Відео: “Інтер” показав, що переселенцям в Чернівцях не раді

3
724
Загрузка...

Шукають прихистку переселенці з Донбасу і у Чернівцях. Та люди скаржаться: через упереджене ставлення містян – вони тижнями не можуть винайняти для себе оселю.

Наталя Бондаренко – переселенка з Макіївки – в’їжджає в орендовану квартиру. Житло в Чернівцях шукала два тижні.

“Дівчинка-волонтер, спасибі їй величезне, вона взяла мене до себе додому – в Шипинці селище. Там ми жили у неї і потихеньку шукали квартиру. Було складно знайти квартиру, тому що ціна висока”, – каже Наталя Бондаренко, переселенка з Донбасу

Знайти житло важко не лише через брак коштів. Уже кілька місяців чернівчани відмовляються селити вихідців з Донбасу, скаржаться волонтери.

“Різні речі кажуть. Є такі речі дуже неприємні, я не хочу навіть їх повторювати”, – розповідає волонтер Катерина Пономарьова.

Ми вирішили з’ясувати – чи так це. Телефонуємо за оголошеннями про оренду. Власники квартир, щойно почувши про переселенців, закінчують розмову. Без жодних пояснень. Ріелтори ж кажуть: люди бояться східняків. Даремно – зазначають у міліції.

“Звернень з моменту конфлікту на Сході у нас відносно переселенців не було. Тобто, не було скоєно ніяких крадіжок, хуліганських дій”, – запевняє заступник начальника управління кримінального розшуку УМВС України в Чернівецькій області Микола Лазорко.

Як бути тим, хто, тікаючи від війни, залишивши рідні домівки, тепер не може знайти прихистку в інших містах? На це запитання в мерії Чернівців лише розводять руками. Вільних приміщень у Чернівцях, де можна було б облаштувати житло для переселенців, немає. Як вихід, називають будівництво соціального житла. Та грошей на це немає.

“Ми зверталися на Президента саме з передбаченням, щоб вчасно до бюджету було передбачено – в грудні, поки не був прийнятий бюджет” “нема нічого”, – каже депутат Чернівецької міської ради Олена Калмикова.

Нині на Буковині – понад дві тисячі переселенців зі Сходу. Хтось встиг винайняти кімнату в гуртожитку, когось – прихистили в монастирях, хтось – оселився в покинутих садибах. Решта й далі поневіряється у пошуках бодай якогось даху над головою.

Відео:

Загрузка...

3 КОМЕНТАРІ

  1. Можу надати адреси 10 покинутих власниками (або занедбаних) об’єктів у Чернівцях, де можна було, доклавши невеликих (фінансових) зусиль, облаштувати помешкання.
    Неприязні до східняків немає. Потрібно просто зважати, що це сюжет для телеканалу, власником якого є Фірташ. Виглядає дивно, що людина, шукаючи квартиру, згадує, що вона переселенець зі сходу.

  2. 70% черновчан патологические жмоты, трусы, лающие как шавки, гоняющие пониы – никогда руки попавшиму в беду не подадут! Всегда трясуться только отсвоих ничтожных задницах

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ