Офіційно: для виїзду за кордон довідка з військомату не потрібна

0
1836
Загрузка...

Чи можуть при виїзді за кордон вимагати довідку з військомату? В народі поширюються чутки про те, що ніби таке має місце.

 

Враховуючи інтерес читачів до цієї теми, fakty.cv.ua поцікавились, чи такі чутки мають під собою законні підстави.

Довго шукати не довелося. За повідомленням поважного видання «Українська правда», Прикордонна служба, стверджує, що інформація ЗМІ про перевірку прикордонниками у громадян України чоловічої статі призовного віку під час перетину державного кордону довідок з військкоматів, не відповідає дійсності.

Прес-служба Держприкордонслужби інформує: «Відповідно до чинного законодавства під час перетину державного кордону пред’явлення подібних довідок не передбачено».

Служба нагадала, що документами, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну, є закордонний паспорт, проїзний документ дитини, дипломатичний паспорт, службовий паспорт, посвідчення особи моряка.

«У ході перевірки документів під час виїзду з України також з’ясовується наявність або відсутність підстав для тимчасового обмеження громадянина у праві виїзду за кордон», – додало відомство.

Цю тему продовжив і сайт nashkiev.ua, чий читач розповів, що в аеропорту Борисполь у нього вимагали довідку з військомату, потивуючи це тим, що йому ще не виповнилось 27 років і він може підпадати під мобілізацію (дивно, чому мова про вік до 27 років, якщо під мобілізацію можуть підпадати чоловіки віком до 60 років – прим. fakty.cv.ua). Після декількох хвилин суперечки, як повідомляє сайт, читачу вдалося пройти на посадку, але запитання залишились.

У пошуках відповідей nashkiev.ua також «натрапив» на вказане вище повідомлення від прес-служби Держприкордонслужби. Крім цього, звернулись і в міністерство оборони, яке, як припускають, могло звернутися до Прикордонної служби з таким проханням. Але це теж не підтвердилось: «Якби таке розпорядження з’явилось, ми би оголосили про це публічно».

Туристичні агентства також зазначають, що не чули про подібну норму «Список документів для виїзду за кордон не змінювався. Як і раніше, потрібний закордонний паспорт і віза, якщо цього вимагає приймаюча країна», – додали в компанії World Travel.

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ