На Буковині комісія Яценюка «із захисту лісів» отримала «тисячу і одне» ЧОМУ (відео)

3
3597
Загрузка...

Створена за дорученням Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка комісія, яку направили на Буковину розібратися із кричущими фактами нищення лісів у Карпатах, корупцією та іншими негативами в цій галузі, чомусь відсторонила включених до її складу за пропозицією нардепа місцевих активістів. Її робота викликала чимало запитань у буковинських борців проти зловживань у лісовій галузі…

 

Буковина – ти зелена, – слова з пісні, але у житті трохи інакше… На Буковині безкарно знищують ліси, щоденно масово вивозять якісну деревину за кордон в такій кількості, що це стає катастрофою для краю.

Після нещодавнього візиту на Буковину нардепа Семена Семенченка, який розказав Міністру АПК про масштабні проблеми навколо незаконних вирубок лісу та торгівлі деревиною (яку масово вивозять за кордон кругляком), Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив створити робочу групу з виїздом на місце для перевірки інформації щодо неправомірного вирубування лісів у Карпатському регіоні.

Комісія прибула 12.08.15 у складі 8 чоловік. І другий день офіційно веде розслідування. Група журналістів, разом з місцевими активістами, влаштували власне розслідування вирубки лісів, а також намагались відшукати й комісію, але марно – жодних коментарів не вдалось отримати, а в телефонній розмові один з членів комісії послався на управління УМВС у Чернівецькій області – ВДЗБС, цей орган зараз координує роботу комісії, з них, мовляв, і питайте…

З нетерпінням чекаємо висновків комісії, а свої ми вже зробили… Пропонуємо вам подивитись фото і відео, наразі слова зайві… Це треба бачити.

А ось що написав на своїй сторінці в соціальній мережі щодо приїзду і роботи згаданої комісії голова ГО «Патріотична громада Буковини» Ігор Жижиян:

«На Буковину приїхала столична комісія із “захисту” лісів. Нагадаю, що на наше запрошення, у липні цього року, наш край відвідав народний депутат України Семен Семенченко. Депутата вразило варварське нищення лісів у Карпатах, корупція у лісовій галузі та масштаби експорту ділової деревени. По приїзду до Києва, Семен Семенченко надав ці кричущі факти Міністрові АПК, а той, у свою чергу, підняв дане питання на засіданні Уряду. У результаті цього, Арсеній Яценюк дав доручення створити дану комісії. Сюди увійшли представники Генпрокуратури, МВС, МінАПК, Мінекології. За ініціативою Семена Семенченка, до даної комісії були включені активісти ГО “Патріотичної Громади Буковини” Володимир Дарчук та я, Ігор Жижиян. Вчора, 12 серпня, комісія у складі 8 чоловік приступила до виконання обов’язків. Завтра, 14 серпня, планується завершення роботи. Далі починається справжній “полтергейст”: координувати роботу комісії доручають “найчеснішому” управлінню УМВС у Чернівецькій області – ВДЗБС. Представників громадськості не допускають до роботи комісії. Робота триває інкогніто.
Шановний Прем’єр-міністре, за три дня на Буковині можна лише добре відпочити, а не провести перевірку фінансово-господарської діяльності державних лісогосподарських підприємств.

Громадськість Буковини хоче отримати відповідь на такі запитання:
1) Чому при розрахунковій лісосіці 600 тис. м3 на сьогоднішній день вирубується до 2 млн. м3?
2) Чому при таких високоповнотних та високобонітетних лісах такий низький вихід деревени із одного гектара зрубаної площі (ялина 100 м3/га.; дуб, бук 200м3/га.)?
3) Чому занижений вихід ділових сортиментів?
4) Чому функціонують у лісовій галузі фірми «прокладки», які спеціалізуються на реалізації особливо цінного лісу?
5) Чому такий низький відсоток реалізації особливо цінних порід дерев у державних лісогосподарських підприємствах?
6) Чому під виглядом санітарних та суцільно-санітарних рубок вирубуються здорові ліси та масиви?
7) Чому лісгоспи припинили переробку низькосортних сортиментів?
8) Чому лісгоспи скоротили кількість працюючих?
9) Чому підприємці, які купують ліс на аукціонах, заключають договори підрядних робіт із директорами лісогосподарських підприємст на ідентичну кількість викупленій деревини?
10) Чому у основних споживачів (фірмах прокладках) така низька ціна знеособленого кубометра?
11) Чому при сьогоднішніх цінах на деревину кредиторська заборгованість перевищує дебеторську у декілька разів?
12) Чому сьогодні директори державних підприємст (О.Тимофєєв, П.Фрей, І.Вілянський), які під керівництвом начальника лісового управління Ігора Чебана фінансували антимайдан та звозили туди людей, працюють до цього часу?
13) На якій підставі, два роки поспіль, будував Межигір’я та мисливське господарство “Залісся” Путильський держлісгосп під керівництвом Петра Фрея? На якій основі відбувалося фінансування виконаних робіт? За який рахунок виплачувались відрядження працівникам: Юрію Орілейчуку (водій КРАЗа), Дмитру Кочергану (водій КРАЗа), Володимиру Рошко (вантажівка), Юрію Буражуку (екскаватор), Віталію Гераю (бульдозер), Михайлу Коропку (керівник бригади)?
14) Чому Петро Фрей не збудував дороги у відалені куточки Путильщини, натомість будував дороги Віктору Януковичу у “Заліссі”?

Шановні члени комісії, яким пощастило прийняти у ній участь, вищенаведених “чому” можна задавати безліч. Надайте, будь-ласка, відповідь буковинській громаді хоча б на ці. Далі буде…»

Антоніна ХОДОРКО, fakty.cv.ua

На відео коментарі дають: багаторічний начальник обласного управління лісового господарства Володимир Дарчук, активіст Микола Петіченко та голова ГО «Патріотична громада Буковини» Ігор Жижиян:

***

***

Нардеп Семенченко приїхав на Буковину полювати на крадіїв лісу (відео)

***

вирубка лісів на Буковині (фото: ГО «Патріотична громада Буковини», 13.08.15)

***

***

***

Загрузка...

3 КОМЕНТАРІ

  1. Проживаю на вул.Головна 275 вікна виходять на колію вул.Миколаївської і кожень день можна спостерігати як мінімум 2 вантажних потяга з кругляком та дощечками рухається в сторону Порубного, а на самому ж.д. вокзалі буває і більше тих товарняків.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ