Міфи і факти про «донецьку фірму», яка постачає тепло у Чернівцях і області

12
1034
Загрузка...

Після того, як міська рада встановила тариф на теплопостачання для компанії «Чернівецькі теплові мережі», провладні ЗМІ чомусь дружно вилили порцію неправди про цю фірму (і не лише)…

 

Прикро це констатувати, але оббріхували цю компанію у т.ч. і з подачі і навіть цитатами міського голови Олексія Каспрука…

Отож, «незалежні, об’єктивні і правдиві» засоби масової інформації, як і мер, мабуть, «чисто випадково» пропустили слово «Чернівецькі» у назви компанії. На сесії міської ради встановили тариф на теплопостачання компанії «Чернівецькі теплові мережі».

Чому ж всі провладні ЗМІ так дружно, разом з мером, пропустили в назві слово «Чернівецькі»? Напевно, щоби зручніше було, вибачте, брехати, що це «донецька фірма»

Можна було б списати це на непрофесіоналізм, але ж провели цю інформаційну атаку проти «Чернівецьких теплових мереж» ніби солідні засоби масової інформації. Значить води свідомо вводили в оману своїх читачів?..

Не так складно з відкритих джерел дізнатися, що компанія «Чернівецькі теплові мережі» зареєстрована у Чернівцях, за адресою: вул. Головна, 200. Керівником фігурує Забашта Олексій Сергійович, який раніше працював головним бухгалтером в Інституті прикладної математики і механіки НАН України.

Можливо, спекулюють мер і «незалежні ЗМІ», використовуючи коріння засновника компанії? Так, відкритою є і інформація, що засновник Землянський Андрій Олександрович в інтернеті зареєстрований у Донецьку. Але у зв’язку з відомими подіями він з Донецька виїхав, і має офіційний статус переселенця, що fakty.cv.ua повідомив директор компанії Олексій Забашта, чий телефон також знайшли у відкритих джерелах. Тож донецькою фірма не є. Зареєстрована компанія «Чернівецькі теплові мережі» у Чернівцях і тут сплачує податки.

Мер Олексій Каспрук заявив, що фірма не має ліцензії… У відкритих джерелах знайшли витяг з реєстру, в якому фігурує Основний вид економічної діяльності: «Постачання пари, гарячої води та кондиційованого повітря».

Ще одна маніпуляція. «Незалежні ЗМІ» дружно повідомили, що, мовляв, міська рада затвердила компанії «Чернівецькі теплові мережі» тариф 1500 грн. (якщо бути точнішими – 1502,89), який будуть сплачувати місцеві установи-клієнти, у той час як можна отримувати тепло від «Чернівцітеплокомуненерго» по 1200 грн. Чому ж «правдиві» пропустили таку «дрібничку», що тариф «Чернівецьких теплових мереж» вказаний вже з ПДВ, а «Чернівцітеплокомуненерго» – без ПДВ (!), тобто до нього слід додати 20%, і це вже буде реальна ціна на тепло для установ-споживачів.

Отож, тариф «Чернівецьких теплових мереж» – 1502,89 з ПДВ.

У «Чернівцітеплокомуненерго» тариф, відповідно до рішення НКРЕКП від 2.12.2016 р., становить 1265,47 (без ПДВ!) + 20% ПДВ = 1518,56 грн. То у кого дешевший тариф?!

На сьогодні компанія «Чернівецькі теплові мережі» забезпечує теплом Заставнівську центральну районну kotelnya-teplovi-merezhi-chernivtsi-fakty-cv-uaлікарню та розташовані у Чернівцях обласний туберкульозний диспансер і Санаторій «Садгора». Сучасними технологіями. А нещодавно обласна рада дала добро на реалізацію аналогічних проектів ще у трьох установах.

Тобто «Чернівецькі теплові мережі», виконуючи ініціативу центральної влади щодо руху в бік енергонезалежності, реалізовують інвестиційну програму: кредитуючись у державному «Укргазбанку», встановлюють в установах сучасні котельні, за 5 років повертають кошти банку і потім передають обладнання балансоутримувачу. Без бюджетних коштів і без кредитів, які місцева влада зобов’язується повернути.

Тепер стає зрозумілішим, чому так яро мер і «підконтрольно/незалежні» мас-медіа взялись очорняти цю компанію, яка пропонує модернізацію теплопостачання на незрівняно кращих умовах, ніж це збирається робити у Чернівцях міська влада – ціною чималого кредиту, який потім треба буде якось повертати (з відсотками) і який, звісно, позначатиметься і на ціні того ж тепла… До слова, умови того кредитного проекту так і залишаються для пересічних чернівчан «таємничими». Тобто ніхто з владної команди не береться роз’яснити чітко ті умови: скільки нам дарують (грантова складова), яку суму ми беремо в кредит і під які відсотки, якою є математика цього «грандіозного проекту» і чи насправді він є вигідним для громади… Намагання з’ясувати це наштовхувались на «ліричні відповіді» про те, що, мовляв, інші міста теж дуже хотіли би реалізовувати такий проект, що умови чудові і т.п. Але без конкретики. Тим більше, без конкретики, яку могли би зрозуміти пересічні громадяни…

То, може, справді краще не входити в «кредитне ярмо», а модернізовувати теплопостачання за допомогою таких компаній, як «Чернівецькі теплові мережі»? А не атакувати їх неправдою…

Зв’яжавшись за розміщеним в інтернеті телефоном з директором «Чернівецьких теплових мереж», ми домовились про те, що він покаже обладнання, розкаже про їх інвестиційну програму і відповість на інші запитання. Тож далі буде…

fakty.cv.ua

У Чернівцях за 16 млн. євро модернізують систему теплопостачання (відео)

Обласна рада «вдарила по кредитних апетитах» міської влади

***

Ще про теплопостачання:

Заставна відмовилася від газу

Місто Заставна відмовляється від газу для опалення службових приміщень, квартир і бюджетних установ. Комунальне підприємство, яке постачає тепло, переходить на альтернативні джерела енергії.

У котельному приміщенні встановлюють твердопаливний котел, який дозволить зменшити витрати виробництва тепла на 30%.Потужність котла 2 мВт українського виробництва, місто Коростень. Комунальне підприємство заплатило за нього 508 тис. грн., за цінами жовтня минулого року. Зараз такий котел коштує 800 тис. грн. У Заставні вирішили не чекати критичного підвищення ціни на газ, коли не буде чим платити, і перейшли на тверде паливо. У котлі спалюватимуть палети, дерево, вугілля, розповів Петро Найда, керівник підприємства «Надтеплосервіс», яке відповідає за постачання тепла у Заставні.

Петро Найда: “Ми повністю від газу відмовимося, а  будемо працювати на дрібно фракційному вугіллі і палетах. Це в автоматичному режимі. В ручному режимі котел може працювати на щепі і дровах. Для вугілля буде додатково обладнане золовидалення”.

Комунальники провели розрахунки – одна тис. кубометрів газу може замінити за тепловіддачею 1 тис. 600 кг. палетів. Але різниця у ціні аж 5 тис. грн. Поруч з котельнею планують розпочати власне виробництво палетів. Спалюватимуть у котельні після подрібнення хмиз, якого багато під час обрізання дерев. Утім економії витрат на тепло планують досягнути реконструкцією приміщень. У дитячих садочка замінили 70% вікон.

Ярослав Цуркан, Заставнівський міський голова:

“Ми запланували заміну на пластикові вікна і двері у трьох дитячих садочки. Я думаю, що до літа ми це завершемо”.

У котельні встановлять лінію, яка автоматично постачатиме паливо до котла. Як правило це палети або вугілля. Дрова, вкидатимуть вручну. “При сильному морозі ми можемо палити цим котлом, якщо треба можемо додати газу”,- зазначив Петро Найда.

Запровадивши нову технологію виробництва тепла про перегляд тарифів поки що не йдеться, головне не допустити здорожчання після зміни цін на газ.

Джерело: CHV.TV (23.02.2015)

***

Загрузка...

12 КОМЕНТАРІ

  1. Хіба не ясно що треба з такими фірмами вирішувати питання модернізації теплосистеми, а не залазити в боргове ярмо з тим кредитом європейським? Чи мер має свій інтерес в тому кредиті?

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ