Владу узурпують демократичними методами, але ніколи демократично не віддають

0
217
Загрузка...

Безвідносно до симпатій чи антипатій до влади, всі повинні розуміти, що воєнний стан обов‘язково потягне за собою обмеження свобод і падіння економіки.

Не може бути і йолка, і воєнний стан одночасно. ВС не був запроваджений під час анексії територій, захоплення міст та котлів, але запроваджується зараз, за 4 місяці до президентських виборів. Хоча у 2014-у і закон зобов’язував до ВС, і з фронту кричали про таку необхідність. Тоді влада та її спікери своє небажання вводити режим ВС пояснювали виборами, страхом обмежити демократію і зіпсувати відносини з МВФ. Але зараз раптом ці аргументи відпали.
Усі ці тонкі моменти громадяни нашої країни мають право і навіть повинні обговорювати. Ми – не німе тупе стадо.
Я бачу багато коментарів про те, що Петру Порошенку в цій ситуації треба вірити як богу нашому господу Ісусу Христу й не ставити під сумнів нічого зі сказаного ним, бо це розхитує обороноздатність. Примітно, що автори таких коментарів одразу переходять на сексистські випади, особисте і тд. Буду розфренджувати або банити тих диванних захисників Батьківщини, чий фронт перебуває у фейсбуці і чий головний ворог – люди з критичним мисленням. Бо владу майже завжди узурпують демократичними методами, але ніколи демократично не віддають. Не хотілося б жити в хуторянській диктатурі або тікати з України.

Тетяна ДАНИЛЕНКО,
ведуча програми «FACE 2 FACE» на телеканалі ZIK,
колишня багаторічна ведуча 5 каналу
(який належить Петру Порошенку)

***

***

І ще трішки про військовий стан:

***

***

Кравчук, Кучма і Ющенко: Воєнний стан затягнули до часу, коли вибори на носі

Колишні президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко висловилися щодо доцільності введення воєнного стану у зв’язку з агресією Росію у Керченській протоці.

Відповідну заяву зачитав перед журналістами у понеділок Леонід Кравчук.

У документі висловлювалися сумніви щодо  оголошення воєнного стану, як найкращої відповіді на агресивні дії Росії у морі.

Зазначалося, що оскільки воєнний стан обмежує права і свободи громадян і є ризик щодо створення хаосу у державі, президенти висловлюють сумнів щодо доцільності таких дій.

“Чи виправдані ці ризики? Чи допоможе реальному протистоянню агресору? За 5 років були ситуації, коли введення воєнного стану було доцільним і можливим – захоплення Криму, Дебальцівський та Іловайський котел, де були тисячі загиблих”, – зачитав Кравчук.

Він додав, що наразі велика частина суспільства вважає, що подібні дії є загрозою демократії, чим може скористатися ворог, – повідомляє pravda.com.ua.

На думку трьох президентів, якщо депутати вирішать що воєнний стан можливий, то вони мають скасувати норму про відміну виборів та обмеження прав і свобод людей.

“Верховна рада має ухвалити постанову про проведення виборів 31 березня 2019 року. Настав момент, коли від мудрості народних обранців залежить доля держави”, – процитував  Кравчук спільну заяву.

Перший президент зазначив, що питання введення воєнного стану не треба було затягувати до моменту, коли на носі вибори, щоб не сіяти підозри і не сіяти хаос у суспільстві.

***

***

***

***

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ