Протест у Сокирянах: нардепу Бурбаку збираються висловити недовіру

0
885
Загрузка...

Боротьба за збереження повноцінного функціонування Сокирянської Центральної районної лікарні переросла у масові протести. Зокрема, у Сокирянах відбулось Народне віче, на якому люди висловили свою чітку позицію.

Також один з активістів Тарас Гайдей звернув увагу на те, що народний депутат від цього округу Максим Бурбак поки що залишається осторонь цих проблем, і зазначив, що якщо він не включиться у боротьбу за позитивне вирішення цього питання, яке хвилює людей, Максиму Юрійовичу висловлять недовіру.

Багатолюдне Народне віче на підтримку повноцінного функціонування Сокирянської ЦРЛ прийняло чергові звернення до керівників держави.

Голос народу неможливо приглушити, а на думку мас варто звертати увагу. Сьогодні громадськість Сокирянського району заявила про свою принципову позицію і стала на захист районної лікарні. Усвідомлюючи всю глибину наслідків, які несе за собою реформа у галузі охорони здоров’я, гуртом зібралися відстоювати лікувальний заклад, без якого не уявляють нормального життя краян.

На площі біля ЦРЛ зібралося чимало небайдужих з надією на те, що їх почують і нададуть Сокирянському лікувальному закладу статус госпітального округу.

Звістка про наміри перетворити районну лікарню в заклад інтенсивного лікування першого рівня рознеслася селами району блискавично і відповідь та реакція не забарилися. На позачерговій сесії районної ради депутати прийняли рішення звернутися до Президента України, Уряду та органів влади Чернівецької області з пропозицією внесення змін до проекту розподілу краю на госпітальні округи  та розглянути можливість створення госпітального округу з центром у місті Сокиряни, або ж перепрофілювати Сокирянську ЦРЛ у лікувальний заклад інтенсивного лікування 2-го рівня.

Ще одним вирішальним кроком на шляху до збереження лікарні стало сьогоднішнє Народне віче, яке покликане висвітлити позицію пересічних жителів нашого краю та ще раз запевнити, що Сокирянська ЦРЛ  – один із найкращих районних медичних закладів країни і має право претендувати на центр госпітального округу.  Тому біля центрального входу до рай лікарні зібралися представники майже всіх населених пунктів району – більше 500 осіб. Зокрема, романківчан  прибуло більше двохсот!

Першою до громадськості звернулася директор Кулішівського НВК та заступник голови робочої груби з питань децентралізації Галина Харабара. Вона з величезною турботою про рідний район та нашу лікарню закликала громадськість відстоювати свої права та не дати необдуманим аспектам реформи змінити життя людей на гірше:

Про здобутки, успіхи, а також проблеми лікарні, як ніхто інший, знають працівники Сокирянської ЦРЛ. Тому від імені лікарського колективу, висловлюючи загальну надію на збереження лікувального закладу, з рішучістю звернувся заступник головного лікаря Адріан Пижик. Він переконав масовість, що без лікарні 2 рівня обслуговування жителям Сокирянщини буде важко, адже на даний час медзаклад обслуговує велику кількість хворих, проводяться операції, діагностуються важкі хвороби:

Свою сміливу думку на Народному віче висловив Тарас Гайдей, голова громадської організації «Братське плече», учасник АТО. Він поставив одне запитання, яке викликало чималу хвилю обурень:

Неабияк переживають за долю районної лікарні люди старшого віку, адже розуміють, що лікування в Хотинській лікарні стане просто нереальним для людей поважного віку . Вони не згідні проміняти комфортабельні умови Сокирянської ЦРЛ на холодні палати лікарні, яка знаходиться за 100 кілометрів від рідного дому. Свою авторитетну думку висловили поважні жителі міста Сокиряни голова районної ветеранської організації Ніна Олексіївна Бурдинюк та  колишній редактор газети «Дністрові зорі», член Національної спілки журналістів України Катерина Іванівна Тищенко:

Впевненими словами закликав своїх земляків до рішучих дій голова Оргкомітету Народного віче і, як виявилося, вже колишній депутат Сокирянської міської ради Ігор Гангал:

Причини свого рішення скласти депутатські повноваження пан Ігор не розголошував, та відсутність на народному зібранні керівництва міської ради не говорила, а просто кричала про байдужість «верхів» Сокирянської ОТГ до проблем жителів краю і відмову депутата представляти громадськість у такій раді.

Не бути байдужими сокирянців  закликав молодий лікар-педіатр, людина, яка щодня рятує та надає допомогу дітям нашого району Василь Чижо. Він говорив про ті цінності і блага, які потрібні зараз кожному, і які відстояти можна тільки разом:

Виступали та виголошували думку громадськості звичайні люди краю, ті, яким небайдужа доля Сокирянського району. Вони висловлювали все те, що накипіло та наболіло у серцях земляків:

Наприкінці зібрання свою однозначну думку висловив голова Сокирянської районної ради Василь Козак. Він ще раз засвідчив рішучість відстоювати інтереси народу та перспективу створення Сокирянського госпітального округу:

На завершення зібрання було проголошено резолюцію Народного віче. Гуртом прийняли одноголосне рішення звернутися до Прем’єр-міністра України з проханням переглянути проект створення госпітальних округів.

Під час такого важливого масового зібрання всі мали змогу залишити свій підпис та засвідчити рішучість в питанні захисту лікарні. Біля наметів, в яких проходив збір автографів, було людно, а з натовпу доносилися слова переживань та різкого засудження дій міської ради, керівництво якої навіть не удостоїлось побувати серед громадян, вислухати і хоч щось сказати…

Джерело: nordbess-news.cv.ua

ТРК “Буковина” – єдиний телеканал з 10-ти запрошених подав репортаж з “Народного Віче” у Сокирянах:

***

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ