Депутатів від «Самопомочі» підозрюють у служінні олігархічним групам? (відео)

2
376
Загрузка...

Керівник фракції «Самопоміч» у Верховній Раді Олег Березюк завітав до Чернівців, відреагувавши на сигнали про те, що нібито депутати від цієї політичної сили голосують у міській та обласній раді в інтересах олігархічних груп.

 

Про які саме голосування може йти мова? І чи лише про депутатів? Адже депутати на сесіях мають представляти з тих чи інших принципових питань позицію не стільки свою особисту, скільки «Самопомочі», яку формують ширшим колом – за участю членів відповідних дорадчих рад. Серед найсвіжіших голосувань до «підозрілих» можна зарахувати розділення голосів «Самопомочі» у міській раді по питанню скасування рішення щодо звільнення ТОВ «Інвест Альянс» (ринок «Добробут») від сплати 10% у фонд розвитку міста. Двоє депутатів утрималися, інші проголосували за продовження процедури можливого скасування того рішення, що має принести місту чималі кошти для розвитку інфраструктури і т.п.

Олександр Ставчанський пояснив, чому вони з колегою утримались – бо таким, за його словами, було рішення фракції і дорадчої ради. Правда, не дуже зрозуміло, як фракція могла вирішити утриматися, а потім більшість членів фракції проголосувала за?.. Тож, напевно, мова все-таки про спільне рішення членів фракції та дорадчої ради. Тоді питання до тих, які забезпечили це спільне рішення утриматися по цьому питанню – це і є, виходить, один з проявів служіння інтересам олігархічних груп (у даному разі групи Яценюка-Бурбаків). Можливо, хтось може привести і інші конкретизовані приклади «підозрілих» голосувань представників «Самопомочі»? Будь ласка, висловлюйтесь. Але не загальними словами, а конкретикою.

Про які «сигнали від громади» і від членів осередку «Самопомочі» каже п. Березюк, також не складно здогадатися. «Думку громади», найімовірніше, доносять переважно колишні активісти «Самопомочі», які потім розійшлися з цією політичною силою. А в середині самої місцевої «Самопомочі» також переважно «неозброєним оком» видно, хто йде трохи або сильно в розріз із загальною лінією місцевого осередку цієї політичної сили. Хтось дуже хоче максимально наблизитися до влади (та відповідних можливостей), а певна опозиційність (або реалістичність) «Самопомочі» цьому не сприяє. Хтось хоче реалізувати якісь кар’єрні амбіції, але не має достатньої підтримки в середині самої «Самопомочі», тому вдається до подібних доносів… І т.д. і т.п.

У будь-якому разі зрозуміло, що боротьба за бренд «Самопоміч» у Чернівцях не обмежилась передвиборчими перипетіями, коли частина потенційних кандидатів від цієї сили перейшла до іншої партії (або відійшли в громадську площину). Ця боротьба триває. Можна припустити, що люди з немалими фінансовими можливостями, яким не вдалося перед виборами 2015 взяти під свій контроль «Самопоміч», роблять ще одну спробу перевернути ситуацію на свою користь, або, якщо це не вдасться, – бодай нашкодити за відомим принципом: «Не дістанься тоді нікому…»

Представники центрального штабу «Самопомочі» ніби не є «поверхневими», тож мали би справді достатньо якісно і глибоко розібратися у проблемах місцевого осередку.

Далі буде…

fakty.cv.ua

https://youtu.be/9XuKtBQW2dY

***

***

***

161202-samopomich-gyschuk-berezuk
Віктор Гищук (керівник міського осередку) та Олег Березюк

Об’єднання Самопоміч – Буковина:
У Чернівцях голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Верховній Раді, народний депутат Олег Романович Березюк провів прес-конференцію. На ній були присутні місцеві журналісти, активісти та депутати місцевих рад від політичної партії «Об’єднання «Самопоміч».

Олег Березюк повідомив, що в “Самопомочі” триває внутрішнє службове розслідування щодо діяльності депутатів “Об’єднання “Самопоміч” в місцевих радах на Буковині.

Керівник парламентської фракції “Самопоміч” повідомив, що керівництво партії отримало чимало інформації про те, що деякі депутати від “Самопомочі” своїми голосуваннями в міській та обласній радах відображають інтереси певних комерційних олігархічних груп.

“Ми зараз проводимо глибоке службове розслідування в партії щодо ситуації, яка склалася у Чернівцях, бо наша слабкість має стати нашою силою. Тому основна проблема – це проблема кадрів. Друга проблема – це проблема олігархії, яка використовує людські слабкості. Тому що іноді люди не можуть встояти проти якісних комерційних пропозицій. І людина слабка”, – розповів пан Березюк.

“Ми проводимо серйозне службове розслідування, яке почалося після того, коли ми отримали багато інформації від людей, що голосування наших депутатів не відображає інтересів міста чи області, а відображає інтереси окремих комерційних олігархічних груп. Для нас це є серйозне звинувачення. У нас не було такої мети, коли ми приходили до Чернівців, пропонуючи свої ідеї. Тому наслідком цього службового розслідування – буде висновок, який буде дуже публічним. І частина мого приїзду – це отримати інформацію, бути прозорим і відкритим. Наслідком цього буде висновок, який буде мати свої наслідки. Ви знаєте, що законодавство передбачає процедуру відкликання депутатів місцевих рад. Так, це не проста публічна процедура, яка до певної міри зачіпає гідність людей, але ми сподіваємося, що партійний осередок у Чернівцях і в області буде мати достатньо духу, за вашої підтримки, адже від громадськості ми отримали першу інформацію, – додав нардеп Березюк.

Службове розслідування щодо діяльності депутатів від «Самопомочі» у міській та обласній чернівецьких радах, яке тривало рік, завершується. Жодних імен і конкретних даних розслідування нардеп не озвучив. Проте пообіцяв зробити це незабаром.

***

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ