Спорт допомагає діткам із синдромом аутизму, – кажуть фахівці і свідчить досвід

0
486
Наталія Мартіашвілі на заході KidsAutismGames. Фото: gazeta.ua
Загрузка...

Спорт допомагає особливим дітям (із синдромом аутизму) розвивати моторику, – зазначає експерт. 

Через спортивно-оздоровчі заняття, рухову активність, соціалізацію, залучення до публічних проектів, виявляється, можна досягти значних зрушень, позитивної динаміки з дітками, які мають синдром аутизму. Такий незвичний для нашої країни підхід до боротьби з негативними супутниками цього синдрому успішно застосовують в рамках проекту «KidsAutismGames», який реалізовує Фонд «Спорт заради Миру» (SPORT for PEACE). Приємно зазначити, що керівник Фонду Наталія Мартіашвілі та учасник проекту – колишній футболіст «Буковини» Олександр Білоус, який півтори сезони зіграв у складі «SV 09 Arnstadt» у німецькій Ландеслізі, а нещодавно очолив у Чернівцях проект «Твоє місто. Чернівці», є волонтерами Чернівецького обласного центру «Спорт для всіх».

Сашко якраз хоче успішну практику роботи з дітками з синдромом аутизму в Києві продовжити і в рідних Чернівцях.

Днями в Києві відбувся перший зимовий забіг 50 дітей з аутизмом проекту KidsAutismGames. Особливі діти віком від 4 до 13 років подолали дистанцію, пробігши 800 метрів. На жаль, в Україні поки далеко не всі батьки долучають до спорту дітей з особливостями.

Багато батьків думають: раз у дитини є якісь вроджені вади, тоді їй складно буде займатися спортом. Але фахівці впевнені: все якраз навпаки, – зазначають на сайті gazeta.ua (Автор: Олег Блажко).

Інна Сергієнко, консул “Аутизм-Європа”, засновник фонду “Дитина з майбутнім” нагадує: будь-яка дитина, в тому числі з ментальними особливостями – це, перш за все, дитина. А для будь-якої дитини спорт, біг, стрибки, активні ігри – це розвиток, як фізичний так і ментальний.

“Тому для дітей з особливостями розвитку, в тому числі – дітей з аутизмом, заняття спортом не просто корисні, вони потрібні! Спорт також сприяє розвитку комунікації, вірі в себе, вмінню ставити цілі і досягати результатів. Ми дуже сподіваємося, що спортивні проекти для дітей з аутизмом та іншими особливостями будуть розширюватися і з’являтися по всій Україні”.

Фахівець радить батькам не боятися занять спортом особливої дитини. За її словами, для цього перш за все треба знайти такі спортивні заняття, які будуть подобатися самій дитині. Таке обов’язково на перших порах проходити заняття разом з дітьми.

З Інною Сергієнко згодна Наталія Мартіашвілі – директор фонду Sport for Peace. Вона тренувала дітей для марафону.

Спеціаліст розвінчала міф про те, що спорт особливим дітям важливий не так, як здоровим. За її словами, спорт дітям з аутизмом допомагає розвиватися набагато краще, ніж при пасивному спосіб життя.

“По змінах на практиці за чотири місяці занять всі діти стали більш соціальні і з задоволенням беруть участь в масових бігових заходах, спокійно приймають чужих людей, нові місця і гучні звуки”, – говорить Наталя.

В рамках проекту KidsAutismGames щотижня професійні тренери допомагають тренуватися близько 60 дітей з аутизмом. Тренування були розроблені спеціально, щоб через ігрові змагання навчити дітей взаємодіяти між собою, розвинути моторику, поліпшити фізичний стан дітей і прищепити їм любов до занять спортом.

Того ж дня, за сприяння директора Чернівецького обласного центру «Спорт для всіх» Георгія Мазурашу, який працював ведучим на Кубку України з легкої атлетики в приміщенні 2018 р. в Києві, окремі учасники проекту KidsAutismGames познайомились із зірковою стрибункою у висоту Юлією Левченко. Сашко Білоус та Наталія Мартіашвілі впевнені, що спілкування із знаменитою спортсменкою, яка є й Людиною з великої літери, також матиме позитивний ефект для «підопічних».

Продовжуючи тему «аутизм і спорт», можна зазначити, що спортсмен, який здобув найбільшу кількість медалей літніх Олімпійських ігор – американський плавець Майкл Фелпс (6 золотих медалей в Афінах-2004, 8 золотих медалей у Пекіні-2008, 4 «золота» у Лондоні-2012 і 5 золотих нагород у Ріо-де-Жанейро-2016, плюс 3 «срібла» і 2 «бронзи») у дитинстві… страждав аутизмом… Ось вам і приклад!

Якщо хтось цікавиться можливістю застосувати заняття фізкультурою і спортом в напрямку роботи з дітками із синдромом аутизму, можете звертатися безпосередньо до Олександра Білоуса (095 201-10-10, Facebook).

fakty.cv.ua

***

***

***

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ