Нардеп Семенченко приїхав на Буковину полювати на крадіїв лісу (відео)

9
2554
Загрузка...

Народний депутат і «розкручений» комбат Семен Семенченко у вівторок, 7.07.15, «полював» з буковинськими активістами та журналістами на крадіїв лісу.

 

Проблема безсистемної, шкідливої вирубки лісів та «дивного» вивезення деревини за кордон останнім часом все частіше опиняється в центрі уваги громадських організацій та окремих небайдужих до цієї теми народних обранців. У Чернівецькій області одним з найактивніших громадських діячів у цій тематиці є голова ГО «Патріотична громада Буковини» Ігор Жижиян. Тож не дивно, що саме він виявився «причетним» до цільового візиту на Буковину нардепа Семена Семенченка, який відомий, зокрема, боротьбою проти корупції та контрабанди.

Під час буковинського рейду «першу скрипку» відігравав у минулому багаторічний начальник обласного управління лісового господарства Володимир Дарчук, який, як кажуть, на цій темі «собаку з’їв». Свого часу Володимир Михайлович першим в Україні ініціював аукціонні торги у цій сфері, плюс, враховуючи досвід інших країн (Німеччина, Польща, Румунія), написав програму реформування лісової галузі, а також відзначився спробами протидіяти системним зловживанням навколо вирубки та вивезення лісу. Правда, його у владі «не дуже почули», тож тепер він намагається продовжувати цю діяльність вже з «громадської колокольні».

Семенченко, Жижиян, Дарчук і Ко, разом з журналістами, зокрема, відвідали деякі проблемні місця і через150707-Semenchenko-lis-2-fakty.cv.ua представників мас-медіа ще раз звернули увагу громадськості на болючі точки лісової проблематики.

Володимир Дарчук показав наглядно, як зухвало, ігноруючи вимоги законодавства, варварські вирубують ліси у буковинських Карпатах, а також до цього це призводить. Хоча основні катастрофічні наслідки такого злочинного поводження з нашим лісовим багатством – ще попереду, на жаль. Хоча масштаби, звісно, можна і треба зменшувати. Але для цього вже сьогодні треба не лише констатувати проблеми, а й рішуче виправляти ситуацію.

Нардеп Семен Семенченко наголошує, що сповнений рішучості сприяти і брати безпосередню участь у цьому. Власне, він вже бере участь. І не лише на Буковині. Проте Семенченко підкреслює, що лісові проблеми неможливо вирішити без активної позиції громадськості, яка має, в силу можливостей, і відстежувати різноманітні зловживання, і «тиснути на владу», вимагаючи десь законодавчого врегулювання, десь посилення контролю з боку компетентних органів, які, як зазначають громадські діячі, нерідко, на жаль, самі «кришують» і «годуються» із лісових «оборудок»…

Спробуємо коротко обмалювати наші основні лісові проблеми, на які звертає увагу п. Володимир Дарчук. Це масові вирубки лісу без дотримання законодавчих норм (які, зокрема, забороняють рубати ліс, крім виняткових випадків, у придорожній зоні, вздовж річок, на певній висоті над рівнем моря тощо). Ігнорування елементарних фахових вимог до вирубки (ті ділянки, які у нас «оголяють» одним махом, взагалі мали би вирубувати у 3-4 етапи протягом років 25-ти, висаджуючи на місце зрублених дерев інші, що дозволить уникнути найбільших проблем, які призводять до зсувів, повеней і т.п.). Злочинні корупційні схеми навколо продажу деревини: її у держлісгоспів по найнижчій ціні скуповують приватні підприємці або структури, вивозять за кордон, де продають вже по ринковій ціні, отримують ще й повернення ПДВ, і залюбки «підмазують» всім «учасникам процесу». Високоякісну дорогу деревину вивозять за кордон під видом менш цінної. І т.д.

До слова, Семенченко і Ко побували і на Вадул-Сіретській митниці, яку нерідко теж звинувачують у причетності до «лісових махінацій». Хоча п. Дарчук зазначав, що туди можна не їхати, бо, мовляв, зловживання відбуваються на інших етапах. Ця теза підтвердилась. Митники, прикордонники та залізничники пішли назустріч народному обранцю і дозволили, в межах законодавства, звірити митні документи на предмет відповідності товару. Вибірково обрали один вагон, перевірили документи і встановили, що деревина там вказана саме та, яка вивозиться. Митники зазначили, що по їхній лінії деревину вивозять на законних підставах. Вони перевіряють, як правило, якраз відповідність деревини у вагонах вказаним у митних документах параметрам. Фіксують і порушення, звісно. Хоча не вважають це масовим явищем. Проте розуміють, якою проблемою є для України, загалом, вивезення необробленої деревини в таких масштабах. І з нетерпінням чекають запровадження заборони експорту необробленої деревини.

Нагадаємо, 9 квітня 2015 року Верховна рада ухвалила закон, який забороняє строком на 10 років вивезення за кордон лісоматеріалів та пиломатеріалів в необробленому вигляді. Але ця заборона офіційно вступає в силу лише з 1 січня 2016 р., а для сосни – з 1 січня 2017 р. І саме з цим багато хто пов’язує активізацію контрабанди та інших зловживань навколо вивезення деревини за кордон. Як кажуть, поки заборона набуде чинності, вже не буде що експортувати…

Розміщене нижче відео з рейду буде доповнене матеріалами з прихованих камер, які встановили у деяких проблемних місцях громадські активісти.

А телевізійні сюжети можна буде подивися на «Чернівецькому промені» та ТВА.

fakty.cv.ua

***

***

***

Адміністрація Президента відреагувала на активізацію контрабанди на Буковині

***

Побитий активіст припускає, що замовником може бути Пілігрім або Бурбак (відео)

***

Побитий активіст і з лікарні «дістає» контрабандистів (про майже 40 тис. пачок цигарок)

***

Міліція знайшла виконавців резонансного побиття активіста Жижияна

***

Комплекс в с. Буденець пропонує сімейний відпочинок і басейн з мінеральною водою

***

Загрузка...

9 КОМЕНТАРІ

 1. Для думаючих головою людей: Наберіть в пошуку – Семен Семенченко і почитайте хто цей аферист.
  Зібрались аферисти до купи: Жижик, Петіченко, а Дарчук то є рідкісне падло.
  Шановні виборці кого ви привели до влади?

 2. Шановні читачі інтернет сторінки, прикро, що ця людина пов’язана із веденням лісового господарства! Цей чоловік, пан Дарчук, є віддзеркаленням совєтської системи і піку некомпетентності у галузі ведення лісового господарства. Перше, Україна використовує свої лісові ресурси на 50 %. Я працюючи в лісових господарствах України (40 % від всіх підприємств) можу констатувати, що наша продуктивність в лісовій галузі становить 40 % від середньоєвропейської. Країни сусіди ЄС (Польша, Румунія, Чехія, Словаччина та інші) використовують свій лісових потенціал від 70 до 90 %. Для компетентних фахівців, ця людина щонайменше могла б як минулий (краще сказати – прохідний) начальник управління вивчити фахові терміни, зокрема, не “брьовна” – лісоматеріали круглі. Друге – людина, прикро, що має 100 % диплом куплений, але в лісовому господарстві ні БЕ ні Ку-Ку-Рі-Ку. Третє, не хочу захищати лісову галузь України, однак фактом є те, що дуже багато людей в ній працює не компетентних, а ще більше є аферистів прикладом цього є відео. Проста людина повинна зрозуміти одну істину, хоча вона її знає: Достигле яблуко необхідно зрубати, якщо цього не зробити то воно гнитиме! Стиглий ліс повинен бути зрубаний, бо це дар природи (від Бога). Біда наша в рубанні лісів, а питання у догляді. Для Карпатського регіону, важливим є те, що фахівцям достатньо за підростом доглядати і його плекати. Як фахівець в лісовій галузі можу з гордістю сказати вони виконують своє завдання на 70 %. Виконати на 100 % заважають пройдисвіти, з якими ви можете познайомитись на відео!!!
  Дуже просив би фахівців лісової галузі згуртуватись і показати свій професійний досвід таким аферистам “лісівникам”! Ці аферисти скоро доберуться до операційного стола або ще гірше вчинять….
  З повагою до людей із здоровим глуздом
  Іван С.

  • Для нейтральної особа, яка в лісовій галузі мало що розуміє, аргументи п. Дарчука є більш переконливими. І мова не про вирубку взагалі, а про суцільні рубки, які призводять потім до проблем. Дарчук ще говорить про це, а не про те, що треба взагалі повністю заборонити вирубку дерев…
   Було б добре, щоби фахівці реагували не політично, а фахово. І, відповідно, продовжили дискусію в фаховій площині;) Але так, щоби аргументи були зрозумілі для простих людей. Висловлюйтесь будь ласка не проти Дарчука, а проти його тез, аргументів і фактів… Тоді буде більше довіри…

 3. Шановні факти Чернівці, цілком вас підтримую в розрізі фаховості дискусії. Однак, слід зауважити, що фахова дискусія можлива з компетентними людьми. Якщо ви робити матеріал, то щонайменше повинно бути дві сторони. Ваша інфоромація однобока і виконана на примітивному рівні. Наскільки мені відомо, згадані підприємства, чи підприємство відповідає принципам і критеріям сталого ведення лісового господарства за системою Лісової Наглядової Ради (FSC) – некоменрційною, неприбуковою, міжнародно визнаною сертифікаційною організацією. Прикро, що такі бульварні (примітивні) газетні видання мають місце на існування. І вводять людей в оману! А щодо суцільних рубань, все залежить від площі тобто об’єму, при цьому необхідно враховувати екологічні, економічні та соціальні скдладові! Міжнародна лісогосподарська практика свідчить про відповідність ведення лісового господарства в Україні критеріям сталого лісогосподарювання.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ