Про румунський паспорт лідера Опоблоку: хай Бурбак перевірить своїх однопартійців

1
2964
Загрузка...

Спекулятивні розмови навколо румунських паспортів, яких немало вже навибирали собі жителі Чернівецької області, звісно, не можуть не використовуватися і в політичній боротьбі.

 

Ось і народний депутат Максим Бурбак зайнявся пошуком румунського паспорту лідера буковинського Опоблоку Дмитра Павела, який, як відомо, очолює нині відповідну фракцію в обласній раді.

А в чому проблема то? Хіба Павел відмовився від українського громадянства? Ні. Тоді які проблеми? В Україні насправді подвійне (і більше) громадянство не заборонене. Просто держава у разі виявлення такого український власник паспорта іншої держави в правових відносинах з Україною надалі визнається лише громадянином України.

Детальніше про це можна прочитати тут:

Москаль взявся за подвійне громадянство, яке в Україні взагалі-то не заборонене

Знаний журналіст і громадський діяч Василь Забродський традиційно «смачно» (десь і знущально-провокаційно, але по суті дуже влучно) відреагував на можливу наявність і румунського паспорта у Дмитра Павела:
«25 грудня відбудеться ПЕРШЕ засідання суду, де митники судитимуть громадянина України і одночасно громадянина Румунії за ніби-то порушення митного законодавства – ввезення нерозмитненого авто. Обов’язково слідкуватиму за цим і повідомлю про перебіг справи. Але хочу висловитись не проте. Я про РУМУНСЬКИЙ ПАСПОРТ. Певно, нічого нового не скажу, але отримання румунського паспорта – це поновлення громадянства, на яке мають право всі нащадки колишніх громадян Румунії. Достатньо тільки довести, що твої батьки, дід чи баба були народжені на Буковині за часів Румунії. Дехто вважає такий крок зрадою національних інтересів. Дурня. Переконаний, що всі ті десятки тисяч буковинців (і не тільки) поновлювали громадянство з метою отримання можливості користуватися “благами” громадянина країни члена Євросоюзу. Можливість легально працювати чи проживати в Європі – це далеко не головні причини для поновлення громадянства. Є багато інших цікавих речей, які стають доступними для громадянина Євросоюзу. Невипадково гості нашого міста звертають увагу на велику кількість авто з номерами країн Євросоюзу. І працівники ДАІ знають, що за кермом, як правило, громадянин Румунії з “поновленим” громадянством. На таких авто їздять навіть депутати ВР чи голови місцевих рад. Тому “поновлення громадянства” вже давно стало “бізнесом”. І нерідко поряд з буковинцями в Сучаві при здачі документів можна зустріти жителів усіх інших областей Украіни, і навіть країн колишнього СРСР. І ніякого сепаратизму, на мою думку, в цьому немає. Це тільки вічне бажання людини жити краще. При цьому дивує стійке прагнення правителів “доі&атись” до румунського паспорта. Половина парламентарів, ледь не офіційно, мають по декілька паспортів. Колишній губернатор Коломойський цим навіть відкрито хизувався. А простому смертному – зась. То ви, падлюки, зробіть життя в Україні таким, щоб люди по Європах не шукали кращої долі. А потім шукайте гудза. І постійні наголоси про порушення Конституції в частині наявності іншого громадянства розказуйте собі. В Конституції написано, що освіта і охорона здоров’я БЕЗКОШТОВНІ. От коли держава виконає конституцію в цій частині, тоді матиме моральне право вимагати виконання всього іншого.
І ще. Дивує непрофесійність нашого СБУ. Чого Дьордія корчити? Вам потрібні списки громадян з “поновленим громадянством”? Берете списки усіх, хто звертався за довідками в РАГСи. Потім списки тих, хто брав довідки про несудимість. Порівнюєте ці списки і маєте 90% потенційних нових громадян Румунії. І після порівняння з публікаціями відповідних указів Президента Румунії вже маєте всі 100% поновлених громадян.
P.S. І по суті  Юркового посту (Юрій Чорней). Бурбак – мудак. Нехай перевірить кількість паспортів і у своїх однопартійців Килару і Прозоровського».

Нардеп Максим Бурбак, якого цитує buknews.com.ua, так зіронізував щодо румунського громадянства Павела:
«Згідно з документами, що є у мене на руках, наразі  існують два Павела з одним днем народження. Може вже час запрошувати на Буковину авторів популярної передачі «Жди меня»? Раптом десь у Чернівцях живе невідомий брат-близнюк відомого місцевого діяча. Ми знаємо Павела Дмитра, а десь ще є Павел Думітру. Ці особи народилися в один і той самий день, але мають різні паспорти. А може краще запросити записи камер спостереження під час перетину міжнародних пунктів пропуску? Щоб остаточно впевнитися, хто саме перетинає кордон за іншим паспортом. У відповіді, яку мені написав керівник СБУ пан Грицак, окрім традиційного пояснення, що підтвердити або спростувати факт подвійного громадянства служба не може через відсутність самого паспорта. Так служба відповідала завжди, але цього разу додала один абзац, який мене здивував: але у нас є дивне співпадіння, що в одному й тому самому транспортному засобі одночасно їздять дві різних людини з різними паспортами».

До слова, відповідне відкрите голосування на fakty.cv.ua засвідчило, що абсолютна більшість респондентів не вважають проблемою те, що у когось із співвітчизників можуть бути два або більше паспортів інших держав. То чому політики роблять з цього проблему? Вони ж ніби найняті служити народу?! То нехай підганяють законодавство під побажання більшості українців (коли треба – нехай визначають думку через референдуми і т.п.), а не спекулюють навколо тем, в яких політики і політикани мають діаметрально протилежну позицію, ніж прості громадяни… Чи кому вони служать – виключно собі улюбленим? І себе улюблених лише і чують? При цьому спекулятивно посилаючись на законодавство. Влучно зауважив Забродський – спочатку виконайте вимоги законодавства на користь простих людей, а потім шукайте, де і хто порушує з ваших роботодавців, яким ви маєте служити (народу тобто).

fakty.cv.ua

***

Як Ви ставитесь до подвійного (або більше) громадянства?

Результати

Loading ... Loading ...

***

Загрузка...

1 коментар

  1. Я і сам шукаю шляхи з будь-яким паспортом виїхати з Украни в Німеччину бо тут не дають мені реалізуватися на повну…в баскетбол не дають мені дітей тренувати, бізнесом хотів зайтись але взнав що, кому і скільки я “должен” то перехотілось, а найприкріше те що до мене в моїй боротьбі за справедливість, свободу слова люди застосували силу які підтримують всі сили політичні , а також громадські і волонтерські організації на Буковині(вірніше хто їм заплатив тих і підтримують) шизофренічно і з українсько-москальським акцентом вони на всіх заходах кричать “Слава Украини”(я правильно написав згідно акценту)!!!!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ