Радник мера Карімова пояснила, чому Білик почувається вільно у Чернівцях

0
752
Загрузка...

Ірина Карімова, радник Чернівецького міського голови Олексія Каспрука, прокоментувала ситуацію навколо депутата-«втікача» Ростислава Білика, який повернувся до Чернівців і став «подразником» для багатьох провладних мас-медіа і «експертів».

 

На своїй сторінці у Facebook Ірина Карімова написала:

«Трохи про факти. Білик перебуває у розшуку відповідно до даних МВС, як особа , яка переховується від органів досудового розслідування (http://wanted.mvs.gov.ua/searchperson/details/?id=77331687). Звинувачується Р. Білик за ст. 160 Ч.4, яка передбачає покарання позбавленням волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років. Запобіжний захід для Р.Білика визначено ухвалою суду про дозвіл на затримання з метою приводу :ухвала суду про дозвіл на затримання з метою приводу. Мова йде про Ухвалу Шевченківського районного суду. Відповідно до ст.190 КПКУ така ухвала обов’язково повинна містити дату постановления ухвали та дату втрати законної сили ухвалою. Ухвала про дозвіл на затримання з метою приводу втрачає законну силу з моменту:
1) приводу підозрюваного, обвинуваченого до суду;
2) закінчення строку дії ухвали, зазначеного в ній, або закінчення шести місяців із дати постановления ухвали, у якій не зазначено строку її дії;
3) відкликання ухвали прокурором.
У резолютивній частині ухвали вказується про надання/відмову у наданні дозволу на затримання підозрюваного, обвинуваченого з метою його приводу до слідчого судді, суду та зазначається дата втрати нею законної сили. Далі вказується дата постановления ухвали і ставляться підпис слідчого судді, судді (суддів), який постановив ухвалу. Зазначення в ухвалі про дозвіл на затримання з метою приводу прізвища, ім’я, по батькові, адреси і телефону прокурора або слідчого, за клопотанням якого постановлена ухвала, яка зазвичай має робитися після підпису слідчого судді, судді (суддів), необхідна для того, щоби уповноважена на виконання ухвали службова особа могла мати з ними невідкладний зв’язок.
Слідчий суддя, суд за клопотанням прокурора має право вирішити питання про повторне затримання з метою приводу в порядку, передбаченому КПКУ .
Таким чином, Ростислав Білик почувається вільно у Чернівцях, мабуть, через те, що строк дії ухвали закінчився, оскільки пройшло 6 місяців з дати її постановлення або ухвалу відкликав прокурор. Якщо строк дії ухвали завершився ,то прокурор чомусь не звернувся до слідчого судді та суду з клопотанням про повторне затримання з метою приводу. Тому звертатися з питаннями , чому не затримують Ростислава Білика, варто до прокуратури – Генерального прокурора Луценка».

Нагадаємо, Білика підозрюють у масовому підкупі голосів на місцевих виборах 25 жовтня 2015р.
Раніше голова фракції «Рідне місто» Василь Продан, повідомляв, що Ростислав Білик перебуває в Італії.

За тією справою, нагадаємо, трьом студентам ЧНУ дали по 3 роки.

Водночас, представник громадянської мережі «Опора» в Чернівецькій області Надія Вірна (Бабинська) у матеріалі для «Ні корупції!» під заголовком «Організація підкупу виборців у Чернівцях завершилась успіхом. Поки що» натякнула на зв’язок між деякими подіями навколо Білика з народним депутатом України Оксаною Продан (чий чоловік Василь Сафронович очолює фракцію «Рідне місто у Чернівецькій міськраді) і, певно, іронічно робить такі висновки:

«Купувати голоси можна, і за це нічого не буде. Схоже, цю гіпотезу вирішили підтвердити правоохоронці на прикладі справи щодо підкупу виборців у Чернівцях.

Головний фігурант кримінального провадження щодо організації підкупу виборців на місцевих виборах восени 2015 року на одній з дільниць Чернівців зараз вільно розгулює вулицями міста.

Про те, як таке можливо, далі.

В день голосування 25 жовтня 2015 року на студентській дільниці в Чернівцях пачками скуповують студентів за 300-450 грн., аби ті голосували за кандидата від партії “Рідне місто” Ростислава Білика. Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА фіксують фотографування бюлетенів, викликають поліцію, та пакує порушників і відкриває кримінальне провадження. Потім чернівецькі прокуратура та тоді ще міліція звітують про те, що трьох “підкупальників” вже навіть встигли засудити, а організатор — Ростислав Білик — оголошений у розшук. На офіційному сайті Міністерства внутрішніх справ Ростислав Білик станом на 20:08 10 серпня 2016 року перебуває у розшуку.

Протягом серпня 2016 року Ростислава Білика кілька разів бачать у Чернівцях. Він розважається в місцевих закладах, вільно гуляє вулицями міста. Тепер вже поліція каже: справа вже не у нас, а в Києві. Ми, мовляв, не маємо права затримувати… І так далі.

fakty.cv.ua

***

Депутат-«втікач» повернувся до Чернівців

***

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ