Ринок «Центральний» на 49 років можна, «Буковинський» на 15 років – проблема?

1
996
Загрузка...

Початок сесії Чернівецької міської ради 31.01.2019 р. «відзначився» черговою «політичною клоунадою», у ролі «режисера» якої був помічений відсторонений з посади мера Олексій Каспрук.

Група людей, які торгують на мікроринку «Буковинський» (кут вул. Комарова і Небесної сотні), завітала до сесійної ради протестувати проти ухвалення рішення щодо продовження оренди земельної ділянки під цим ринком на 15 років. І в цій акції неозброєним оком видно було сліди політичних інтриг з боку «народофронтівців», а відсторонений з посади мера Олексій Каспрук «диригував». Причому Олексій Павлович не врахував, що, м’яко кажучи, не гарно двічі обраному мером демонструвати таку непослідовність, точніше діаметрально протилежні позиції щодо практично однакових ситуації за участю «своїх» і «не своїх». У 2015 році, за мерства Олексія Каспрука і в т.ч. з його персональним голосом міська рада продовжила оренду земельної ділянки під ринком «Центральний» (екс-«Червоноармійський») на 49 років (!), який тепер активно розбудовується, в історичній центральній частині Чернівців. А коли з’явився проект рішення щодо продовження терміну оренди землі ринку «Буковинський» на 15 років (раніше на 3 роки продовжували), Олексій Павлович раптом став великим противником цього, і «диригентом акції протесту»… Здогадайтеся з одного разу, хто «стоїть за» одним і другим названими ринками:) За «Центральним» – Андрій Кавуля, який балотувався в депутати від «Фронту змін», за «Буковинським» – депутат багатьох скликань Валерій Чинуш (раніше – від «Нашої України», тепер – від «Рідного міста»). Тобто політичному соратнику можна продовжити оренду на 49 років, опоненту не можна продовжити навіть на 15 років:) «Тому що послідовний»:)

На ці та інші нюанси звернув увагу Заслужений журналіст України, громадський діяч і екс-депутат міської ради Василь Забродський: «І про ринок «Буковинський».
Чомусь впевнений, що будь-яке рішення, яке б не прийняли депутати, не задовольнить підприємців.
Бо їх черговий раз використовують в політичних розкладах.
Якби Король з Чинушем не посварились з Федоруком в 2006-му, то вже давно на місці цього ринку був би Торговий комплекс. Бо такий еволюційний процес. На місці всіх колишніх ринків будуть Торгові комплекси. Як Формаркет, чи «Центральний»(червоноармійський), чи «Головний» (на Ентузіастів). Але як в свій час Федорук використав ситуацію з ринком в боротьбі з Чинушем, так сьогодні Каспрук використовує ситуацію у власних інтересах.
І кажу я саме про подвійні стандарти в рішеннях самого екс-мера. Чому Каспрук голосував ще пару років тому за оренду ринку на Червоноармійській на 49 років і реконструкцію, а в ситуації з ринком на Комарова має діаметрально-протилежну точку зору? Тому що там, на Червоноармійській, власник ринку товариш по партії, а тут, на Комарова-опонент?
Чому Льоша добре пам‘ятає за «заборгованість» Чинуша, і ніц не говорить за сотні мільйонів недоплачених в бюджет міста, таку саму заборгованість Бурбака на «Добробуті»?
І взагалі. Колись я вже пропонував і може варто повернутись до цієї ідеї. Маю на увазі – знести ринок і побудувати на цьому місці сучасний кіно-концертний зал, як було передбачено генпланом розвитку міста ще за радянських часів
».

Сам Валерій Чинуш зазначив, що міськрада підтримала рішення продовжити оренду на 15 років, але із забороною будувати там протягом 5-ти років (хоча підприємці-учасники акції протесту висловлювались за продовження оренди на 3 роки, без права будувати). І взагалі, мовляв, якщо люди схочуть, щоби там побудували торговий центр, – будуть будувати, не схочуть – не будуть будувати.

***

***

***

***

***

***

***

Міськрада пояснила, чому не може перенести «Червоноармійський» ринок

***

Ринки Чернівців (серед власників – депутати, родичі Бурбака, і Яценюк теж фігурує)

***

Загрузка...

1 коментар

  1. А відколи цей ринок працює? Невже підприємці не хочуть щоби він процвітав? Кращі умови потрібні для цього, а там як 90-ті

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ