Міськрада пояснила, чому не може перенести «Червоноармійський» ринок

0
1552
Так мав би виглядати ринок "Центральний"
Загрузка...

У міській раді розглянули петицію щодо перенесення ринку «Центральний» (в народі – «Червоноармійський»), яка рекордно швидко набрала необхідну кількість голосів.

 

Автор петиції Бурич М. М. поділився з fakty.cv.ua відповіддю, в якій міська рада доволі детально пояснила, чому не може і вважає недоцільним перенесення ринку «Центральний».

Здивувало те, що у першій частині відповіді дуже велику увагу (аж надто, на нашу думку) приділено тому, що автор не прийшов на розгляд петиції. Так ніби це особисте питання автора петиції, а не пропозиція, яку підтримали сотні чернівчан і яка має розглядатися відповідними фахівцями. Так, це добре, що запрошують автора петиції. Але, можливо, варто це запрошення розсилати на всі електронні пошти, через які люди «підписують» петицію, аби зацікавлені, які вважають себе достатньо компетентними, могли взяти участь в обговоренні. Раз петиція – це публічна річ, то й на обговорення можна запрошувати публічно (тобто для всіх зацікавлених, а не лише для автора петиції).

А тепер до вашої уваги те, що у відповіді від 25.12.2015 р. №КО-20410-01/10-е відповіли автору петиції за підписом міського голови Олексія Каспрука:
… «Робоча зустріч з розгляду піднятого у Вашій електронній петиції питання відбулося за участю директора ТОВ «Ринок «Центральний» Кавулі В. М., представників юридичного управління, департаментів економіки і містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради, але без Вашої участі, як її ініціатора, або Вашого представника.

За результатами вивчення та обговорення цього питання відмічаємо наступне.

Відповідно до договору купівлі-продажу державного майна від 28.02.1997 р. №311 організація орендарів ринку «Центральний» викупила державне майно та приміщення площею 789,0 кв.м на вул.. Д. загули, 9 у м. Чернівцях, яке на той час перебувало в оренді цієї організації.

В подальшому, відповідно до установчих документів, правонаступником орендованого колективного підприємства «Ринок «Центральний» (як цілісного майнового комплексу, розміщеного за адресою: м. Чернівці, вул. Д. Загули, 9) та організації орендарів ринку «Центральний» за договором купівлі-продажу державного майна №311 від 28.02.1997 р. стало товариство з обмеженою відповідальністю «Ринок «Центральний». Це право підтверджено свідоцтвом про право власності, зареєстрованим ЧКОБТІ 03.01.2006 р. Тобто, утримувачем ринку «Центральний» з1997 року є ТОВ «Ринок «Центральний».

Відповідно до пункту 2.3 рішення виконавчого комітету міської ради від 05.01.1999 р. №10/1 ТОВ «Ринок «Центральний» було надано дозвіл на реконструкцію ринку. На підставі цього рішення підприємством було виготовлено проектно-кошторисну документацію вартістю 40 тис. грн. Дозволи на виконання будівельних робіт були надані інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю від 04.08.2005 р. №154 (перша черга), від 31.03.2009 р. №1-91/094 (друга черга), від 10.11.2010 р. №390/10 (третя черга) та від 24.10.2011 р. №ЧВ 11411063031 (четверта черга). Також, проект реконструкції ринку «Центральний» було погоджено відділом охорони культурної спадщини (висновки від 22.11.2010 р. №07-194/227 та від 01.03.2011 р. №07-84/92). Всього, за інформацією директора ТОВ «Ринок «Центральний», на проведення робіт з реконструкції ринку підприємством впродовж 2005-2015 рр. витрачено понад 10 млн. грн.

При цьому слід зазначити, що рішенням Чернівецької міської ради від 30.04.2015 р. №1596 договір оренди землі від 17.03.2003 р. №430 на земельну ділянку площею 0,4489 га, наданої для обслуговування ринку, поновлено до 30.04.2064 року (на сорок дев’ять років). Річний розмір орендної плати, який товариством вноситься до місцевого бюджету м. Чернівців, становиться 587 844,63 грн.

Зараз на ринку облаштовано 434 торгових місць, з яких 240 – місця загального користування. Угодами на користування торговельними місцями охоплено 240 суб’єктів підприємницької діяльності. У 2014 році на ринку було реалізовано понад 150 тонн м’яса, 50 тонн молока, 200 тонн овочів, 50 тонн фруктів, 70 тонн риби тощо. Також слід відмітити, що ринок «Центральний» є єдиним ринком, завантаженість якого складає 100%, тобто вільних місць на ринку немає. Такі показники свідчать, що завдяки розташуванню ринку у центральній частині міста і зручному транспортному сполученню, його послугами користується значна кількість населення міста (середньоденна кількість відвідувачів ринку сягає близько 20 тис. осіб).

Також, на суміжній з ТОВ «Ринок «Центральний» земельній ділянці провадять свою діяльність ще три юридичні особи: ТОВ «Роксолана-ЮМВ» (договір оренди землі до 30.05.2052 р.), ПТПП «Люком» (договір оренди землі поновлено до 26.12.2027 р.) та ПП «Сільськогосподарська виробничо-торгова фірма «Іза» (договір оренди землі поновлено до 06.03.2016 р.). Окрім цього, укладено 12 договорів оренди землі з підприємцями для обслуговування квіткових павільйонів терміном до 14.12.2017 р., 02.08.2018 р. та до 15.02.2018 р.

Проаналізувавши вищезазначене, вважаємо за необхідне відмітити, що чинне законодавство чітко захищає право приватної власності. Так, стаття 321 Цивільного Кодексу України регламентує, що право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Примусове відчуження об’єктів права власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності на підставі і в порядку, встановленого законом, та за умови попереднього та повного відшкодування їх вартості.

Таким чином, зважаючи на норми чинного законодавства, у Чернівецької міської ради відсутні підстави для прийняття рішення про перенесення ринку «Центральний» у інше місце, так як це призведе до тривалих судових спорів та спричинить вагоме навантаження на міський бюджет у зв’язку з втратами від ненадходжень плати за оренду землі, відшкодування власникам ринкової вартості майнового комплексу ринку та будівель, витрат на демонтаж споруд, перевезення та облаштування торговельних місць тощо. Також вважаємо, що ліквідація ринку «Центральний» призведе до порушення принципів доступності та максимального наближення об’єктів торгівлі до потенційних покупців.

Разом з тим, за результатами обговорення та висловлення пропозицій на робочій зустрічі рекомендовано адміністрації ринку «Центральний» терміново:

Забезпечити ліквідацію виносної торгівлі за межами пунктів продажу, в проходах та на входах в ринок;

Упорядкувати паркування транспорту на території паркувального майданчика на вул. М. Бахрушина, не допускаючи здійснення торгівлі з автотранспорту (в тому числі в районі фасадної частини Костелу Пречистого Серця Ісуса).

Принагідно повідомляємо, що питання перенесення ринку «Центральний» з центральної частини міста вже було предметом розгляду 08.11.2006 р. ради з координації роботи ринків і мікроринків м. Чернівців. За результатами розгляду було прийнято рішення проти перенесення ринку. Також, у 2006 р., ініціативною групою підприємців та мешканців міста було зібрано біля 7 тис. підписів в підтримку функціонування ринку «Центральний» на тому ж місці, а саме по вул. Д. Загули, 9 у м. Чернівцях».

В контексті можна згадати також, що ринок «Центральний» вже у 2012 р. мав би виглядати трохи інакше. Але… Про ці заплановані зміни – нижче.

fakty.cv.ua

***

Петиція: перенести ринок «Червоноармійський» і зробити там площу (збір підписів)

***

На ринку «Центральний» виростуть два поверхи під склом

Ринок “Центральний”, що на вулиці Червоноармійській, стане сучасним торговельним містечком. Два корпуси накриють спільним скляним дахом. У нових двоповерхових приміщеннях торгуватимуть не лише продуктами, а й промтоварами, там будуть аптеки, перукарня, їдальня. Посередині ринку збудують підземний паркінг на 50 авто. Роботи планують завершити наступного року.
Проект реконструкції ринку розробив чернівецький архітектор Олександр Завалецький. Висота будівель не повинна перевищувати 11 метрів. Роботи розпочали у жовтні 2010 року.
Директор ринку “Центральний” Василь Кавуля розповів: “Уже завершили другий поверх будівлі, що біля костелу “Серце Ісуса”. Тут відкрили магазини одягу, взуття, дитячих товарів, насіння, “Усе для рибалки”, клуб органічного землеробства, аптеки, перукарню. Також тут розташовується офіс адміністрації ринку”.
Іншу будівлю, що біля вулиці Червоноармійської, планують завершити до травня. На її другий поверх тимчасово – на час будівництва підземного паркінгу – переведуть понад 50 продавців сільськогосподарської продукції. Пізніше тут будуть магазини промислових товарів.
“На першому поверсі обладнаємо дешеву їдальню для підприємців ринку, – каже директор. – Вже навесні почнемо споруджувати посередині ринку підземний паркінг на 50 авто. Для цього знесемо всі навіси, накриті шифером. Заїзд до паркінгу обладнаємо з вулиці Загула. З нього буде вхід безпосередньо до магазинів. Над паркінгом зробимо перекриття і добудуємо два поверхи. Сюди переведемо сільських виробників. Придбаємо для них нові холодильники, столи, прилавки. На ринку буде декілька сучасних вбиралень. Увесь ринок накриємо скляним куполом. Це дозволить торгувати за будь-якої погоди. А будівлі з’єднаємо спільною галереєю, тож можна буде переходити з одного приміщення в інше”.
– Реконструкцію проводимо за кошти засновників ринку. З міського бюджету не візьмемо жодної копійки. Підприємці теж не причетні до перебудови – тільки вносять орендну плату, – запевнив Василь Кавуля. – Реконструкція лише однієї будівлі обійшлася нам у п’ять мільйонів гривень. Усі зароблені на ринку кошти доведеться вкласти у реконструкцію. Можливо, навіть доведеться брати кредит у банку. Хочемо не лише зберегти всі наявні торгові місця, а й збільшити їхню кількість.
При цьому торгівля квітами на вул. Червоноармійській залишиться, хоча раніше пропонували забрати її для розширення вулиці. “Квітковий ряд біля ринку “Центральний”, що на вулиці Червоноармійській, зносити не будемо, – запевнив головний архітектор міста Сергій ГОМОНОВИЧ. – Підприємці погодилися реконструювати свої кіоски, щоби вони відповідали стилю ринку. Хоча вулицю Червоноармійську в майбутньому доведеться розширювати. Тоді й будемо вирішувати, що робити з квітковим рядом”.

Надія БУДНА

довідка “МБ”
Ринок “Центральний” – один із найстаріших у Чернівцях. Він займає майже півгектара площі. На ринку є 420 торговельних місць. У будні сюди приходить понад п’ять тисяч відвідувачів, у вихідні – вдвічі-втричі більше.
Будівля біля костелу:
Другий поверх – магазини одягу, взуття, дитячих товарів, насіння, “Усе для рибалки”, клуб органічного землеробства, аптеки, перукарня, офіс адміністрації ринку.
Перший поверх – м’ясні та рибні павільйони, лабораторія.
Підвал – пекарня, складські приміщення, пункт прийому сільськогосподарської продукції.
Будівля біля
вул. Червоноармійської:

Другий поверх – магазини промислових товарів.
Перший поверх – все для саду та городу, саджанці, насіння, їдальня.
Посередині – підземний паркінг на 50 авто. Двоповерхова надбудова – для продажу сільгосппродукції.

17-02-2011, 13:18

molbuk.ua

***

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ