Гірським районам – унікальні можливості та перспективи

0
201
Загрузка...

Із проблемних і «депресивних» гірські райони мають перетворитися на багаті та успішні, куди «рікою будуть литися» інвестиції і т.п.

Президент України Петро Порошенко, який продовжує поєднувати робочі візити в регіони із передвиборчою агітацією, під час перебування у Коломиї Івано-Франківської області, на Раді регіонального розвитку, приділив окрему увагу в своїй промові гірським районам, які мають протягом наступних 5-ти років здійснити певний прорив. Не дуже зрозуміло, правда, чому прорив не розпочався протягом першого терміну його президентства… Очевидно, що тепер Петро Олексійович роздає чергову порцію щедрих обіцянок, лиш би обрали на другий строк, і при цьому «електорат» мав би вже забути про обіцянки-2014, більшість з яких залишились невиконаними…

***

Петро Порошенко також озвучив «солодкі цифри», що власні доходи місцевого самоврядування у 2015 році ледь сягали 70 мільярдів гривень, але вже у 2018 році вдалося вийти на 234 мільярди доходу власних бюджетів об’єднаних громад… При цьому, звісно, Гарант залишив без уваги те, скільки додаткових пунктів витрат з місцевих бюджетів було передано «вниз» разом із додатковими джерелами наповнення тих бюджетів

У Чернівцях говорили про те, як влада «кидає» створені ОТГ (відео)

***

Про перспективні для гірських районів тези виступу Петра Порошенка у Коломиї розповів буковинський народний депутат Іван Рибак:

Україна без периферії – нова стратегія Президента і для карпатських областей

Сьогодні взяв участь у засіданні Ради регіонального розвитку, яке відбулося в Коломиї під головуванням Президента України Петра Порошенка та за участі Віце-прем’єр-міністра Геннадія Зубка, який є модератором реформи децентралізації в Україні. В першу чергу, мене зацікавило обговорення президентської стратегії щодо розвитку Карпатського регіону.

Як наголосив Президент, децентралізація – це не просто об’єднання громад, це не просто переданий фінансовий ресурс, це, у першу чергу, нова якість життя людей. Бо у результаті цієї реформи кожен українець повинен відчути, що для нього якість освіти, охорони здоров’я, адміністративних сервісів, соціальних послуг змінюється щодня. І коли Голова держави у своєму виступі говорив про фінансові ресурси, які були передані громадам, то він зазначив, що власні доходи місцевого самоврядування у 2015 році ледь сягали 70 мільярдів гривень. Але вже у 2018 році вдалося вийти на 234 мільярди доходу власних бюджетів об’єднаних громад, що є абсолютним рекордом. Та вже цього року поставлене амбітне завдання завершити рік з показником у 291 мільярд гривень. Це є свідченням того, що реформа децентралізації, яка все ширше впроваджується і у Чернівецькій області, демонструючи дуже позитивні результати – відбулася.

Мене ж, у першу чергу, цікавила державна стратегія розвитку Карпат, адже три гірських райони Буковини розташовані на моєму виборчому окрузі. Президент поставив завдання перед Урядом дати сільській медицині нове обличчя, вивести її на високий рівень надання медичної послуги. Забезпечити сільські амбулаторії сучасним обладнанням та технологіями. Забезпечити сільського лікаря можливістю встановлення швидкого діагнозу через телемедицину з кардіологом, пульмонологом, ендокринологом, дерматологом, котрі зможуть оперативно не тільки провести консультацію, але й виписати “електронний рецепт”. Це ж стосується і НОПу та Нової української школи, у тому числі, з можливостями інклюзії. А також нових сучасних сервісів, які пропонують ЦНАПи, і від роботи яких громади ще й отримали минулого року 2,9 мільярдів гривень прибутку.

А щодо українських Карпат, то Уряд вже підготував окремо для високогірних районів Концепцію з підвищення спроможності і їх переходу з розряду проблемних у число перспективних. Це напряму стосується і Чернівецької області. На розгляді у Верховній Раді поданий нами проект Закону, який визначає головні напрямки розвитку гірських районів. Його вже підтримали Львівська, Чернівецька, Івано-Франківська, Закарпатська області. Мова йде про створення карпатської мережі регіонального розвитку. Цей проект був також схвалений Європейським Союзом, і вже сьогодні запущено 40 пілотних проектів, враховуючи створення хабу. А це дозволить залучати інвестиції на розвиток районів, розташованих у високогір’ї. Крім того, у вересні минулого року Україна долучилася і до загальноєвропейської карпатської стратегії, підписавши необхідні документи разом з низкою європейських країн Карпатського регіону. Вона передбачає спільний розвиток 8 держав. Наразі Єврокомісія вже готується до ратифікації цього документу, який невдовзі буде підписаний на рівні ЄС. Це сприятиме як фінансовій підтримці з боку партнерів та донорів, так і залученню інвестицій для підтримки саме Карпатського регіону.

Також Президентом сьогодні були визначені ключові напрямки на шляху перетворення карпатських областей на успішні. Бо нині кожна громада в Україні, а не лише в області, вже має інвестиційний паспорт та перспективний план розвитку. І ми вже можемо показати нашим людям, яким чином через унікальні можливості нашої карпатської області, можна створити Україну без периферії. Це є стратегічним завданням Президента на наступні 5 років.

***

***

Дорогу між Вижницею і Путилою перекрили, вимагаючи ремонту (відео)

***

***

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ