Геннадій Москаль: Крим вже ніколи не буде нашим, а Схід втрачати не можна

0
529
Загрузка...

Буковинський губернатор Луганщини Геннадій Москаль розповів, чому ходить в зоні АТО без бронежилета і охорони, висловився щодо кроків, які необхідно було зробити, аби не допустити захоплення Криму і спрогнозував, що якщо ми втрачаємо Схід, то далі автоматично втрачаємо Харків, Маріуполь, Одесу, Миколаїв, Херсон, Запоріжжя…

Пропонуємо до вашої уваги дуже цікаве, на нашу думку, інтерв’ю Геннадія Москаля сайту depo.ua.

«НА МОЇЙ ЛИСІЙ ГОЛОВІ ВОЛОССЯ, ЯКОГО НЕМАЄ, СТАЛО ДИБКИ»

Ви працювали в Криму наприкінці дев’яностих, потім в 2009-му, знаєте специфіку регіону, як вважаєте, чому стала можлива «кримська весна»?

– Києвом були прийняті неправильні кадрові рішення. Вже при Авакові призначили начальником МВС Криму голову Партії Регіонів у Феодосії (йдеться про Ігоря Авруцького, – depo.ua). У цієї людини були дуже дружні стосунки з Верховною Радою Криму і Радою Міністрів. Він на блюдечку віддав Крим. Окрім того, коли я дізнався, кого запитували, що робити в тій ситуації з Кримом, на моїй лисій голові волосся, якого немає, стало дибки від цих прізвищ (імена тих, з ким консультувалася влада – не називає, – depo.ua).

Досі незрозуміла роль Анатолія Могильова в «кримській весні». Вам відомо, де він зараз?

– Як незрозуміла його роль?

А що він робив?

– Він був у курсі всіх справ. Він їздив на інструктаж до Москви, його інструктували в ФСБ та в кабінетах Кремля. До Ради Міністрів Криму і Верховної Ради Криму заходили люди під виглядом відвідувачів, їм там зробили окреме крило, куди вони складали необхідну зброю, вони там жили, їм завозили продукти харчування. Під виглядом ремонту крило відгородили від сторонніх очей. Як це все могло проходити без відома Могильова? Інше питання, що коли почалася активна фаза операції по захопленню Криму, Могильов просто злякався, як і всі ставленики Януковича. Тоді виникла необхідність призначити людину, яка б виконала все, що заплановано. Часу у них не було, час «Ч» – було визначено. Тому з’явився Аксьонов, тому у терміновому порядку збирали Верховну Раду Криму, яку, до речі, так і не зібрали, голосували дублікатами депутатських карток, нікого в приміщення не пускали. А Могильов поїхав до Макіївки, потім Макіївку захопили його ж друзі по партії, перефарбовані в інші кольори, він потім десь вештався ще Кримом. Де він тепер – я не знаю, його доля мені не цікава. Він зрадник, який, до того ж, виявився, як і всі донецькі великим боягузом.

Добре, а що б ви робили навесні минулого року, якби були на місці Могильова? Російські офіцери, які 23 роки служили пліч-о-пліч з нашими військовими в Криму, відмовилися штурмувати українські частини, але РФ почала ротацію, перекинула підрозділи з материкової частини…

– Крок номер один: підірвати Керченську переправу (один з перших стратегічних об’єктів, захоплених в Криму російськими військами для перекидання з Краснодарського краю підрозділів, – depo.ua). Щоб відновити її знадобилося б кілька років. Другий крок – вивести на рейд наші кораблі з бухт Севастополя і заблокувати вихід кораблів Росії та прихід нових кораблів. Таким чином перешкоджати висадці десанту з боку моря. Третій крок – закрити аеропорт Сімферополя. Четвертий крок – захоплення кількох військових аеропортів, які підконтрольні Росії. Буквально – вивести на їхні злітні смуги наших солдатів, нехай розводять вогні, печуть картоплю, грають в карти, роблять все, що завгодно, лише б не дати російським бортах сісти. Що у такій ситуації робила б Росія? Скидала десант на парашутах? Це нісенітниця.

Що робити з уже захопленими на той час Радміном та Верховною Радою Криму?

– Подивіться, що зробив Кадиров, коли в Грозному захопили Будинок Друку. У Криму треба було ці дві будівлі зрівняти із землею разом з терористами. Підігнати необхідну бронетехніку та стерти з лиця Землі. І запитати хто ще, що хоче захопити? Все. Ніяких переговорів. Але ніхто в Києві не хотів брати на себе політичну відповідальність. Зате зараз кричать Крим – український, знаючи, що він ніколи більше не буде нашим. Або як клоуни, як Гелетей, кажуть, що братиме парад у Севастополі. Ну що я можу тут ще сказати?

«ПРИЙШОВ Й ОДРАЗУ Ж ВСІХ ЗВІЛЬНИВ»

Навіщо ви погодилися очолити ОДА? Сиділи б зараз в теплому і мирному Києві, в якомусь із комітетів…

– Я міг пройти в парламент за мажоритаркою без проблем. Це не склало б труднощів. Але я вважаю, що кожен зараз має робити внесок, який може робити. Я міг би стояти зараз на блокпосту з автоматом. Але сумніваюся, що я б там був ефективним. Мені бачиться, що я ефективніший в державному управлінні у критичних умовах. Поки я справляюся, не буду справлятися – знайдуть значно ефективнішого менеджера. Мені крісло не треба, я за нього не тримаюся.

Хто опинився у вашому підпорядкуванні в ОДА, чи багато ідейних сепаратистів та прихильників єдиної України? Що взагалі це за люди?

– Коли я прийшов, я не чекав закону про очищення влади, знав, що цей закон все одно буде рано чи пізно прийнятий, тому відразу подивився, хто підпадає під його дію та відразу ж усіх звільнив. По-тихому з ними розпрощалися. Без скандалів.

У Криму, коли ви розбиралися з бандитами в кінці дев’яностих, ви працювали без охорони. У зоні АТО – скільки у вас охорони? Чи є у вас броньоване авто?

– Вам правда це цікаво?

Так, якщо розголошення цієї інформації не є загрозою вашої безпеки.

– Я не боюсь. Немає у мене ніякого броньованого авто. Взагалі, в адміністрації є одна-єдина машина, яка під час захоплення бойовиками луганської ОДА, якимось дивом опинилася на території підконтрольній українській владі. Це старий «Volkswagen», на ньому я з водієм їжджу. А взагалі, ми єдина адміністрація, яка ніким не охороняється. У нас вільний вхід – хто хоче, той заходить.

Навіщо така бравада? Навіщо так ризикувати?

– Слухайте, якщо я буду ходити з натовпом охорони, що тоді робити громадянам, які опинилися в такій ситуації? Я своїм виглядом повинен показувати, що все нормально, звичайно, настільки, наскільки може бути нормально в такій ситуації. Це раз. По-друге, я не ходжу в бронежилеті та не бачу в ньому ніякого сенсу. В мороз вдягати бронежилет – швидше отримаєш запалення легенів від холодних пластин. Та й взагалі, судячи з тих снайперських куль, що мені показували військові на фронті, жоден бронежилет проти них не допоможе. Там потрібна броня як у танка, щоб від нього був толк.

«НІХТО НЕ ПРИХОДИТЬ КЛИКАТИ МЕНЕ НА ВЕСІЛЛЯ АБО ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ»

До вас приходить на прийом населення. Про що в основному просять? Хто ці люди?

– Приходять як зі сторони підконтрольної терористам, так і з нашої сторони. Про що просять? Та маса питань, які можуть бути у людини в нинішніх умовах. Сенсу їх перераховувати немає. Скажу так: ніхто не приходить кликати мене на весілля або день народження. Всі приходять з конкретними проблемами. Якщо не можу вирішити, прошу допомоги у інших органів виконавчої влади.

Ви проводили виховну роботу з хлопцями, які розвішують російські прапори. Що конкретно ви їм говорили? Вони вас почули?

– Я сказав, те, що потрібно було сказати. Думаю, вони мене і почули, і зрозуміли. Поки таких фактів більше немає.

Багато хто вважає, що Крим ми вже остаточно втратили. А Схід України?

– Щодо Криму згоден, тут вже ура-патріотизм не доречний. А щодо Сходу України… Якщо ми втрачаємо Схід, то далі автоматично втрачаємо Харків, Маріуполь, Одесу, Миколаїв, Херсон, Запоріжжя. Втрачати Схід не можна.

Кирилл Железнов, 14 січня, depo.ua

Відео: Москаль «відірвався» з українським котом у зоні АТО

Москаль-Дід Мороз роздав новорічні подарунки бійцям в зоні АТО (фото, відео)

Геннадій Москаль: Януковича-молодшого розшукують… автомобілісти України

 

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ