «1+1» – черговою порцією некоректностей на адресу румуномовних.

У конфлікті із значною частиною буковинських педагогів, який затіяла директорка департаменту, вона вже допускала некоректні висловлювання щодо румуномовних вчителів. Тепер п. Оксана спрямувала свою некоректність проти румуномовних учнів. У коментарі представникам «Секретних матеріалів» вона акцентує увагу на тому, що «67% випускників шкіл з румунською мовою навчання не склали історію… В районі 60% не склали українську мову». І продовжила, що якщо вони не склали українську мову, вони не змогли  вступити у вищі навчальні заклади України…

Цікава маніпуляція, правда? В стилі Палійчук, як кажуть… На що натякає п. Оксана? Що румуномовні учні не хочуть вчити українську мову? Чи що вони менш здібні, тому не можуть опанувати на належному рівні державну мову?.. Чи ще щось?..

Цікаво було б побачити, які результати продемонструвала би сама директорка, якби, будучи україномовною, їй довелось би вчити ту ж історію румунською мовою?.. І наскільки успішно склала би вона румунську мову?..

Навіщо п. Палійчук своїми некоректними висловлюваннями провокує конфліктність в регіоні, який і так називають, певною мірою, «вибухонебезпечним»?.. Кому це вигідно? Точно не тим, які хочуть бачити Україну єдиною, успішною і такою, яку будуть любити і поважати всі громадяни нашої країни, незалежно від походження або мови, яка є їм рідною або ближчою… І чи звертають увагу на такі некоректності високопосадової пані компетентні органи?..

Є в цьому спецпроекті і інші маніпулятивні тези. Приміром, порівняння кількості румуномовних та угорськомовних шкіл в Україні та україномовних у цих країнах… А нічого, що в тих країнах проживає на порядки менше етнічних українців?.. До чого такі порівняння тоді?.. Теж з метою спровокувати якісь конфлікти?..

fakty.cv.ua

***

***

Міністр Гриневич буде у Чернівцях «втихаря» розбиратися з румуномовними

***

Міністр Гриневич у Чернівцях розвіяла міфи про освітні «мовні проблеми» (відео)

***

Палійчук вперто не хоче перепросити за некоректності щодо педагогів Буковини (відео)

***

Принижені “головною освітянкою” педагоги та депутати вимагають відставки Палійчук

***

Палійчук “втекла” від зустрічі з приниженими нею вчителями на сесії облради?

***

Буковинські вчителі звернулись з відкритим листом до міністра освіти і науки

***

На Буковині маніпулятивно і незаконно зробили з вчителів «двієчників» (відео)

***

Для чого «головна освітянка краю» через ЗНО принижує вчителів?..

***

Загрузка...

2 КОМЕНТАРІ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ