Депутати заборонили завозити на чернівецьке сміттєзвалище «чужі» відходи

0
337
Загрузка...

Сесія міської ради 12.08.16 зобов’язала міське комунальне підприємство «Чернівціспецкомунтранс» розірвати  угоди на захоронення на міському сміттєзвалищі відходів, які завозяться з інших областей.

Депутати вважають, що міське сміттєзвалище вже вичерпало свій ресурс і завезення відходів з інших областей може спричинити погіршення екологічної ситуації, – повідомляє прес-служба Чернівецької міської ради.  Звернуто також увагу, що ще з часів  відкриття полігону  твердих побутових відходів не вирішено  проблеми  місцевих мешканців, зокрема щодо забезпечення  цього району  централізованим водопостачанням.

Мешканці також вважають, що дорога, яка веде до міського полігону, потребує якісного ремонту, впорядкування придорожньої смуги та дворазового поливу у добу.

Для вивчення ситуації на міському полігоні твердих побутових відходів та розробки заходів з покращання  санітарно-екологічних умов у цьому мікрорайоні вирішено створити робочу групу. Департаменту ЖКГ доручено внести зміни у графік поливу  міських доріг,  забезпечивши полив дороги, яка веде до полігону, двічі на добу.

Довідково. Міський полігон твердих побутових відходів  введено в експлуатацію в 1995 році.  Площа  полігону становила  25 га і розрахунковий термін його експлуатації був  15 років. Після збільшення площі полігону з 25 га до 47,3911 га  розрахунковий термін експлуатації полігону був продовжений до 25  років – до 2025 року. 

Станом на 1 січня 2015 року на полігоні   було заповнено та  рекультивовано 2 котловани. З  2015 року  розпочато заповнення  третього  котловану потужністю  613 тисяч  куб. м. неущільненого сміття або 2,5  млн. куб. м ущільненого сміття.

На звернення Львівського міського голови  Андрія Садового з проханням допомогти громаді Львова  та прийняти для захоронення (утилізації) на міському сміттєзвалищі  Чернівців певну кількість безпечних  відходів  МКП «Чернівціспецкомунтранс»  уклало угоди з п’ятьма  львівськими підприємства.  Загальний обсяг побутових відходів, який передбачалося захоронити на полігоні у Чернівцях  відповідно до зазначених угод, становить 5000  м3 або 833 тонни. Таку кількість відходів місто Чернівці продукує за  3,5 дня.

Відповідно до укладених угод МКП «Чернівціспецкомунтранс» має  право відмовити  замовнику  в утилізації (захороненні)  відходів, якщо  замовник  допустив складування  та/або вивезення разом з відходами  рідких нечистот, промаслених матеріалів, піску,  автошин, ламп, що містять ртуть та інші відходи 1-3 класу небезпеки, а також інших відходів, які не підлягають утилізації (захороненню) згідно  Положення про  санітарне прибирання об’єктів та Правил експлуатації полігонів  твердих побутових відходів.

Станом на 12 серпня  відповідно до зазначених угод зі Львова на полігон у Чернівцях завезено 1660 м3 сміття, а саме: 04.08.2016 р. – 960 м3; 05.08.2016 р. – 700 м3, тобто лише  третину від запланованого.

***

***

Ця проблема торкнулась і районів:

***

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ