Новий скандал навколо єврокредиту на придбання тролейбусів (відео)

3
552
Загрузка...

Міській владі ніяк не вдається переконати громаду в тому, що справді потрібно і вигідно брати єврокредит 8 млн. євро на придбання приблизно 40 нових тролейбусів, при тому, що віддавати доведеться орієнтовно на 6,8 млн. євро більше…

 

На громадські обговорення цієї теми до сесійної зали Чернівецької міської зали несподівано привели і студентів медколеджу, у т.ч. неповнолітніх, яким там явно було «не до кредитів», як зауважив Заслужений журналіст України і громадський діяч Василь Забродський:

«Ось так міська влада організовує “громадську підтримку”.170120-gromadska-rada-troleybusy-Zabrodskiy
Знаходжусь на обговоренні проекту кредитування тролейбусного управління міста. Стара і добре відома тема. Нібито про крайню необхідність валютного кредиту. В залі декілька десятків дітей. Поцікавився. З медичного коледжу. Навіть не повнолітні. Привела їх куратор Світлана Валеріївна. Ось вона біля Середюка. Фотографуватись чомусь не сподобалось? Може, соромно, що використовує дітей, яким в залі не цікаво – зайняті смартфонами. Ще в залі ледь не всі бюджетники міста і активісти різних мастей із епідерсійної команди. Ну і пенсіонери від ради ветеранів.
А завтра Ирина Каримова, вустами Каспрука буде стверджувати, що все місто вимагає нових тролейбусів і кредитне ярмо».

Радник міського голови Ірина Карімова запевнила, що ніхто нікого не заганяв на ці слухання. За її словами, оголошення було всім розіслано (що значить «всім», складно сказати, навряд чи у міської ради є реальна можливість розсилати такі оголошення всім чернівчанам – fakty.cv.ua). Ірина Ігорівна зауважила, що сиділа спереду, тому не бачила, чи були студенти в залі: «І бюджетників там не було. Навіть працівників міськради. Були лише задіяні в кредиті. Якщо хтось із викладачів по своїй ініціативі привів якихось студентів як для практики, то це їх ініціатива, а не наша. Навіщо нам там потрібні були студенти? Там повно було громадських активістів, які самі прийшли. Ветерани самі хотіли прийти, «спинальники», після зустрічі з батьками – батьківські комітети почули про це обговорення і самі прийшли. Не знаю ні хто привів студентів, ні чиї це студенти. У нас, до речі, у сесійній залі різні студенти кілька днів на тиждень займаються. Може, це одне із занять співпало».

В обговоренні, крім депутатів, чиновників та членів виконкому, справді взяли участь і деякі активісти. З числа останніх найбільш затятими пропагандистами єврокредиту є, як правило, користувачі грантів. Можливо, це їх неофіційний обов’язок – підтримувати все, що пов’язано з європейськими структурами (у т.ч. банками)? Або інстинктивно підтримують «все європейське», бо з того «годуються» через гранти?..

Як би там не було, реальних аргументів щодо «обов’язковості» та «вигідності» цього єврокредиту для Чернівців ніхто надати поки що не може. Звучить здебільшого «політична лірика» про те, що «нам дуже потрібний цей єврокредит», «інші беруть, тому й нам треба брати», «все буде добре, головне взяти кредит» і т.п. Виглядає, що розрахунків та інших зрозумілих пересічним громадянам «залізних аргументів» на користь єврокредиту просто немає, тому й не можуть пропагандисти єврокредитів відійти далеко від «політичної лірики»…

Достатньо переконливо виступав проти єврокредиту керівник бюджетної комісії міської ради Богдан Ковалюк.

Член виконкому міської ради Наталія Фрунзе написала свій варіант плюсів та мінусів єврокредиту, закликавши долучитися до обговорення, надавати пропозиції:

«Плюси і мінуси кредиту ЄБРР на придбання електротранспорту в Чернівцях!!!
ПЛЮСИ+
– оновлення рухомого складу електротранспорту (нові тролейбуси), але, на жаль, не 50 нових тролейбусів, а десь 40 – ціна одного низькополого тролейбуса середньої комплектації 6-6,5 млн.грн ( 200-210 тис. євро)
– Модернізація депо та закупівля ремонтного обладнання
– Екологічний
– Енергоефективний
– Комфортний
– Безпечний транспорт
– Збільшення пасажиропотоку і, надіюся, розвантаження від маршруток

МІНУСИ-
– це кредит в іноземній валюті, при хиткому курсі (девальвація гривні)
– щорічна виплата приблизно 560 тисяч євро (16 млн 800 грн) з міського бюджету, в загальному це десь 7 млн євро (це лише відсотки, а є ще тіло кредиту 8 млн. євро – прим. fakty.cv.ua)
– відшкодування Європейському банку реконструкції та розвитку фактично понесених витрат, зокрема, у зв’язку зі сплатою гонорарів і витрат сторонніх юридичних радників у зв’язку з підготовкою надання Банком фінансування, а також підготовкою, обговоренням і розглядом фінансової документації та будь-яких інших пов’язаних з нею документів – від 325 тисяч євро
– Після отримання кредиту потрібен буде економічно обґрунтований тариф (ціна проїзду може зрости в рази)

Нам потрібно приймати виважене рішення стосовно придбання нового чи вживаного електротранспорту, ситуація, яка склалася в місті, дуже серйозна… Сьогодні треба ставити питання про виживання електротранспорту, адже вони перевозять, в першу чергу, пільгову категорію населення!!!
А ще у мене виникло запитання, чому щорічно не оновлювався рухомий склад ЧТУ, не виділялися кошти, чому в програмі розвитку електротранспорту не прописано щорічне оновлення тролейбусів … Якщо б щороку купували хоча б по 10 тролейбусів, такої кризи не виникло… На сьогоднішній день нам потрібно придбати десь 70 тролейбусів, це можуть бути нові і вживані, головне щоб були!!!
Є декілька варіантів-
1) Взяти кредит ЄБРР на придбання нових тролейбусів.
2) Взяти кредит ЄБРР на впровадження електронного квитка
3) Взяти кредит ЄББР і закупити нові і вживані тролейбуси
4) Не брати кредит, а за свої кошти закупити вживані тролейбуси
5) Спочатку відремонтувати дороги
6) Інші варіанти
Шановні чернівчани, чекаю ваші пропозиції, може, у вас є інші варіанти, цікаво почути вашу думку. Це наші з вами кошти!!!»

Ваша думка щодо оновлення тролейбусного парку у Чернівцях

Результати

Loading ... Loading ...

***

Нагадаємо, що і ми публічно неодноразово пропонували представникам влади (у т.ч. депутатського корпусу) дати свої аргументовані роз’яснення щодо необхідності взяття цього кредиту, або навпаки. Поки що висловилися представники двох фракцій міської ради:

Народний контроль – проти боргового ярма задля нових тролейбусів

Єврокредит на тролейбуси – політичне рішення, проблему треба інакше вирішувати

Карімова відповіла про «сумнівні умови єврокредиту» на придбання тролейбусів

Кредит на тролейбуси: беремо 8 млн. євро – віддаємо 13,8 млн. євро… Вигідно?..

Мер хоче підтримку по єврокредитам взамін на фінансування «Буковини»? (відео)

***

***

***

***

***

Загрузка...

3 КОМЕНТАРІ

  1. в депо не має газди . І тереторію депо уже намітили місцеві князьки прихватити ! уже всё украдено до нас ! а трлейбуси потрібно ремонтувати які є , а ремонтна база в Чернівцях колись була хороша , а де ВДСБС це той орган який слідкує щоб не крали державне майно 9 значить вони в зговорі) тому не контролюють ! а ! де автобусний парк ? хто розікрав його ? Шановна нова стара ПОЛІЦІЯ УВАС НЕ ПОЧАТИЙ КРАЙ РОБОТИ ! а де автобусні станції в Чернівцях ? чому люди на вул.Сторожинецькій мерзнуть на вул,? а чому в Путилі нова автостанція під складами? і в Сторожинці також так само ЧОМУ НАРОД БУКОВИНИ ОБКРАДАЮТЬ ? куди в Чернівцях дівається брущатка з головної вул ,? Чернівці по тихеньку стає рівень райцентра ! я б хотів би побачити м.Чернівці такі які вони були як в 1990 році з таким розвитком ! ЗА ДЕРЖАВУ ОБІДНО , ЩО ТАКІ БЕЗДАРІ СИДЯТЬ У ВЛАДІ І КЕРУЮТЬ !

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ