215,5 кв. м у центрі Чернівців – для громадськості чи бізнесу? (відео)

1
191
Загрузка...

Офіс у понад 200 квадратних метрів на Степана Бандери, 1  у Ратуші пропонують через конкурс віддати громадським організаціям.

Відповідний проект конкурсу має 14 квітня розглядати виконавчий комітет. Однак депутати міськради можуть проголосувати за те, щоб приміщення у центрі Чернівців виставити на аукціон, щоб передати під бізнес, зазначає acc.cv.ua.

у Ратуші розповіли про майбутній конкурс , що визначить, яка з організацій буде облаштовувати у приміщенні на Степана Бандери громадський простір і на яких умовах,  якщо депутати не вирішать передати цей офіс на аукціон.

Сергій Куренной, керівник відділу інвестицій міської ради: До нас звертались громадські активісти ,і оця ідея розміщення у цьому приміщенні чогось особливо наштовхнула нас на пошук нової форми, в результаті  чого з’явилось положення про конкурс на облаштування у Чернівцях громадського простору у формі «Urban Hub» у формі соціального підприємництва. По-перше, це бізнес, по-друге, цей бізнес має соціальні цілі. Прибуток у цього підприємства – або реінвестується у розвиток, або направляється на соціальні цілі. Йдеться про передачу приміщення в оренду.

Тетяна Шпак, начальник відділу департаменту економіки міської ради: Приміщення у центрі міста, має площу 215,5 квадратних метрів. Вона викликало дуже жвавий інтерес щодо його оренди. Було чимало заяв. Але оскільки міська рада виступає за прозору передачу в оренду майна , то була одна із пропозицій, що дане приміщення передати в оренду через конкурс на облаштування громадського простору. В березні було розроблено проект положення про цей конкурс, розміщено на сайті міської ради.

Крім чиновників в Ратуші виступили представники Клубу молодих підприємців, які презентували власний проект громадського простору у приміщенні на вулиці Степана Бандери, 1.

Дмитро Лук’янчук, представник Клубу молодих підприємців:  Viribus hub, це має бути громадський простір, це проведення навчальних заходів. Ми хочемо, щоб увесь прибуток, який буде надходити від роботи цього майданчика, далі фінансував різні заходи чи проекти, які найбільш необхідні громаді. Якщо ж це приміщення в центрі Чернівців таки залишиться громаді, а умови конкурсу, де, зокрема, має бути і розмір орендної платні, затвердить 14 квітня виконавчий комітет, у Ратуші запрошують подавати свої проекти й інші громадські організації.

Джерело: acc.cv.ua

Нагадаємо, не так давно увага громадськості була прикута до іншого приміщенні в центрі Чернівців – на вул. Сковороди, 1. Виділили його олімпійському відділенню для облаштування там «Олімпійського дому», «Олімпійського музею», спортивного прес-центру і т.п. У тому випадку вирішили віддати приміщення відділенню НОК України, аби вирішити одразу декілька проблем, у т.ч. виправити некоректність з минулого, коли було оголошено, що у Чернівцях нібито відкрили «Олімпійський дім», а насправді тоді просто переселили відділення з 1 кімнати в центрі міста у 2 кімнати біля таксопарку (приміщення, в якому розташований Дитячий притулок).

У випадку ж з приміщенням на вул. Степани Бандери під нього підтягнули цей проект громадського простору… Схоже, у депутатів ще залишилися запитання у цьому контексті, тому питання ще будуть вивчати і обговорювати.

Депутат Андрій Брязкало на своїй сторінці у Facebook написав:

«І знову в Чернівцях проходять активні дискусії щодо створення громадського простору. Погоджуюсь, що така локація потрібна місту та усім чернівчанам, які хочуть розвиватись та вчитись чогось новому. Але свою думку стосовно приміщення за адресою вул. Степана Бандери, 1 я озвучив і процедурно виніс на розгляд міського голови та депутатського корпусу. Доля приміщень, що знаходяться в центрі міста та мають таку площу, повинна вирішуватись публічно та з обговоренням.
Моя пропозиція: оголосити конкурс на створення громадського простору та долучити усіх охочих, а департаменту економіки надати перелік усіх потенційно можливих варіантів розміщення даного громадського простору».

***

***

***

Чернівецька міська рада виділила приміщення під Олімпійський дім!

***

Загрузка...

1 коментар

  1. Ну ви порівняли!!!!!! Олімпійський дом і бізнес це зовсім різні речі! На Сковороди соціальна справа, а тут хочуть приховано бізнесом займатися

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ