У Польщі вже будують гумові дороги – дешевші і кращі

0
440
Загрузка...

Польські виробники асфальту придумали спосіб, який допоможе зробити дороги тихими і спокійними. Цього вдалося досягти завдяки розробці нової технології – виробництва бітуму з додаванням гуми, матеріалом якої служать подрібнені автомобільні шини, передає Supreme2.

За словами Анджеца Вишинського, який є головою Польської асоціації асфальтових підрядників, асфальт з додаванням гуми, отриманої з відпрацьованих шин, дозволяє не тільки з користю позбавлятися гумових відходів, а й підвищити безпеку і довговічність дорожнього покриття.

Перевагою нового асфальтного покриття є підвищена стійкість до розтріскування, старіння і низьких температур. Все це зменшує витрати на ремонт і утримання доріг, забезпечуючи більш тривалий термін служби дорожньої поверхні.

У порівнянні з традиційними шляхами, такий метод сприяє зменшенню шуму від автомобілів, що йдуть на 3-6 дБ.

Щоб покрити 1 км “тихої” дороги потрібно від 400 до 1200 використаних автомобільних шин. Повідомляється, що вже більше 100 км доріг у Польщі покрито гумою.

Тим часом, як передає ukrinform.ua, Україна може перейти на будівництво бетонних доріг.

У Міністерстві інфраструктури розраховують здешевити будівництво автошляхів та збільшити їх міцність за рахунок зміни технології.

Про це заявив заступник міністра інфраструктури Володимир Омелян в ході форуму «Старт процесів модернізації та економічного зростання» в Києві.

«Вирішення питання ми бачимо у будівництві бетонних доріг за рахунок внутрішнього резерву держави, оскільки асфальтові дороги, які будуються в державі, сьогодні, це мінімум 70% імпортної складової. У бетонних доріг пропорція буде дзеркально іншою. Ми віримо, що їх експлуатація буде набагато вищою, ніж асфальтових», – сказав він.

Водночас, заступник міністра зазначив, що в Україні існує проблем транспорту, який їздить із перевантаженнями і руйнує навіть найміцніші дороги.

fakty.cv.ua

***

 

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ