Активісти натрапили на «чорну бухгалтерію» виборів-2012 на Буковині

0
688
Загрузка...

Про підкупи та фальсифікації на виборах не говорять, як кажуть, хіба що ліниві. Але чомусь дуже рідко справа доходить до якоїсь конкретики щодо цих достатньо важких злочинів.

І ось в інтернеті з’явились дані щодо «чорної бухгалтерії» на виборах-2012 на одному з буковинських округів. Цю інформацію оприлюднив у своєму блозі на vkursi.com політолог і фахівець з виборчих кампаній Михайло Шморгун:

Передісторія така. До мене, як спеціаліста з виборчих кампаній, звернулися мої хороші друзі з громадського руху «Народний Контроль», щоб я дав свою оцінку одному цікавому файлу, який вони отримали.150715-shmorgun-vybory-faljsyfikatsia-dani150715-shmorgun-vybory-faljsyfikatsia-dani-2

В 2012 році на виборах до Верховної Ради по 204 мажоритарному Хотинському окрузі обрався депутатом Артем Семенюк. Хоча всі прекрасно розуміли, що цей округ – «губернаторський» і відноситься до компетенції тодішнього губернатора-регіонала Михайла Папієва. Для обрання своєї, але зовсім невідомої на окрузі людини застосовували всі законні і незаконні методи. І тепер, завдяки даним, які я нижче оприлюдню, є великий 150715-shmorgun-vybory-faljsyfikatsia-dani-3шанс розв’язати корупційний клубок і потягнути ниточки до самих організаторів прямого підкупу виборців.

Система підкупу виборців тримається на двох китах – страху і грошах. Вміле поєднання цих двох компонентів приводить до того, що люди продають своє майбутнє спритним ділкам від політики. Так сталось в 2012 році і так не має статися ніколи більше знову. Маски мають бути зірвані, а ті хто організовував скупку 150715-shmorgun-vybory-faljsyfikatsia-dani-4голосів – справедливо покарані.

В українській традиції проведення виборчих кампаній найбільшою проблемою є наявність тіньових коштів поза виборчим фондом партії чи кандидата. Ці «темні кошти» є базою для прямого чи опосередкованого підкупу виборців. «Чорна бухгалтерія» є найбільшою таємницею кампанії. У файлі, який мені передали представники «Народного Контролю», є 150715-shmorgun-vybory-faljsyfikatsia-dani-5документ, який скоріше за все і є такою «чорною бухгалтерією» регіоналів по 204 окрузі.

Технологія проста і зрозуміла. Є певний прихід (у твердій валюті). Він переводитья у гривні і передається «центровим», які фактично організовували прямий чи опоcередкований підкуп виборців. Звичайно, частина грошей проходила через «білий» офіційний виборчий фонд, але це як ми бачимо — дуже невелика частина від реального виборчого бюджету.

Подивимось на «скупщиків голосів»… Умовний «сокирянський міський голова» отримує 500 баксів. Нормальна така плата за лояльність… Отці та батюшки беруть гроші для своїх прихожан, на церкву… (Біда просто). Найбільш цікава для правоохоронних органів позиція — 320 конвертів по 2500 гривень. Це гроші так званим «десятникам», людям які напряму робили підкуп виборців. Або позиція умовної Валентина Григор. з Кельменців «на членів комісій» 21 800 грн. Є ще там позиція умовного «Березовського», який був центральною фігурою цих процесів. З нього можна вийти на тодішніх перших осіб області, які організовували цю гидку схему.

На такі дрібниці, як чорна плата журналістам, навіть можна не звертати уваги. Так само, як і більше пів мільйона «на Драчинецьке 1» (тобто, як виглядає, прото скрисили).

Що має бути далі? Тепер люди знатимуть масштаб підкупу, а у правоохоронців, які займаються питанням фальшування виборів, з’являються зачепки по конкретних людях, які мають вистроїтися в чергу, щоб здати тодішніх чильників за можливість «скапати по-доброму». Кожен із цих людей може вивести на реальних організаторів. Тепер лиш потрібна воля, щоб цю праву докрутити. Зі своєї сторони мої колєги з «Народного Контролю» говорять про можливі інші документи, оскільки у цій не фігурують ні тодішній голова Сокирянької РДА, ні теперішній ключовий чильник області, який тоді працював в Новодністровську.

Я написав цей текст, щоб показати, що за підкупом стоять реальні люди. Бо не можна через страх, або заради грошей продавати своє майбутнє.

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ