На Буковині маніпулятивно і незаконно зробили з вчителів «двієчників» (відео)

1
2820
Загрузка...

На базі тестування вчителів, яке освітянські юристи назвали незаконним і перевищенням повноважень органом управління освіти і науки облдержадміністрації, «головна освітянка» Буковини Оксана Палійчук, «трохи перекрутивши» результати, принизила «гуртом» педагогів краю, а потім звалила все на журналістів – мовляв, неправильно зрозуміли і «не так» цитували. Попутно увімкнули механізми тиску на вчителів, які насмілились виступити проти незаконних дій керівника Департаменту…

 

Як кажуть, хіба що ліниві тепер не обговорюють, з некоректної подачі п. Палійчук, які ж «ніякі» буковинські вчителі. І мало хто хоче і пробує розібратися, що це за тестування було, чи законне воно, на яких умовах проводили і т.п. А, між тим, це скандальне тестування було проведене не лише з перевищенням повноважень та порушенням законодавчих норм, а й часу вчителям дали майже удвічі менше, ніж мінімально необхідний за розрахунками фахівців на виконання тесту, наприклад… Але ці та інші важливі деталі залишились в тіні «гучної прес-конференції» директора Департаменту, а на першому плані – скандальні заголовки про вчителів «двієчників» і «трієчників», з якими, завдяки п. Палійчук, асоціюють педагогів Буковини…

Всі неправильно почули «головну освітянку» краю?..

«На Буковині чимало вчителів-двієчників»

«На Буковині вчителі склали ЗНО. 80% не вступили б до ВНЗ на бюджет»

«Вчителі вразили низькими оцінками на здачі ЗНО»

«На Буковині кожен третій вчитель склав ЗНО на трійку»…

Такими заголовками «завалило» інтернет після прес-конференції «головної освітянки» краю. Як це вплинуло на імідж педагогів, – зрозуміло. Чи заслуговували всі вчителі Буковини на такий «колективний штамп»? – питання, певно, риторичне…

Пізніше Оксана Палійчук спробувала «звалити все на журналістів» – мовляв, не так її зрозуміли, не так цитували… Прямо всі разом «не так почули» і «не так передали» її слова?..

«Чотири педагоги склали тести на нуль. П’ять вчителів отримали від одного до трьох балів, і лише 56 – на відмінно, від 10 до 12 балів. Кожен третій педагог склав тестування на рівень трійки по п’ятибальній системі оцінювання!, – розповіла Оксана Палійчук, директор департаменту освіти ОДА. – Це – неприпустимі результати. Адже вчителі виконували ті ж завдання, що й діти».

«Кожен 3-й вчитель склав тест ЗНО на рівень трійки» – Оксана Палійчук. «Оксана Палійчук запевнила: така новація не мала на меті образити вчителя, а навпаки – стимулювати його до самооцінки… «Протестуємо абсолютно всіх вчителів, – розповіла Оксана Палійчук. – Наше завдання – допомогти вчителю працювати над собою, переглянути рівень своїх знань». Вчителів-двієчників, як зауважила О. Палійчук, не звільнятимуть з роботи…»

На Буковині керівник обласного підрозділу принижує нацменшини…

«Найгірші результати з української мови та літератури показали вчителі, які викладають цей предмет в школах з румунською мовою навчання», – зауважила Оксана Палійчук…

Це одна з цитат, на які, можливо, мали би відреагувати не лише ображені вчителі, а й компетентні органи. Тим більше в цей непростий для України час, коли вороги намагаються грати на проблемах нацменшин… А керівник такого відповідального підрозділу обласної влади дозволяє собі такі образливі закиди на адресу представників нацменшини… Немає слів…

Цікаво, яку насправді мету переслідувала п. Палійчук цією «тестовою самодіяльністю» та некоректними коментарями після тестування? Якщо Оксана Михайлівна переймається проблемами з якістю викладання в школах області, нехай би в межах своїх повноважень надавала відповідні пропозиції міністерству, ініціювала законодавчі і нормативно-правові зміни, які реально зможуть покращити ситуацію тощо (якщо є такі пропозиції та ініціативи в публічній площині, – прохання підказати). Тим більше, що на рівні центральних органів влади готуються зміни, які передбачають атестування вчителів, за наслідками якого кращі отримуватимуть у т.ч. і відповідні надбавки до зарплати.

А щодо вчителів, знання яких не відповідають мінімальному рівню, який мав би бути для роботи в школі (можливо, і такі є), то тут вже питання більше до вузів, які їх випускають, правда? Було б цікаво знати, якщо, можливо, і в цьому напрямку п. Палійчук виступила з якимись геніальними ініціативами…

Чому вчителям виділили на тести так мало часу?

Попутно з іншими, достатньо некоректними тезами, після скандального тестування вчителів п. Палійчуцк та її підлеглі розповсюджували інформацію про те, що, мовляв, вчителі, які займаються репетиторством, вирішували всі тести вже за 15 хвилин. «Коректно», правда? Особливо якщо врахувати, що, приміром, розрахований час виконання тесту демонстративного варіанту 2015 року з математики становить 143 хвилини (тобто мінімально необхідний час), а під час «скандального тестування» буковинським вчителям дали 80 хв.

Кожен з читачів може зайти на сайт пробного тестування і спробувати встигнути за 15 хв. просто прочитати умови завдань та відмітити по одному з варіантів відповідей. Фізично встигнути складно. А якщо ще думати над варіантами відповіді, вирішувати?.. Плюс в комп’ютерному варіанті, приміром, деякі завдання з математики (з графікою) система «розкидує» на дві, а то й на три сторінки, що додатково ускладнює процес розв’язання. Це хіба якщо на пам’ять знати всі варіанти відповідей…

Так, напевно, вчителі, які готують з певного предмету учнів до проходження ЗНО, можуть вже і «на автоматі» відмічати правильні варіанти відповідей. Але це також один з аргументів, який вказує на «безглуздість» цього «самодіяльного експерименту»…

Зрозуміло, що вчителям, які викладають відповідні предмети у випускник класах і готують учнів до ЗНО, як, тим більше, ті, які займаються «ЗНО-репетиторством», легше пройти це тестування. Але чи означає це, що вони обов’язково мають і відповідні  педагогічні здібності, щоби вміло і доступно донести потрібні знання і матеріали до учнів?.. І чи обов’язково потрібно вчителям інших класів здати на «відмінно» ті випускні тести, щоби гарно викладати матеріали іншого рівня? Теж риторичне запитання.

А, може, п. Палійчук, розуміючи, що не може позитивно вплинути на рівень зарплат для вчителів (який, на жаль, залишає бажати кращого), попутно пропагує саме репетиторство, як механізм додаткових заробітків? Але для чого тоді принижувати «гуртом» педагогів краю?..

У середньому вчителі здали ті тести таки добре!

«Чотири педагога здали тести на нуль…», – повідомив Чаплига… І таке теж можна було зустріти в інтернеті після тестування вчителів та згаданої вище прес-конференції О. Палійчук. Уявляєте, що при цьому думає пересічний читач?! Вчитель і здав тести на НУЛЬ?! Це ЯК?! Виявляється, все набагато простіше – просто четверо вчителів, які розуміли, що таке тестування є незаконним, просто вийшли з системи, яка й показала «0». А оцінки нуль взагалі-то немає ж…

А ось офіційні відомості про результати тестування від Світлани Прінько (директор КУ «Група моніторингу системи освіти, господарського обслуговування та аудиту установ освіти області»:

«Анонімне тестування було проведено серед 446 слухачів курсів підвищення кваліфікації з української мови та літератури, історії України, математики, хімії, географії, англійської та французької мов, біології, фізики.

Кількість вчителів вищої категорії становить 258 (60,7%) осіб, І категорії – 56 (13,2%), ІІ – 69 (16,2%), спеціалістів – 42 (9,9%).

Якісний показник тестувань вчителів з базових дисциплін:

початковий рівень (1-2 б.) – 5 (1,2%) педагогів;

середній (4-6 б.) – 102 (24,0%);

достатній (7-9 б.) – 237 (55,8%);

високий (1—12 б.) – 81 (19,0%)..

Загальний середній бал – 8,2, якість знань – 74,8%».

Отже, в середньому вчителі здали тести на 8,2 бала, що відповідає «твердій четвірці» за 5-бальною системою (7, 8, 9 – «достатній» рівень). А з подачі п. Палійчук на перший план вийшла інформація про вчителів-«двієчників» і «трієчників»… Не кажучи про те, що, приміром, у деяких виданнях на фото фігурували вчителі, які найкраще впоралися з тим тестуванням, а заголовки були про «двієчників»… Гарні асоціації для них, правда?..

Юристи чітко вказали на перевищення повноважень та незаконність

Профспілка працівників освіти і науки України листом від 24.04.17 №02-8/214, направленим у всі регіони України, зазначила:

«Аналіз норм законодавства в галузі освіти, які стосуються визначення відповідності педагогічних працівників займаній посаді, їх атестації, підвищення кваліфікації, діяльності інститутів післядипломної педагогічної освіти, повноважень органів управління освіти і науки засвічує про неприпустимість проведення тестування вчителів базових дисциплін за технологією ЗНО та про перевищення органом управління освіти і науки облдержадміністрації наданих законодавством повноважень».

У додатку (Правовий висновок щодо відповідності законодавству дій Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації тестування вчителів з базових дисциплін за технологією ЗНО) юридичний відділ ЦК Профспілки перелічив виявлені ними невідповідності «самодіяльності» буковинської освітянської очільниці  законодавству.

Думка керівника Українського центру оцінювання якості освіти

Директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій на запитання, як він ставиться до застосування тестів під час переатестації буковинських учителів, зазначив: «Якщо говорити про професійну гордість, будь-який педагог після проведення ЗНО серед випускників шкіл може самостійно виконати тестові завдання й перевірити свої знання. Натомість некоректно без правових підстав змушувати всіх учителів виконувати тест невідомого походження. Понад те, визнавати його результати валідними й такими, що визначають, володіє своїм предметом учитель чи ні…

Отже, такий інструментарій, як його позиціонують ще й додають абревіатуру «ЗНО», неправильно з погляду й етики, і професійності проведення відповідних випробувань…»

«По-перше, у вчителя немає чіткої мотивації виконувати тести. По-друге, вочевидь, педагогам запропонували виконати певну добірку завдань, можливо, з різних тестів. Тому достеменно не відомо, наскільки професійно було підібрано завдання в цьому тесті, чи достатньо запропоновано часу на їх виконання тощо. Це суттєво… Отже, такий інструментарій, як його позиціонують ще й додають абревіатуру «ЗНО», неправильний з погляду й етики, і професійності проведення відповідних випробувань».

Радикальні висловлювання в інтернеті

SOS! SOS! Піднімемо голови та гучно відповімо авторитарній системі в освіті в пострадянській країні! За Вчителем майбутнє бо він виховує майбутнє нації – Дітей України! Невже не зрозуміло, що з двох конфліктуючих сторін: чиновники проти вчителів, піти мають чиновники – їх час СКІНЧИВСЯ! Вони це розуміють, тому останніми силами – шляхом приниження вчительства, забезпечують собі піар і авторитарність, не думаючи про наслідки. Батьки мають об’єднатися з учителями, тому що їхніх дітей будуть вчити не директор департаменту, а ВЧИТЕЛЬ!

Sergiy Ostapchuk: «Мені соромно і дуже жаль вас усіх – буковинських педегогів. Соромно, бо вашу честь виступила захищати одна людина – я її не знаю, Ольга Танасіївна, здається, як Жанна Дарк, одна єдина, яка стала відкрито за вашу честь. Невже із тисяч педагогів вона лишилася одна, хто має моральне право виховувати молоде покоління? Інквізиція – департамент освіти – їй індульгенцію навряд навіть продасть. Я не маю ніякого відношення до освіти,тобто я не педагог, але мене вчили бути громадсько активним, я маю дуже хорошу освіту, у мене були найкращі вчителі. Я за них видеру очі кожному, хто скаже, що вони погані. Мені соромно за вас, бо вас облили брудом, усіх без вийнятку, а ви сидите і тримаєтеся за посади і години. То невже МАЙДАН нічого нас усіх не навчив? Революція гідності? Де ваша гідність? Буковинські педагоги! Або змінюйте своє керівництво, або пишіть заяви на звільнення!!! Може я не правий, то вибачайте.

P.S. А взагалі,я так думаю, якби очільниця освіти хоч трохи мала совісті, то сама подала би у відставку, і тим показала б свою “християнську етику”».

Віктор Громовий (освітній експерт, заслужений вчитель України):

Є така народна приказка: застав дурня Богу молитися, так він і лоба розіб’є.

Нова українська школа, – це… плюс ЗГО-ізація всєї країни?! Вам мало того, що в 11 класах відсутній навчальний процес як такий, а є лише тупе натаскування на ЗНО?! Тепер давайте усіх вчителів відправимо до репетиторів, щоб зазубрили відповіді на стандартизовані тести?!

От тільки спочатку пропоную скласти ЗНО із основ освітньої політики нашим начальникам і працівника МОН. Розробку запитань для цього ЗНО готовий бесплатно організувати силами експертної спільноти порталу «Освітня політика». Репетитори ці тести скласти не допоможуть… Клепка буде потрібна! Усі, хто не складе, направляються на виправні роботи до сільських шкіл регіону в якості техперсоналу терміном на три роки. Робити такі заяви маю не менше підстав, аніж пані Оксана Палійчук ось такі, цитую:

«Протягом вересня-жовтня Департамент протестує всіх без виключення вчителів Чернівецької області. Більше того: зроблять його не анонімним, як цьогоріч, а відкритим. Хочу наголосити: ми запровадимо ЗНО для вчителів не для того, аби принизити їхню гідність, а для реальної оцінки ситуації і подальшої роботи над проблемними миментами. Важливо, що попри супротив, вже після складання тестів більшість педагогів подякували нам. Бо самі побачили, над чим працювати самостійно і як далі планувати роботу з учнями, – запевняє Оксана Палійчук. – З наступного навчального року  бали, набрані вчителями на ЗНО, будуть враховуватися у переатестації вчителів. Бо не можуть педагоги з результатами 1-3 бали отримати вищу категорію чи стати методистом».

Громадська рада виявилась «підкаблучною»?..

Скандальне тестування вчителів стало темою обговорення під час засідання Громадської ради з питань освіти, науки і виховання при відповідному Департаменті ОДА 13.06.17.

До цієї ради входять поважні педагоги і керівники загальноосвітніх закладів. Але залежність від керівника Департаменту помітна… Мало хто наважився висловлюватися не в унісон з «головною освітянкою» краю. Хоча сміливці такі все-таки знайшлись. Можете подивитися відповідне відео і послухати всі виступи.

Рішення ж Громадська рада ухвалила таке, що називається, аби не образити директора Департаменту (або «підкаблучне»?). Тобто рекомендували проводити такі тестування виключно на умовах добровільності та анонімності. Для чого, запитується?..

Цікаво, що вже на засідання Ради директорів 16.06.17 не пустили ані вчителів-представників Групи у Facebook «Буковинські педагоги НЕ ТРІЄЧНИКИ», ні представника профспілки… (звернення до голови Ради директорів дивіться нижче). І ця Рада також підтримала директора Департаменту. А звернення вчителів навіть не стали обговорювати… Ось така «специфічна демократія» у буковинській освіті…

Про ці засідання трохи детальніше – нижче.

Як Ви гадаєте в освіті області демократія чи диктатура?..

Нещодавно в області відбулося засідання Громадської ради з питань освіти і науки при Департаменті освіти і науки Чернівецької ОДА (13 червня 2017 р.)

Що цікаво? У склад ради включено 23 особи, серед яких:

 • – головний спеціаліст відділу освіти; 2 – вчителі; 8 – директорів ЗНЗ;

3 – заступники директорів ЗНЗ; 1 – директор ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації;

1 – директор ПТНЗ; 3 – викладачі керівного складу ЧНУ на відповідних факультетах; 2 – педагогів позашкілля; 1 –  практичний психолог; 1 – голова батьківської організації.

Отже, при Департаменті освіти і науки Чернівецької ОДА створено Громадську раду – постійно діючий колегіальний громадський консультативно-дорадчий орган, утворений для забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації, налагодження ефективної взаємодії з громадськістю, врахування громадської думки при формуванні та реалізації державної політики у сфері освіти і науки! Так як усі вищеперелічені особи є громадянами України, то вона «Громадська», а керує нею – директор ліцею». Тому в освіті відбувається систематичний САМОКОНТРОЛЬ, який ретельно здійснює на кожному засіданні – Палійчук Оксана Михайлівна, перша особа освіти області.

Останнє засідання мало ще цікавішу тему: «Фахове тестування як один із способів подолання кризи непрофесійності в освіті». На засіданні знову  обговорювали підсумки невалідного тестування вчителів, дійшли навіть до того, що їх обізвали «недолугими» у присутності всієї аудиторії (див. відеозапис в ютубі). Одноголосно погодилися члени ради на добровільне анонімне тестування, не знаючи що до цього воно було таке ж «добровільне» як і «анонімне»  (наказ ДОН №32 від 31.01.2017 в п. 2.1. КЗ «Інститут післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області» (Білянін Г.І.): 2.1.1. Забезпечити: участь слухачів курсів підвищення кваліфікації у тестуванні, в тому числі анонімному тестуванні у форматі ЗНО; Доручення від 24.05.2017р.: п.5. «Про організацію та проведення тестування вчителів-предметників під час проходження курсової перепідготовки в ІППОЧО» (контроль здійснює Прінько С.І. – s_prinko@ukr.net). 5.1. Проводити тестування вчителів-предметників під час проходження курсової перепідготовки в ІППОЧО добровільно та анонімно. (Група моніторингу системи освіти, господарського обслуговування та аудиту установ освіти області,  Інститут післядипломної педагогічної освіти. Термін: протягом року).

Наразі маємо 16 червня – день, в який відбулося засідання Ради директорів (Томяк В.М., директор Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 27, – голова ради). До голови Ради делегація динамічної Групи Facebook «Буковинські педагоги НЕ ТРІЄЧНИКИ» зробили Звернення, в якому ініціювали зробити звернення до голови ОДА. ЇХ НА ЗАСІДАННЯ НЕ ВПУСТИЛИ! У дверях перекрили вхід, голова Ради разом із працівником Департаменту, який не є членом ради, розказали що тестуватися треба, забрали звернення, не зареєструвавши його і взамін не давши жодного запису. Звернення не могли розглядати, бо голова Ради демонстративно положив на стіл Палійчук О.М. Учителі покликали заступника голови профкому області, однак їх усіх попросили із зали приміщення бібліотеки «Юності Буковини».

Знову директори у присутності директора Департаменту або його працівників, голосували за те скаженіле «анонімне й добровільне тестування»!

То як Ви скажете: це Демократія чи Диктатура?

Принижені вчителі сподіваються на підтримку з боку депутатів

Найсміливіші педагоги, які постраждали від некоректних заяв очільниці освітянського Департаменту, спочатку звернулися до неї. Текст звернення можна прочитати тут:

Після очної зустрічі з «головною освітянкою» області вчителі, зокрема, зазначили:

 • Учителів Буковини не люблять, не поважають і не збираються думати про методи стимулу до роботи.
 • НАС НЕ ЧУЛИ!
 • Нам майже 2 години розказували, що це нічого страшного…
 • Важко повірити, що кожний третій педагог “трієчник”. ЗМІ так написали самі, за словами О. Палійчук… Невже?
 • Ми не «експериментальні миші». Ми – люди! Ми маємо право гідності і хочемо захистити себе і всіх педагогів буковинського краю.
 • Дане питання треба глибше вивчити та обговорити зі всіма керівниками області, узгодити у правовому полі.
 • ЗНО не мірило роботи вчителя, а інструментарій для вступної кампанії.
 • За такими результатами не можна судити про роботу вчителя та його фаховий рівень.
 • Образили всіх вчителів Буковини, без розбору, і де лише можна було: у пресі, по телебаченню, особливо – в інтернеті. Потрібно підіймати авторитет учителя, а не опускати його.
 • Дуже принизили вчителів, які викладають у школах із румунською мовою навчання.
 • Образливо, що вчителів незаконно звинуватили в їхній некомпетентності.
 • Думка директора департаменту при спілкуванні з нами – не змінилася. Залишається вчителям об’єднуватися і шукати шлях до вирішення проблеми.
 • Це не форма навчання і не для курсів підвищення кваліфікації, тому ніяк не впливає на фахову майстерність та вміння навчати.
 • Такий «експеримент» не вдався, бо проти такого використання ЗНО для вчителів навіть сам директор УЦОЯО.
 • Якщо МОНУ підготує сертифікацію, то ми будемо у правому полі її проходити.

Вчителі заявили: «Ми відмовляємося від НЕПРАВОМІРНОГО, НЕЗАКОННОГО  тестування. Не маємо бажання його складати й восени  через те, що вважаємо:

 • порушена нормативно-правова база через тестування за інструментом ЗНО (див. правовий висновок юридичного відділу ЦК профспілки від 24.04.2017 № 02-8/214);
 • принижено нашу гідність на весь світ (див ua: ПЕРШИЙ; 24 канал; osvita.ua; facebook та інші)»

Далі педагоги звернулися до керівника профільної комісії обласної ради – зіркового спортсмена Івана Гешка. Вчителі сподіваються, що і Гешко, і інші депутати крайового парламенту не проігнорують офіційні висновки юристів освітянської профспілки, які чітко вказали на допущені Оксаною Палійчук порушення та перевищення повноважень. І не залишать без уваги некоректності з боку керівника освітянського підрозділу ОДА.

До слова, голова облдержадміністрації Олександр Фищук не став розбиратися в деталях, а просто підтримав свою підлеглу. Незважаючи на її неправомірні дії, як свідчать висновки юристів… Цікава позиція…

Слава Богу, не всі у владі «поверхневі». І серед вчителів чимало людей, які не бояться виступати проти свавілля чиновників, відстоювати свою честь честь і гідність. І це вселяє оптимізм та надію на позитивну розв’язку у цій дивній боротьбі «головної освітянки» краю проти буковинських педагогів. Найсміливіші представники скривджених вчителів, на прохання fakty.cv.ua, висловили свою позицію, і назвали її також обнадійливо:

Борімося – поборемо! Нам Бог допоможе!

Задуха, від якої педагоги німіють, атмосфера, де панує страх, ненависть, підозра, загальна заціпенілість, де офіційна брехня стає звичкою і не вважається безчестям, а слово правдиве, слово вільне щораз омивається кров’ю.

Гнівний біль безправства, голос потоптаної і пробудженої гідності буковинського педагога, смутки-жалі знівеченого ім’я, сила непокори спонукали нас, освітян, до рішучих дій.

Вже вкотре з вуст директора ДОН ЧОДА лунають нарікання на буковинських освітян через мас медіа: «На Буковині кожен третій вчитель склав ЗНО на трійку», «На Буковині вчителі склали ЗНО. 80% не вступили б до ВНЗ», «Вчителі-двієчники», «Вчителі-трієчники».

Звертаючись в різні інстанції щодо захисту Буковинського Педагога, ми втратили було надію на успіх.

Аж ось, на наше звернення відреагували в Обласній раді. Проблемою перейнявся Іван Тарасович Гешко, керівник комісії з питань освіти, Іван Іванович Костащук, заступник голови комісії. Нами не погордували, нас вислухали і почули як і належить європейським депутатам-демократам Обласної ради! 24 травня 2017 року відбулося позачергове засідання комісії обласної ради з питань освіти, а саме розглядалося звернення буковинських педагогів щодо некоректності та неправомірності дій Департаменту освіти і науки України Чернівецької ОДА.

Спершу з’ясуємо чи підтверджуються ці «крилаті вислови»? Проведемо невеличкий аналіз «ЗНО» слухачів курсів підвищення кваліфікації вчителів математики:

I група: 2 – по 12 балів; 2 – 10 балів; 6 – 9 балів. Отже, с.б. – 9,8;

II група: 1 – 7 балів; 6 – 12 балів; 6 – більше 9 балів. Отже, с.б. > 10;

III група (ДАЛИ поглиблений рівень): 2 – 6 балів; 1 – 12 балів; решта – більше 9 балів. Отже, с.б. > 9!

Отже, середній бал «ЗНО» учителів математик точно більший 9!

Як бачимо репліка «кожен третій – трієчник», чи «вчителі-двієчники» – підтвердження не має. Тож яка політика чинного директора Департаменту освіти? Очевидна – умисне приниження гідності Педагогів Буковини!

Крім того, хочеться відмітити, що порушень процедури тестування дуже багато: 1) часовий регламент, 2) ланцюжок завдань за рівнем складності порушено, 3) шкалювання, 4) режим online передбачений для демонстраційного варіанту, а не для контролю та інше.

Аналіз норм законодавства в галузі освіти, які стосуються визначення відповідності педагогічних працівників займаній посаді, їх атестації, підвищення кваліфікації, діяльності ІППО, повноважень органів управління освіти і науки засвідчує про неприпустимість проведення тестування вчителів з базових дисциплін за технологією ЗНО та про перевищення органом управління освіти і науки облдержадміністрації, наданих законодавством повноважень (див. правовий висновок щодо відповідності законодавству дій Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА тестування вчителів з базових дисциплін за технологією ЗНО, виданий юридичним відділом ЦК Профспілки).

Оксана Михайлівна також часто відзначає низький рівень знань буковинських учнів (рейтингові місця за підсумками ЗНО учнів). Хочеться не погодитися з цим, адже:

1) ЗНО – це вступна компанія у ВУЗ, а в школі немає поганих на нині оцінок, бо всі рахуються позитивними від 1 до 12 балів;

2) юні обдарування Буковини заявляють про себе на всю Україну, світ.

Так, наприклад, 165 учнів Буковинської Малої академії наук здобули призові місця на п’яти відділеннях БМАНу. На IV етапі Всеукраїнської олімпіади з математики із 6 учасників: один посів друге місце (4 рейтингове), двоє – треті місця (11, 12 рейтингові місця), один має 17 рейтингове місце – одразу під рискою нагороджених.

Цьогоріч у Чернівцях був уже втретє проведений Всеукраїнський турнір юних математиків. Аж 5 команд представила Буковина (до речі таку глибину роботи навіть не оцінено очільницею), з них 2 стали переможцями (II і III місця), а решта відзначено в окремих видах змагань, як доповідачів, опонентів, рецензентів чи загалом за вміння триматися командою.

Зовсім нещодавно на Міжнародній конференції молодих вчених у Штутгарті (Німеччина) десятикласник отримав срібну медаль, секція «математика». Це тільки про математику, а всі інші дисципліни … – значно розширюють коло здобутків.

Бракує тільки мудрого менеджера, який може повести провідних вчителів за собою, спонукати до ще вищої результативності, підбирати методи мотивації діяльності педагога та сприяти можливостям росту його професійної компетентності.

Очевидно, що на Буковині є талановиті учні. За цими дітьми – щоденна клопітка праця педагога аж ніяк не «трієчника», і не «двієчника»! Тож варто чиновникам освіти, особливо головній освітянці області, вміти цінувати здорове педагогічне зерно, а не оскверняти його…

***

З надією тепер чекаємо обговорення цих проблем на сесії обласної ради. А, може, п. Палійчук знайде в собі сили визнати свої помилки, попросити пробачення у принижених нею педагогів і, облишивши диктаторські замашки, переключитися на більш позитивні напрямки керівної роботи – на благо освітянської галузі?..

fakty.cv.ua

***

Голові ради Директорів ЗНЗ Чернівецької області
Томюку Віктору Михайловичу
Групи Педагогів Буковини
«Буковинські педагоги НЕ ТРІЄЧНИИКИ»

  ЗВЕРНЕННЯ

Педагоги Буковинського краю пройшли крізь призму ганебного брутального поневолення професійної гідності, етики, мірилом якого слугувало неправове, невалідне, придумане Палійчук Оксаною Михайлівною, директором Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА тестування.

Саме з лютого 2017 р. для слухачів курсів підвищення кваліфікації при Інституті післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області (ІППОЧО) у поза розкладом час йшли добровільно-примусово на так зване тестування педагоги Буковини. У результаті невалідного тестування, яке немало ні логістики, ні мірного часу, ні шкалювання, 12 квітня очільницею поширено на всі мас медіа, що «Кожний третій педагог Буковини – трієчник». Повіривши державному службовцю, що мав би нести відповідальність за сказане, ЗМІ перенаситились несправедливою, нечесною інформацією про слабкий фаховий рівень Педагогів Буковини.

Основні обґрунтування очільниці – низький рейтинг результатів учнів у ЗНО! Звертаємо увагу на те, що учні бувають з різним рівнем навчальних досягнень і до ЗНО допускаються всі, тому й результати – від 1 до 12 балів відповідно до Критеріїв оцінювання. Такі ж оцінки (не нуль, як вчителі на тестуванні – 4 нулі) на ДПА у формі ЗНО. Крім того, більшість шкіл Буковини працюють на базовому (мінімальному) рівні. Наприклад, для математики 3 години недостатньо для такої підготовки, звідки й результати (тарифікацією займаються управлінці). Причини не аналізуються педагогічними методами, а в усьому на Буковині винен Учитель (думка Палійчук О.М.).

У той час, коли вся країна чекає на реформи в освіті, стрижнем якої є підвищення авторитету вчителя, у нас завдано удару по цілісності системи в освіті та державності. Дані дії носять характер свавілля, не мають ні морального, ні юридичного тлумачення (див. юридичний висновок №02-8/214 від 24.04.2017р. голови профспілки Е.Ф. Труханова), де зазначено про неприпустимість проведення тестування вчителів з базових дисциплін за технологією ЗНО та про перевищення органом управління освіти і науки облдержадміністрації наданих законодавством повноважень.

Супротив розпочали вчителі математики, які прийшли підвищувати свою кваліфікацію на відповідні курси з 10 травня 2017р. Динамічна Група підтримки на сторінках соціальної мережі РасеЬоок «Буковинські педагоги НЕ ТРІЄЧНИИКИ» налічує, при існуючому адміністративному утиску, більше 3160 осіб (так думає більше 95% учителів області!). Математики відмовилися від так званого тестування через приниження Педагога Буковини! Результати сфальсифіковані, бо три групи вчителів математики здали 6 середньому на 10 балів, але їх рівень узагальнено і усереднено та оприлюднено як трієчники. Маємо великий сором і страждання, які найбільше перейняли досвідчені учителі, важко пояснювати учням, батькам, друзям, що у нас в освіті такий керівник. Після багаторічної педагогічної діяльності народ отримав таку подяку? Змісту вкотре доводити свою професійність через фальш-тести немає, адже «лжедіагностика» зробить своє.

Гнівний біль безправства, голос потоптаної і пробудженої гідності буковинського педагога, смутки-жалі знівеченого ім’я, сила непокори спонукали нас, освітян, до рішучих дій:

1) група математиків написала три Звернення в ДОН та Обласну раду: Палійчук О.М. (зареєстровано 13.05.2017, але відповіді не має), Гешко І.Т., голові комісії з питань освіти і науки Облради та Мунтяну І.М. – Голові облради;
2) 24.05.2017р – взяли участь у засіданні комісії з питань освіти в Обласній раді (більше 50 осіб), підготовили презентацію-виступ та інтерпретацію доказових фактів (див матеріали групи);
3) підтримуємо групу у мережі Facebоок, робимо правдиві дописи, в більшості модератори доносять інформацію до вчителів області, бо маємо достатньо потужний адміністративний тиск;
4) опубліковано статтю в газеті «Освіта Буковини» – «Буковинські педагоги НЕ ТРІЄЧНИКИ», № від травня 2017р.

Хронологія дій Палійчук О.М. після того як група математиків 11.05.2017р. (другий день курсів) відмовилася від добровільного анонімного тестування (далі долучилася ще група українських філологів):

1) систематичний утиск та упереджене відношення до Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області ( скарги від Палійчук О.М. в обласну раду);
2) 11.05.2017р. – усне доручення зустрітися з групою координаторів курсів – Рудій Г.В., заступнику директора ІППОЧО, та Климюку 1.1., завідувачу навчального відділу;
3) 11.05.2017р. – вимога списків із повними даними слухачів (дзвінок Неміша В.В., начальника кадрів ДОН, Климюку І.І., завідувача навчального відділу) з метою, використовуючи адмінресурс, залякати непідкорених;
4) 15.05.2017р. – проведення апаратної наради в ДОН, після якої у присутності директора Інституту, його заступників та заступників директора ДОН передано, що Біляніну О.Я., як керівника курсів, п. Палійчук О.М. буде подавати до суду;
5) 16.05.2017р. – очна зустріч із «неслухняними» слухачами у той час, як директор Інституту проводив нараду із заступниками, завідувачами кафедр та науково- методичних центрів/відділів. (Упродовж 2 годин учителів переконувала в тому, що вони нічого не знають і вона придумала технологію їх навчити і те, що газети понаписували, то вона так не казала (наявність відео),… Не прозвучало й слів до людей – «ВИБАЧТЕ, будь ласка, я зіпсувала Вам репутацію, Великодні свята, життя… Кінцеве запитання: чи правильно Ви поступили? Відповідь була: ТАК!);
6) 19.05.2017р. – ДВІ наради: позачергова нарада з керівниками органів управління освіти, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрацій/міських рад/ОТГ (Лужанський ЗНЗ) та директорів загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів Чернівецької області (Реваківський ЗНЗ), де питання ЗНО для вчителів обговорювалося, однак директори висловлювали супротив, тому не ставили на голосування;
7) 24.05.2017р.; – за результатами проведення наради з керівниками органів управління освіти, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрацій/міських рад/ОТГ та директорами загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступеня Чернівецької області Палійчук О.М. видає Доручення: п.5. «Про організацію та проведення тестування вчителів-предметників під час проходження курсової перепідготовки в ІППОЧО (контроль здійснює Прінько С.І. – з угіпкоСсішкг. пер. 5.1. Проводити тестування вчителів-предметників під час проходження курсової перепідготовки в ІППОЧО добровільно та анонімно. (Група моніторингу системи освіти, господарського обслуговування та аудиту установ освіти області, Інститут післядипломної педагогічної освіти. Термін: протягом року).
8) 13.06.2017р. – засідання Громадської ради з питань освіти і науки при Департаменті освіти і науки Чернівецької ОДА з теми: «Фахове тестування як один зі способів подолання кризи непрофесійності в освіті» (рекомендації стосуються нібито анонімного добровільного тестування.
9) Далі планує очільниця провести до кінця червня колегію, сподіваючись на здійснення своєї забаганки, щоб з 01 вересня, як озвучено у засобах масової інформації, протестувати всіх без виключення вчителів області, незалежно від того, чи будуть вони атестуватися в цьому наступному році, чи ні. «Ми зробимо тестування відкритим. Якщо результати будуть низькі, тобто від 1 до 6 балів, вчитель зможе пройти тестування повторно, ніхто йому не заборонить цього робити, а в матеріалах при атестації до матеріалів атестації будуть додавати ці результати».

Отже, ні Закон, ні рішення комісії облради, ні звернення групи у складі 25 осіб, ні нарада директорів ЗНЗ, ні велика група «Буковинські педагоги НЕ ТРІЄЧНИКИ» – на Палійчук О.М., – НЕ МАЮТЬ ВПЛИВУ!

Ми за тестування тільки чесне, об’єктивне, справедливе, за відповідним сертифікованим Тестом МОНУ! Однак, ми проти тестування за «фальш-тестом» п. Палійчук, якому ми не віримо!

Звертаємося до Вас, Вікторе Михайловичу, як до Голови ради директорів ЗНЗ Чернівецької області:

1) Чи можете Ви пояснити, що чиновник – державний службовець, кандидат психологічних наук, так зухвало поводиться з освітянською спільнотою Буковини?

2) Обговорити сьогодні із членами ради дане питання та дати правильну оцінку діям чиновника, захищаючи Буковинського Педагога від такого свавілля, адже проведене раніше анонімне добровільне тестування уже набуло неабиякої популяризації буковинського педагога (наберіть в Інтернеті «Буковинські педагоги…» і безмежний бруд наяву;

3) Зробити від Ради директорів звернення Губернатору з метою вжити заходів щодо перевищення органом управління освіти і науки облдержадміністрації наданих законодавством повноважень відповідно до юридичного висновку;

4) Сканований варіант звернення до губернатора оприлюднити на сторінках групи.

***

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ