Знаменитий кіцманчанин спіймав вдома… змію (відео)

0
1461
Загрузка...

У гаражі свого будинку в Кіцмані змію спіймав титулований спортсмен і голова профільної комісії обласної ради Іван Гешко.

Про це чемпіон Європи та світу з бігу на 1500 м та керівник обласного відділення НОК України повідомив на своїй сторінці у Facebook, розмістивши і відповідне відео:

***

Пізніше чемпіон змію випустив у лісі:

***

Обережно, змії!

Плануючи відпочинок на природі, обов’язково прочитайте цю статтю. У всьому світі щорічно кілька тисяч людей гинуть від укусів отруйних змій. Ви думаєте, що для України це не актуально? Ви помиляєтеся…

Отже, що варто знати про змії? В останні роки у зв’язку з розвитком туризму і появою моди на утримання отруйних змій в домашніх умовах почувати себе в безпеці не може ніхто. Необережно зіштовхнутися з отруйною змією можна і в лісі, і під час закордонної поїздки, і навіть у своєму будинку, якщо в когось з екстравагантних сусідів “втік” небезпечний вихованець.

Під час роботи або відпочинку в місцях, де можна зустріти отруйних змій, необхідно вживати хоча б найпростіші запобіжні заходи. Відповідний одяг і взуття вже істотно знижують ризик. Якщо ви збираєтеся в місця, де можуть бути змії, завжди надягайте високі чоботи з міцної шкіри. Це гарний захист від більшості змій, але попри це ви повинні бути уважними. У місцях перебування змій не потрібно ставати ногами, не дивлячись, ритися руками в норах, дуплах, густих заростях. Особливо це стосується тих, хто полюбляє грибне полювання. Необхідно завжди уважно дивитися, куди ставиш ногу; ніколи не сідати на землю, колоду, пеньок, не переконавшись, що там немає небезпечної живності. Змії особливо активні вночі.

Якщо ви зненацька зустріли змію, завмріть на місці. Потім, не повертаючись до неї спиною, дуже повільно відходьте. Змія, можливо, не побачить вас, якщо ви не будете робити різких рухів. Якщо змія бачить людину, то насамперед вона намагається піти з її дороги. Дозвольте їй зробити це. Ніколи не переслідуйте змію і не робіть нічого, що могло б її розлютити. Ніколи не давайте змії відчути себе загнаною в кут.

У жодному разі не намагайтеся вбити змію. Найчастіше змії нападають, коли люди намагаються їх убити! Ніколи не піднімайте змію, навіть якщо вона здається мертвою. Вона може прикидатися.

Завжди постарайтеся з’ясувати, які змії живуть у тій місцевості, куди ви збираєтеся, і як вони виглядають. Це допоможе вам визначити, які змії небезпечні, а які – ні. На території Західної України, в тому числі і Львівської області можна зустріти гадюку звичайну. Вона отруйна і впізнати її можна за забарвленням: на сірому фоні видно чіткий візерунок (ромби, трикутники). Візерунок може бути коричневим або чорним. Доросла змія сягає 60-70 см завдовжки.

Перша допомога при укусі змії

Отрута змій – безумовно, високоефективний засіб захисту. Але самі змії в жодному разі не зацікавлені в тому, щоб кусати всіх.

Зміїна отрута поширюється по організму людини через кров і паралізує нервову систему, яка припиняє роботу життєво важливих органів і в першу чергу серця і мозку.

При укусі змії з’являється сильна пухлина, яка постійно збільшується, людина стає блідою, паморочиться у голові, починається тошнота, знижується артеріальний тиск і відбувається втрата свідомості. Все це за 20-40 хвилин.

Необхідно залишатися нерухомим, щоб не підсилювався кровообіг і отрута не поширювалася по організму.

Відразу після укусу, необхідно здавлювати місце укусу і відсмоктувати отруту ротом, періодично спльовуючи її. Виконувати цю процедуру може людина, в роті якої немає патологічних змін, тобто карієсу, тріщин, ранок. Ковтати в жодному разі не можна. Рот потрібно промивати водою. Робити ці дії треба протягом перших 15 хвилин після укусу. Рану варто змазати йодом або спиртом та прикласти до неї лід. Не можна накладати джгут, а також вживати алкоголь!

Обов’язково потрібно звернутися до лікаря або викликати швидку медичну допомогу.

Які змії водяться в Карпатах?
 moemisto.lviv.ua пропонує ознайомитися з фото змій, щоб ви могли розпізнати потенційну небезпеку в майбутньому:

***

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ