Буковинські пісні і танці підкорили Румунію (+фото, відео)

1
2817
Загрузка...

17 – 19 липня у румунському місті Кимпулунг-Молдовенеск відбувся традиційний Міжнародний фольклорний фестиваль «Буковинські зустрічі».

 Цьогорічний фестиваль став уже 26-им, і, крім Румунії, його щороку приймає Польща, Угорщина, Словаччина, Молдова та Україна, яка зовсім нещодавно зустрічала іноземних гостей під час Петрівського ярмарку. Мав честь провести незабутні чотири дні у мальовничому містечку в румунських Карпатах і кореспондент Fakty.cv.ua.

Традиційно Україну на румунських «Буковинських зустрічах» представила чимала делегація колективів. Традиційними буковинськими піснями забавляли публіку «Перлина Карпат» (смт. Берегомет), «Козацька берегиня» (м. Чернівці), «Смерічка» (м. Вижниця) та «Берегиня» (м. Вашківці). Крім того, запальним буковинським танцем вкотре вразили наших сусідів часті гості румунської частини фестивалю, ансамбль танцю «Черемшина» з Вашківців. Під час «ходи» по місту саме до цього відомого на Буковині та за її межами колективу була прикута найбільша увага публіки. Одним із «козирів» вашківецького колективу була значна кількість практично акробатичних елементів у хореографічних композиціях.

"Черемшина" (Вашківці)
“Черемшина” (Вашківці)

Крім «зустрічей» безпосередньо на сцені, значна увага на фестивалі приділяється і спілкуванні у неформальній обстановці. Так, колективи з усіх країн були запрошені на т. зв. бал до мера міста Кимпулунг-Молдовенеск, де одним дружнім колом витанцьовували під румунські, польські, угорські та українські мотиви. Варто зазначити, що м. Кимпулунг-Молдовенеск та м. Вашківці офіційно є містами-побратимами і румунські гості так само часто гостюють у нашому краї.

Також в рамках фестивалю «Буковинські зустрічі» представники українських колективів підкорили гору Рариу, висотою понад 1800 м. На її вершині, мабуть, на півРумунії залунав гімн України та замайорів український жовто-блакитний прапор.

Краєвид з гори Рариу
Краєвид з гори Рариу

Протягом усіх фестивальних днів не важливо якою мовою ти розмовляєш, спільна мова знаходиться буквально через декілька хвилин спілкування. Усюди лунають народні пісні, грають музики і панує атмосфера абсолютної дружби, доброзичливості та буковинської толерантності. Хтось заводить нові знайомства, а хтось навіть зустрічає своїх родичів з інших країн. Одним словом, щоб відчути дух цього буковинського міжнародного свята, потрібно там побувати. А щоб хоча б трохи наблизитись до неймовірної атмосфери фестивалю «Буковинські зустрічі» пропонуємо фото- та відеоматеріали дійства, яке декілька днів назад відшуміло у румунському містечку Кимпулунг-Молдовенеск.

fakty.cv.ua

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ