Заступника мера Каспрука взяли на хабарі… 2 грн.?.. (відео)

1
946
Загрузка...

Нове гучне затримання у Чернівцях – мова про заступника міського голови Володимира Середюка – може виявитися черговим «пшиком» і не дуже вдалою «партією» політичної боротьби, з якої «торчать народофронтівські вуха»…

Багатьох звістка про те, що Володимира Середюка затримали за підозрами у хабарництві здивувала. Якось не дуже він асоціюється з цим явищем. Попри його «регіональне минуле» і схильність до «перебігання з партії в партію».

Всяке може бути, звісно. Зачекаємо доказів від правоохоронців і побачимо, чи вони будуть, або наскільки вони будуть переконливими (адже маємо чимало прикладів з новітньої історії, коли навіть цілий міністр внутрішніх справ публічно демонструє ніби «докази», а насправді «такі докази» може організувати навіть людина з мінімальними навичками користування телефоном…).

Якщо Середюк справді причетний до якихось схем з хабарництвом, – треба жорстко карати, тут сумнівів бути не може! Але…

Поки що політолог Михайло Шморгун (який працював з командою «Народного контролю», за підтримки якого Середюк став заступником мера) звертає увагу на те, що під час затримання і обшуку в кабінеті Середюка знайшли… аж 2 гривні… Ніяких мічених купюр і т.п. Також Михайло зазначає, що дивним чином оперативно на місці подій опинилась знімальна група телеканалу ТВА (який контролює нардеп Максим Бурбак):

«По ситуації з Середюком.
За моєю інформацією під час сьогоднішніх слідчих дій у Володі браві правоохоронці запротоколювали 2 (дві!!!) знайдені в його кабінеті гривні.
Жодних мічених коштів, жодних купюр з написом хабар, жодних “синіх рук”. Провладні ЗМІ клеють на Володю кліше хабарника, хоча вже зараз виглядає на те,що справа є замовною і її ймовірний замовник – власник телеканалу, який (як Лайфньюз) чисто випадково виявився на місці подій і знімав потрібну картинку майже в режимі онлайн.
Ще мої інсайдери кажуть, що основними козирями звинувачення на адресу Середюка є незрозумілі телефонні розмови сторонніх осіб… Тобто Володю приклеїли до справи за дуже сумнівними доказами, які при грамотному захисті будуть в суді аргументовано розбиті.
Але головне не це. Головне – та легкість з якою нібито “друзі” Середюка відвернулись від нього не чекаючи появи деталей справа, спираючись лише на дану ТВА картинку… Не судіть раніше часу! Як потім йому в очі будете дивитись?
І на останок. Ми знову заходимо в період “нового 37” року де неугодних людей будуть пакувати, в час без гідності, в час судилищ і бєзпрєдєла. Я в 2015 надіявся , що ми цей етап уже пройшли, але на жаль – я помилявся.
А справа з віднайденими в кабінеті двома гривнями Середюка тому яскраве підтвердження
».

***

Також заслуговує на увагу публічний коментар Ольги Мотуляк:

«Вчора цілий день не коментувала і не відповідала на запитання, стосовно ситуації з Володимир Середюк. Знаю його, як порядну, чесну і принципову людину! Але мене в цій ситуації зачипає інше – наші деякі журналісти! Прагнучи нажитись на рейтингу, вони публікують голосні заголовки, які підкріплені тільки словами! Володі ще підозру не вручили, а всі Чернівці вже знали, що він хабарник! Люди, а ви не задумувались, що це може бути підстава, або помилка…. і до з’ясування всіх обставин, ви просто знищуєте людину! В той самий час, коли 9 днів назад померла мама, а вагітна дружина в лікарні…..! Можливо і дійсно, метою цієї ситуації – є «зламати» людину тоді, коли вона найслабкіша…. Будьте чесними перед самими собою, вам з самим собою жити все життя! Не робіть поспішних висновків і не чорніть людину, яка дійсно працювала і щось робила для нашого міста!!!»

***

А ось сама інформація про затримання з сайту прокуратури м. Києва:

Київська місцева прокуратура №7 спільно з СБУ за результатами тривалої спецоперації викрила на хабарництві групу високопосадовців

Київською місцевою прокуратурою № 7 спільно зі співробітниками Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби Безпеки України за результатами ретельно спланованої та тривалої спецоперації викрито групу осіб з числа високопосадовців, які вимагали та отримали неправомірну вигоду за нерозірвання договору оренди державного майна.

Правоохоронці встановили, що виконувач обов’язки голови правління ДАК «Хліб України», змовившись з директором Дочірнього підприємства ДАК «Хліб України» «Чернівецький комбінат хлібопродуктів», а також заступником голови Чернівецької міськради та юристом ДАК «Хліб України» вимагали від директора приватної компанії щомісячно сплачувати неправомірну вигоду у розмірі 100 тис. гривень за невжиття заходів щодо розірвання договору оренди державного майна, а саме промислових приміщень.

За результатами комплексу слідчих дій, проведених на території м. Києва та м. Чернівці, задокументовано отримання вищевказаними особами 200 тис. гривень неправомірної вигоди, які були передані їм двома траншами.

На даний час всіх вищевказаних фігурантів затримано у порядку ст. 208 КПК, проводяться першочергові слідчі дії.

Вирішується питання про повідомлення вказаним особам про підозру у вчиненні злочину, передбаченому ч. 3 ст. 368 КК України.

***

Отакої: І третій заступник Каспрука – теж з «екс-регіоналів»… (відео)

***

Сесія 12.04.17: Обшанський знову «борзіє», комісії звітують, мер був помічником регіонала?.. (відео)

***

***

Петро Панчук: «Призначення в Київ стало несподіванкою і для мене самого» (eксклюзивне інтерв’ю)

27.08.2015, 12:22

Петру Панчуку  44 роки. Має три вищі освіти: закінчив навчання у Чернівецькому національному університеті (фізичний факультет), Академію державного управління при Президентові України та Чернівецький  інститут Київського національного торговельно-економічного університету.

Працював головою Глибоцької районної державної адміністрації, був приватним підприємцем, а з 3 червня 2015 року призначений заступником голови правління Державної акціонерної компанії «Хліб України».

—               Для багатьох на Буковині, зокрема і Глибоччині призначення Петра Панчука на посаду заступника директора ДАК «Хліб України» було доволі несподіване. А для Вас самого? До слова, свого часу не працював тут ще один буковинець — Теофіл Бауер?

—        Чесно кажучи, моє призначення в Києві стало несподіванкою і для мене самого. Таке вже життя.

Щодо Теофіла Бауера, то він свого часу працював не у ДАК «Хліб України», а в Аграрному фонді.

—         Державна акціонерна компанія «Хліб України», що вона собою  являє в структурі Міністерства аграрної політики?

—         Ще не так давно ДАК Хліб України  справді була потужною компанією, до якої входило понад 150 зернових підприємств  України: елеватори, зерносховища, спецтехніка, портові елеватори, хлібопереробні комбінати, млини. Однак, деякі «попередніки» у кріслах прем’єр-міністрів, зокрема- Валерій Пустовойтенко та Микола Азаров, а також міністри-аграрії доклали свої нечесні руки і пряму зацікавленість до того, аби від перепідпорядкування цілого ряду підприємств мати власний зиск. Тепер же, щоб навести попервах бодай деякий лад у компанії, доводиться добряче розгрібати «Авгієві стайні».

—     Минуло понад два  місяці роботи на новій посаді. Ви, Петре Володимировичу,  встигли освоїтись з нею?

—         Певною мірою так, але що не день, відкриваю для себе щось нове. Тут стала в нагоді перша професія, бо маю досвід роботи і хліборобом, і управлінцем. А робота з людьми, командно завжди дає результат: вдалось практично ліквідувати заборгованостіь по зарплаті працівникам ДАКу, вирішено ряд кадрових питань, напрацьовано напрямки подальшої роботи компанії. Додам, що основна функція нової команди ДАКу-антикризовий менеджмент, і нам це вдається.

—     Переїзд до Києва, звісно, потребує і житлового облаштування. Чи вдалося його вирішити у столиці?

—     На жаль, питання це вельми складне. Поки «бомжую»  (посміхається-В.Г.) в готелях, у друзів. Київ, взагалі дороге місто, але , на щастя, всюди є буковинці, тож труднощі сприймаю з оптимізмом і працюю.

—     Дякую за розмову і нехай Вам щастить.

Розмову вів Василь Гейніш.

***

***

***

***

***

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ