На Глибоччині місцеві жителі вимагають закрити птахофабрику

0
304
Загрузка...

За їхніми словами, відходи від підприємства, та могильники птахів, забруднюють воду, яка негативно впливає на здоров’я жителів, а сама фабрика знаходиться на відстані трьохсот метрів  від школи.

Близько 50 жителів села Валя Кузьміна зібрались разом, щоб виловити своє обурення стосовно діяльності місцевої птахофабрики. За їхніми словами працівники підприємства  на своїй території вирили яму в яку помістили близько трьохсот туш мертвих курей, запах птахомогильника розвіюється майже  над усім селом.
Романюк місцевий житель: «Ми зібралися біля центрального заїзду на фабрику щоб протестувати проти свавілля даного підприємства, адже вони переходять всі рамки. Вони вирили на своїй території величезну яму, і вона повністю наповнена тушами курей, і це на відкритому повітрі та продовжується невідомо скільки часу».

До активістів вийшли охоронці підприємства та між ними виник конфлікт який перейшов у бійку .

У результаті бійки з охоронцями, один з місцевих жителів отримав ушкодження- підозру на струс мозку та закритий перелом носу, говорить його дружина Наталія Жамбарова. Також вона зазначає провокації зі сторони начальника  охорони птахофабрики.

Наталія Жамбарова дружина постраждалого: «От так відкрито стоїть і знімає, на питання чому ти знімаєш то він відповів, щоб переламати вам коліна.  І з цього почалась бійка. Провокував він цю бійку дуже довго, а коли вже взяв телефон і знімав то це була така відкрита провокація».

Територія птахофабрики знаходиться на пагорбі села, неподалік від місцевої школи. Відходи які потрапляють у води пагубно впливають на здоров’я дітей, провокуючи появу різних алергійних та інфекційних захворювань- говорять місцеві активісти.
Беніамін  Олоєр активіст: «Тут буквально двісті метрів до школи, а стадіон ще ближче. Тут мухи літають і відразу на дітей сідають. Діти мають і хвороби різні і постійно мають зараження і так далі. ))

Софія Свірід медсестра місцевої амбулаторії: «Ми споживаємо цю забруднену воду. Тут здихають постійно кури, це може бути і сальиунельоз, і різні інфекційні хвороби, і пташиний грип. Тут 500 метрів і школа, чи можна щоб наші діти так близько навчались біля всіх цих помийних ям».

Староста села Валя Кузьміна Олександр Джуряк, каже що він неодноразово звертався до різних відповідних структур з проханням вирішити дану ситуацію, одна всі відповіді підтверджували правомірність діяльності підприємства.

Олександр Джуряк староста села Валя Кузьміна: «Ми в тому році писали і в район і на Київ, і відповідь прийшла одна й теж, що все чисто. Я звичайно проти, хочу щоб все було чисто. Адже ви самі проїжджаєте, тут і запахи, і смердить. Всі це розуміють і знають, але у нас в державі ніхто нічого не робить, тільки обіцяють».

Також приїхали на фабрику представники районного осередку Держпродспоживслужби області, які взяли для проведення експертизи зразки курятини, щоб вияснити причину їх смерті. Також вони зазначають що представники підприємства не можуть створювати птахомогильники на території фабрики.

Георгій Мінтенко заступник начальника управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області: «Тут немає ні худобомогилника, ні біотермічної ями. Всі кури по договору повинні вивозитись у Хмельницьку область. Зараз у них стався якийсь збій, і вони не вивезли їх. Зараз вони цих курей загружають і повинні вивести їх на утилізаційний завод».

Після декількох годин очікування до  громадян вийшов директор фабрики, однак точної відповіді чиї це кури у птахомогильнику він не надав, однак завірив громадян, що підприємство розбереться у ситуації.

Роман Вівчар директор ПАТ «Чернівецька птахофабрика» : «З чиї б вини це не було, це наша територія і ми готові навести там порядок, щоб люди були спокійні, і далі контролювати щоб такого більше не допускати».

Однак місцеві жителі скептично сприйняли заяви чиновників та директора підприємства, та обіцяють у разі якщо дана ситуація найближчим часом не вирішиться, перейти до радикальних дій.

«Ми будемо йти на радикальні дії щоб зупинити свавілля цього підприємства. Ми цілою громадою вимагаємо закрити цю птахофабрику».

Джерело: mtrk.com.ua

***

***

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ