Облдержадміністрація пробує через суд відмінити рішення районної ради

0
109
Scales of justice and gavel on desk with dark background
Загрузка...

Реформа з децентралізації влади створила передумови для ефективного вирішення проблем на місцях, тепер питання – за якістю управління місцевою владою. Про це зазначив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Ради регіонального розвитку під головуванням Президента України Петра Порошенка.

Із запровадженням бюджетної та податкової децентралізації зростають не тільки надходження до місцевих бюджетів, повноваження органів місцевого самоврядування, а і відповідальність за прийняті рішення.

На підставі частини 2 статті 115  Бюджетного кодексу України обласна державна адміністрація 22 березня 2017 року звернулася до Чернівецького окружного адміністративного суду із заявою щодо призупинення, а в подальшому відміни дії рішення ХІІ сесії VIIскликання Заставнівської районної ради від 23.02.2017 року №130-12/2017 «Про внесення змін до районного бюджету на 2017 рік», як такого що суперечить вимогам Бюджетного кодексу України.

Зазначене зумовлене тим, що незважаючи на поданий Заставнівською районною державною адміністрацією проект рішення  «Про внесення змін до районного бюджету на 2017 рік», який передбачав спрямування частини вільного залишку коштів районного бюджету на фінансування захищених статей видатків, зокрема заробітної плати працівникам бюджетної сфери, районною радою не дотримано вимоги частини 4 статті 77 Бюджетного кодексу України та розподілено вільний залишок коштів районного бюджету, що утворився станом на 01.01.2017, в загальній сумі 2,7 млн. грн.  на фінансування регіональних програм, капітальний і поточний ремонт об’єктів соціально-культутрної сфери та інші поточні видатки.

Такі дії депутатського корпусу Заставнівської районної ради можуть призвести до того, що в районі найближчим часом може виникнути кредиторська заборгованість із виплати заробітної плати працівникам бюджетних закладів, що у свою чергу викличе невдоволення населення та створить  соціальну напругу в районі.

Реалізуючи повноваження щодо контролю за дотриманням бюджетного законодавства обласна державна адміністрація наголошує на тому, що на сьогодні першочерговим завданням усіх органів виконавчої влади та місцевого самоврядування – є забезпечення стабільного функціонування бюджетних установ та недопущення будь-якої заборгованості  з оплати праці.

Джерело: bukoda.gov.ua

***

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ