Через «переслідування румуномовних» збираються перекрити міжнародну трасу

1
4674
Загрузка...

Скандальні оприлюднення прізвищ ряду відомих буковинців, які нібито мають, крім українського, і румунське громадянство, отримали «новий поворот» – звернення до Президента України з проханням припинити у Чернівецькій області «переслідування румуномовних», а також попередження про намір перекрити міжнародну трасу в районі пункту пропуску «Порубне».

Інформація про подвійне громадянство в облраді не стосується Гливко-депутата

Маховик подвійного громадянства на Буковині набирає обертів

«Україно-румунських» власників авто пробують штрафувати (відео)

Нижче до вашої уваги відповідна заява та відкритий лист до Президента України.

Від fakty.cv.ua зауважимо, що в «інформаційних атаках», пов’язаних з подвійним громадянством, ми не вбачаємо «переслідування румуномовних». Хоча би тому, що не всі особи, яких публічно звинуватили у порушеннях, є румуномовними (наприклад, Володимир Григорчук, Анатолій Паланійчук). Оскільки публічні «атаки» спрямовані переважно проти представників «Батьківщини», швидше є привід припустити, що таким чином пробують тиснути (шантажувати) цю політичну силу, аби добитися підтримки, зокрема, у деяких «кадрово-політичних» питаннях (ця тема буде продовжена в іншому матеріалі).

Погоджуємось з тими, хто вважає, що владі (незалежно від партійних кольорів) треба, передусім, дбати про покращенні і наближення рівня життя пересічних громадян України до ГІДНОГО, створення умов, коли не буде економічно-побутових потреб оформляти громадянство іншої країни тощо, а не переслідувати тих, які в абсолютній більшості своїй зробили собі інший паспорт зовсім не з політичних причин. З особами, які несуть потенційну небезпеку для України, нехай розбираються компетентні органи, але, звісно, без політичної складової.

І ще хочеться закцентувати увагу на тому, що основним джерелом влади є народ. Різноманітні відкриті опитування останнім часом свідчать, що більшість громадян України за те, щоби дозволити офіційно мати інші громадянства (можливо, із забороною ghb wmjve бути депутатом чи обіймати посади у державних органах влади). То це наймана народом влада, себто «слуги народу» йдуть проти «основного джерела влади», проти своїх «роботодавців»? Нехай би винесли на референдум це та інші важливі питання, а потім пишуть і приймають Конституцію та закони відповідно до побажань більшості громадян, а не на догоду владно-олігархічній верхівці…

Напевно, і Ігорю Жижияну коректніше було назвати своє звернення за дорученням представників румуномовного населення, бо точно не всі румуномовні уповноважили його звернутися до Президента саме зі всіма озвученими нижче вимогами…

А тепер публічна заява Ігоря Жижияна та відкритий лист до Президента:
31 січня 2016 року, до мене, як голови ГО “Патріотичної Громади Буковини”, звернулись справедливо ображені представники румуномовної частини жителів Чернівецької області. У заангажованості із даного питання не варто мене звинувачувати. Справді, моє коріння бере початок із румуномовного буковинського села Димка, мій дід, Дмитро Жижиян, був румуном. Я народився в українській сім’ї, де ніхто, на жаль, не володів румунською мовою. З дитинства мені привили патріотизм та любов до України. Були випадки, коли я критикував окремих представників румуномовної частини області за перекручування фактів та відверту не правду. Але вважаю, що сьогоднішня ситуація із переслідування буковинських румун набула загрозливих масштабів. Завдяки недолугому керівництву антинародної влади Буковини, ми можемо втілити в життя голубу мрію Володимира Путіна. Звертаюсь до всіх небайдужих буковинців, частини представників громадських організацій, які ще не встигли продати свою совість, ВСІХ ОПОЗИЦІЙНИЙНИХ СИЛ БУКОВИНИ, із проханням допомогти припинити переслідування румуномовної частини краю. Прошу підтримати безстрокову акцію протесту, яка розпочнеться 2 лютого 2016 року о 10.30 год., біля приміщення Чернівецької ОДА, із подальшим перекриттям міжнародної траси, біля в’їзду на територію пункту пропуску “Порубне”.
У свою чергу, ми підготували відкритий лист до Президента України із вимогою негайного звільнення голови Чернівецької ОДА Олександра Фищука, його першого заступника Володимира Куліша та начальника Чернівецької митниці Миколи Салагора:

Президенту України
Порошенку П.О.

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Шановний Петро Олексійович,
31 січня 2016року, до громадської організації “Патріотичної Громади Буковини”, звернулись справедливо ображені представники румунської частини жителів Чернівецької області. Ми неодноразово спостерігали за скаргами на переслідування румунської меншини населення Буковини “нашою” владою. Часом ці скарги були перебільшені, часом перекручені, але здебільшого об’єктивними.

Останнім часом, недалекоглядні вожді провладних партій нашого краю БПП “Солідарність” та “Народного фронту” розпочали відкриту війну із подвійним громадянством на Буковині. Розпочалось відкрите переслідування власників румунських паспортів. Дозволити собі таке нахабство може тільки повний дурень.
В Україні фактично уже давно існує подвійне громадянство. Хочемо ми цього чи ні, але рано чи пізно нам доведеться його визнати на державному рівні. Подвійне громадянство є у всіх країнах Європейського Союзу. Насправді корінь конфлікту закладений у пакті Молотова-Ріббентропа. 27 червня 1940 року мешканці нашого краю лягли спати – була румунська влада, а коли прокинулись, то побачили вже радянську владу, яку вони не запрошували. Тоді була допущена юридична помилка: у всіх жителів Буковини на руках залишились паспорти громадян Румунії. І ніяким державним органом України громадянства Румунії людей не було позбавлено. В той же час всі стали громадянами СРСР. Таким чином, подвійне громадянство уже було 28 червня 1940 року.
Сьогодні законодавство України справді не передбачає для наших громадян можливостi володiти паспортом ще якоїсь країни. Статтею 2 Закону України “Про громадянство України” передбачено: “Якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України. Якщо іноземець набув громадянство України, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України”. Проте не слід це розцінювати як заборону подвійного громадянства, оскільки втрата громадянства України відбувається не автоматично з набуттям громадянства іншої держави, а виключно з дня видачі Указу Президента України про припинення громадянства щодо певної особи. Навіть якщо громадянин України набув громадянство іншої держави або держав, то не позбавляється при цьому українського громадянства і в правових відносинах з Україною надалі визнається лише громадянином України. Таким чином, твердження про заборону подвійного громадянства в Україні є помилковим.
Останнім часом нам нав’язують “ноу-хау” начальника Чернівецької митниці Миколи Салагора, про “факти ввезення автомобілів без сплати відповідних, передбачених чинним законодавством України, митних платежів до державного бюджету громадянами Румунії, які одночасно є громадянами України“. Байдуже, що у всіх решта областях подібної проблеми немає. Напевно тому, що там давно прогнали від владного корита своїх Фищуків, Кулішів та Салагорів.
Якби сьогоднішня владна верхівка зробила гідне життя в Україні, то не було б проблем із подвійним громадянством, як і багатьох інших проблем. Ця влада дуже швидко забула про ціну перемоги на Революції Гідності, про Небесну сотню, про обіцянки дані на Майдані. Натомість, вони грабують, ще у більших масштабах ніж попередники. Це мародери, які наживаються на війні, процвітає корупція, хабарництво, нищаться ліси, нахабство чиновників немає меж. Скільки ще, ми будемо терпіти цих горе-вождів, які залишаються біля корита при усіх владах?
Шановний Петро Олексійович, ми висловлюємо недовіру губернатору Буковини Олександру Фищуку, його першому заступнику Володимиру Кулішу та начальнику Чернівецької митниці Миколі Салагору та вимагаємо:
1) Припинити переслідування румуномовної частини населення Чернівецької області;
2) Негайного звільнення голови Чернівецької ОДА Олександра Фищука, його першого заступника Володимира Куліша та начальника Чернівецької митниці Миколи Салагора.
P.S. Оголошуємо про початок безстрокової акції протесту, яка розпочнеться 2 лютого 2016 року о 10.30 год., біля приміщення Чернівецької ОДА, із подальшим перекриттям міжнародної траси, біля в’їзду на територію пункту пропуску “Порубне”.

За дорученням румуномовної частини Чернівецької області, 
Голова ГО “Патріотична Громада Буковини” Ігор Жижиян

***

 

***

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ