Водоканал оголосив про намір підвищити тарифи і чекає зауважень і пропозицій

0
186
Загрузка...

КП “Чернівціводоканал” інформує про намір здійснити зміну діючих тарифів на послуги з централізованого водопостачання, водовідведення та тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем).

На виконання наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 30.07.2012 № 390 “Про затвердження Порядку доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад” та відповідно п. 1.9. «Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення», затвердженого Постановою НКРЕКП за № 302 від 10.03.2016 року, КП “Чернівціводоканал” інформує про намір здійснити у 2017 році зміну тарифів на послуги.

22 березня 2017 року відбулося засідання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг на якому схвалено внесені зміні до постанови НКРЕКП від 16 червня 2016 року № 1141 щодо встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення для КП «Чернівціводоканал».

Відповідно до законів України «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг», «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою Комісії від 10 березня 2016 року № 302 (далі – Порядок), Процедури встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затвердженої постановою Комісії від 24 березня 2016 року № 364, схвалено внести зміни комунальному підприємству «Чернівціводоканал»:

а) на централізоване водопостачання: споживачам, які є суб’єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення, – 2,78 грн. за 1 куб. м (без податку на додану вартість);

споживачам, які не є суб’єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення, – 7,28 грн. за 1 куб. м (без податку на додану вартість);

б) на централізоване водовідведення – 3,78 грн. за 1 куб. м (без податку на додану вартість);»;

Тарифи сформовані з урахуванням:

– узгоджених з органами місцевого самоврядування річних планів ліцензованої діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення;

– норм питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів, погоджених обласними державними адміністраціями;

– індивідуальних технологічних нормативів використання питної води, затверджених органами місцевого самоврядування;

– абонентського обслуговування та витрат на повірку лічильників споживачів – мешканців приватного сектору відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність»;

– компенсацій різниці між фактичними витратами з придбання електричної енергії, сплати податків і зборів та запланованими відповідними витратами за звітний період 2016 року відповідно до пункту 1.10 та 2.8 Порядку;

– Галузевої угода між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово- комунального господарства України, Об’єднанням організацій роботодавців «Всеукраїнська конфедерація роботодавців житлово-комунальної галузі України» та Центральним комітетом профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України на 2017 – 2018 роки Обґрунтування причин зміни тарифу Діючий тариф було встановлено на засіданні НКРЕКП постановою № 1437 від 18.08.2016, яка набрала чинності 07.10.2016.

Планові тарифи зросли:

– на 5,35% з централізованого водопостачання споживачам, які не є суб’єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання,

– на 1,09% споживачам, які є суб’єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання,

– на 9,25% з централізованого водовідведення.

Обсяги реалізації визначені річним планом ліцензованої діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення, який узгоджений директором Департаменту житлово-комунального господарства. Річний план розрахований відповідно до індивідуальних технологічних нормативів використання питної води, погоджених директором Департаменту екології та туризму Чернівецької обласної державної адміністрації та начальником Дністровсько-Прутського басейнового управління водних ресурсів.

На зміну тарифів вплинули в першу чергу наступні чинники:

1) зросли витрати на оплату праці: – на 9,7% з централізованого водопостачання, – на 16,4% з централізованого водовідведення. При цьому запланована середня заробітна плата на одного працівника підприємства зросла на 12%, а саме з 4902 грн. до 5489 грн. Заробітна плата врахована згідно розрахунку ліцензіата із забезпеченням мінімальної заробітної плати та інших гарантій з оплати праці, передбачених законодавством, з урахуванням положень генеральної та галузевої угод, колективного договору.

2) зросли витрати на амортизаційні відрахування, розраховані згідно з Податковим кодексом України: – на 1,2% з централізованого водопостачання, – на 1,4% з централізованого водовідведення.

3) зросли заплановані витрати на оплату електричної енергії: – на 3,85% з централізованого водопостачання, – на 3,97%, з централізованого водовідведення, що відбулося за рахунок зростання вартості електричної енергії на 6% з 1 класу та на 5% з 2 класу, при цьому заплановані фізичні обсяги (кВт) використання електричної енергії змінилися відносно діючої структури тарифів: – на 0,36% зросли з централізованого водопостачання, – на 0,85% зменшилися з централізованого водовідведення. Враховані обсяги споживання електричної енергії не перевищують обсяги, що розраховані відповідно до норм питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів, погоджених першим заступником голови Чернівецької обласної державної адміністрації.

4) збільшилися витрати на реагенти у зв’язку з підвищенням вартості: – на 8,7% з централізованого водопостачання.

5) збільшилися витрати на ремонти: – на 2,02% з централізованого водопостачання, – на 3,08% з централізованого водовідведення.

6) зросли складові тарифу пов’язані з обслуговуванням кредиту по проекту KfW «Муніципального водного господарства міста Чернівці, стадія 1»: – фінансові витрати з 1204,41 тис. грн. до 1207,96 тис. грн.; Курс в планових тарифах становить 28,4226 грн./євро.

Інші витрати також зросли у зв’язку з підвищенням вартості реагентів, паливо – мастильні матеріали тощо. Слід зазначити, що відповідно до пункту 1.10 та 2.8 Порядку до складових тарифів враховано кошти на компенсацію/вилучення витрат на електроенергію, податки та збори за попередній звітний період (різниця між фактичними витратами з придбання електричної енергії, сплати податків і зборів та запланованими відповідними витратами за І півріччя 2016 року) у сумі:

– -352,6 тис. грн. з централізованого водопостачання,

– -28,4 тис. грн. з централізованого водовідведення. Фактичні понаднормативні втрати та витрати води за 2015 рік складали 24,89%. Понаднормативні втрати та витрати води не враховані в тарифах.

Відповідно до звітності підприємства частка ветхих та аварійних мереж водопроводу складає 35% від загальної кількості водопровідних мереж; частка ветхих та аварійних мереж водовідведення складає 38%. Тарифи на зазначену послугу будуть введені в дію з моменту опублікування в Офіційному Віснику.

Метою зміни тарифів є приведення їх до економічно обґрунтованого рівня та виконання Постанови НКРЕКП щодо надання розрахунків тарифів на 2017 рік.

Структура планових тарифів на послуги з централізованого водопостачання, водовідведення додається (додаток 1). ПОВІДОМЛЕННЯ про намір КП “Чернівціводоканал” встановити тарифи на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) на 2017 рік На виконання зазначеної Постанови НКРЕКП та наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України від 30.07.2012 № 390 «Про затвердження Порядку доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад» КП «Чернівціводоканал» інформує про намір здійснити у 2017 році зміну тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньо будинкових систем). 22 березня 2017 року відбулося засідання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг на якому схвалено внесені зміні до постанови НКРЕКП від 26 листопада 2015 року № 2868 щодо встановлення тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) для КП «Чернівціводоканал».

На зміну тарифів насамперед вплинули зміни тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення та витрати на оплату праці. Плановий тариф на 2017 рік на послугу з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) складається з часток витрат тарифу на централізоване водопостачання та водовідведення в обсягах, необхідних для надання послуг з централізованого постачання холодної води, водовідведення та витрат на збут послуг з централізованого постачання холодної води, водовідведення, безпосередньо пов’язані зі збутом послуг споживачам і врахована можливість виконувати повірку квартирних лічильників холодної води споживачам – фізичним особам відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність».

В порівнянні зі схваленими на засіданні НКРЕКП від 25.01.2017-26.01.2017, в запропонованих для встановлення тарифах додатково враховані зміни вартості централізованого водопостачання та водовідведення та витрат на оплату праці в зв’язку з реєстрацією в Міністерстві соціальної політики України Галузевої угоди на 2017-2018 рр. Відповідно до статей 5,6 Закону України «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг», Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», Порядку формування тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), затвердженого постановою Комісії від 10 березня 2016 року № 303, Процедури встановлення тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), затвердженої постановою Комісії від 15 січня 2015 року № 13, для КП «Чернівціводоканал» схвалено тарифи:

– тариф на послугу з централізованого постачання холодної води – 8,02 грн. за 1 куб. м (без податку на додану вартість);

– тариф на послугу з централізованого водовідведення – 4,17 грн. за 1 куб. м (без податку на додану вартість).

Розрахунок тарифів здійснено відповідно до Постанов НКРЕКП від 10.03.2016р. № 303 «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), від 15.01.2015р. № 13 «Про затвердження Процедури встановлення тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньо будинкових систем). Плановий прибуток до тарифів на централізоване постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) не включався.

Тарифи на зазначену послугу будуть введені в дію з моменту опублікування в Офіційному Віснику. Структура планових тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води,, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) додається (додаток 2,3).

Зауваження та пропозиції приймаються протягом 14 календарних днів з дня публікації цього повідомлення за адресою: 58023, м. Чернівці, вул. Комунальників, 5; e-mail: cv.voda@gmail.com

Примітка: Відповідно до Закону України “Про державне регулювання у сфері комунальних послуг”, тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення, на централізоване постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) встановлює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, яка має право відрегулювати розраховані підприємством тарифи у бік збільшення або зменшення.

Додаток 1 структура

ЦВВ Додаток 2 структура ЦПХВВВ

Додаток 3 структура ЦПХВВ

Джерело: chernivtsy.eu

***

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ