Міська рада відкрила…Чернівецьке метро (+ФОТО)

4
8087
Загрузка...

Побачивши заголовок, можна подумати, що у автора даного матеріалу «не всі вдома». Однак, тут не має ніякої вигадки – у Чернівцях справді є власне метро! Як і метрополітени найбільших міст України, знаходиться воно під землею і має, власне, колію, а при вході до нього красується велика літера «М». От тільки пасажирські вагони у ньому ніколи не проїжджали, і, звичайно ж, не проїдуть. Та й зовсім не для цього чернівецьке «метро» побудоване, але про все по порядку.

19 грудня Чернівецька міська рада запросила представників ЗМІ міста на презентацію нового екскурсійного маршруту «Підземні Чернівці». Ексклюзивну екскурсію журналістам проводили президент федерації спортивного туризму Чернівецької області Віктор Скрипник та спелеолог із багаторічним досвідом Микола Дегтяренко. Сам маршрут – це тунель, дренажна галерея, яка починається в районі вулиці Нахімова і закінчується на вулиці Гагаріна вище залізничного вокзалу. Побудували його, як зазначив пан Микола, через небезпеку зсувів ще у 1975-1978 рр. фахівці  із «Київметробуду» для того, щоб осушувати нестійкі грунти і не дати їм сунутися вниз по схилу. Довжина тунелю – 1210 м. Здається, небагато, але, щоб подолати її, знадобилось близько півтори години! Отож, «озброївшись» усією необхідною «амуніцією» (захисні каски із ліхтариком та гумові чоботи), журналістська бригада рушила до тунелю.

Одразу ж стало помітно, для чого ж, власне, ці захисні елементи – під ногами блистіла від спалахів фотоапаратів вода, а із стін подекуди стирчали металеві гаки. Як розповідав пан Микола, уздовж всієї галереї розташовані 58 свердловин діаметром 120-260 мм, через які збирається і витікає вода. На жаль зараз абсолютна більшість таких свердловин забиті солями, а досі функціонують лише 16-18 з них. Ось, власне, звідки й вода під ногами.

Підземний екскурсійний маршрут захоплює тим, що повністю відрізує від цивілізації – покриття мобільного зв’язку крізь шар грунту товщиною від 16 до 35 метрів просто не може «пробитись». Приблизно через третину пройденого шляху натикаємось на другий рівень дренажної галереї, до якого підіймає вузька драбина висотою 14 м (майже п’ятиповерховий будинок!!!). Саме на другому рівні можна побачити сталактити та сталагміти – мінеральні утворення, сформовані водою та її домішками. Їх тут – велика кількість, різних форм та розмірів, як у створених природою печерах. Десь на середині тунелю знаходимо залишки колії, якою курсували вузькоколійні вагонетки, що довозили матеріали під час будівництва споруди. Чому на середині? Та тому що звідти важче було винести важкі колії та здати на металобрухт. Повсюди на стінах видніються «наскельні написи», які нагадують нам про колишніх відвідувачів тунелю – безхатченків та різних шукачів пригод. Взагалі, не раз під час екскурсії з’являлась думка, що «чернівецьке метро» – чудова локація для зйомки якось пригодницького фільму.

Отже, враження від побаченого та пережитого вражаючі! Радимо всім, хто полюбляє активний відпочинок обов’язково побувати у «чернівецькому метро». Саме там можна у прямому сенсі «сховатись під землю» від буденних проблем, провести із користю час та відкрити для себе щось дійсно нове. А поки переглядаємо невеликий фото-звіт та відкриваємо для себе рідні Чернівці з іншої, підземної, сторони…

 Іван Сірецький, Fakty.cv.ua

Загрузка...

4 КОМЕНТАРІ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ