Порошенко підписав рішення про заборону соцмереж Вконтакте та Однокласники

1
215
Загрузка...

«Маразм крепчал»? Чи рішення щодо заборони в Україні соцмереж Вконтакте, Одноклассники та інших російських сайтів – це справді щось дуже важливе для України, і це незабаром дасть позитивні результати для нащої країни та громадян?

Інформація про підписання Президентом України Петром Порошенком відповідного документу була сприйнята далеко не однозначно в суспільстві. Адже це виглядає швидше як подальший наступ на свободу слова, вибору і т.п., ніж як боротьба за позитивні зміни в нашій державі. Утім, думки розділились… Напевно, один з найдотепніших жартів в контексті цієї заборони – це пропозиція: «А давайте заборонимо все!»:)

А ви що думаєте з приводу цієї заборони?

Ставлення до заборони в Україні Вконтакте та Однокласників

Результати

Loading ... Loading ...

***

***

А ось цікава інформація в контексті:

Заборона доступу до соціальних мереж “Одноклассники” і “ВКонтакте”, а також до “Яндексу” в Україні почне працювати не пізніше, аніж 1 червня 2017 року.

Указ президента України №133/2017 від 15 травня про введення у дію рішення РНБО про блокування соцмереж “Вконтакте” та “Однокласники” та інших російських ресурсів на території України підлягає оприлюдненню не пізніше як у 15-денний строк після підписання.

Офіційними друкованими виданнями є інформаційний бюлетень “Офіційний вісник Президента України”, газета “Урядовий кур’єр”.

Указ Порошенка про блокування сайтів набирає чинності з дня його опублікування. Таким чином, указ президента набуде чинності не пізніше 1 червня 2017 року.

Нові санкції проти Росії передбачають блокування доступу до таких популярних соцмереж, як “ВКонтакте” і “Однокласники”. Також доступ буде заблоковано до всіх сервісів “Яндекса” – “Яндекс.Деньги”, “Яндекс.Новини”, “Яндекс.Пошта”, Метро, Каса, Календар, Кинопоиск, Авіа, Веб-майстер, Відео, Погода, крім головної сторінки “Яндекса”.

Під санкції потрапляють і “Mail.Ru Group”, сайти антивірусних компаній “Лабораторія Касперського” і DrWeb. Також буде заблоковано активи, заборону на транзакції і мовлення російських телекомпаній: “ТВ Центр”, РБК, ВГТРК, “НТВ-Плюс”, “Зірка”, ТНТ, РЕН, ОТР.

Загалом, у санкційному списку опинилось 468 юридичних та 1228 фізичних осіб. Термін санкцій для юридичних осіб продовжується терміном на 1-3 роки, для фізичних – терміном на 1-5 років, а також – безстроково.

Даний указ набирає чинності з дня його опублікування в офіційних виданнях.
Відповідний указ Президент України Порошенко підписав 16 травня 2017 р.
У соцмережах триває активне обговорення блокування російських ресурсів на території України.

Заборона “Вконтакте”, “Яндекса” та інших: відповіді на популярні запитання
Що заблокували, крім “Вконтакте”?

В Україні заблокують доступи до соцмереж “ВКонтакте” і “Однокласники”. Крім цього – доступ до всіх сервісів “Яндекса” – “Яндекс.Деньги”, “Яндекс.Новини”, “Яндекс.Пошта”, Метро, Каса, Календар, Кинопоиск, Авіа, Веб-майстер, Відео, Погода), крім головної сторінки “Яндекса”.

Читайте також: Коли почне діяти заборона “Вконтакте”, “Однокласники” та “Яндекса”: назвали дату

Сервіси Яндексу, які заблокували в Україні (повний список):
“Яндекс.Авіабілети”
“Авто.ру”
“Яндекс.Аудіторіі”
“Яндекс.Афіша”
“Яндекс.Блоги”
“Яндекс.Вебмайстер”
“Яндекс.Відео”
“Яндекс.Диск”
“Яндекс.Доставка”
Сайт “Кинопоиск”
“Яндекс.Каса”
“Яндекс.Нерухомість”
“Яндекс.Подорожі”
“Яндекс.Люди”
“Яндекс.Гроші”
“Яндекс.Радіо”
“Яндекс.Директ”
“Яндекс.Довідник”
“Яндекс.ЗНО”
“Яндекс.Інтернетометр”
“Яндекс.Календар”
“Яндекс.Зображення”
“Яндекс.Карти”
“Яндекс.Каталог”
“Яндекс.Маркет”
“Яндекс.Метрика”
“Яндекс.Метро”
“Яндекс.Музика”
“Народна карта Яндексу”
“Яндекс.Новини”
“Яндекс.перекладач”
yandex.ua і yandex.ru
“Яндекс.Пошук по сайту”
“Яндекс.Пошта”
“Яндекс.Пошта для домену”
“Яндекс.Предмети”
“Яндекс.Карти”
“Яндекс.Работа”
“Яндекс.Розклад”
“Яндекс.Реклама”
“Яндекс.Рекламна мережа”
“Яндекс.Довідник”
“Яндекс.Статистика”
“Яндекс.Таксі”
“Яндекс.Телепрограма”
“Яндекс.Телефонія”
“Яндекс.Технологіі”
“Яндекс.Фотки”
“Яндекс.браузер”
“Яндекс.XML”
https://dns.yandex.ua
“Яндекс.Data Factory”
“Yandex.SpeechKit”

Під санкції також потрапляють і “Mail.Ru Group”, сайти антивірусних компаній “Лабораторія Касперського” і Dr.Web. Також буде заблоковано активи, заборону на транзакції і мовлення російських телекомпаній: “ТВ Центр”, РБК, ВГТРК, “НТВ-Плюс”, “Зірка”, ТНТ, РЕН, ОТР.

Загалом, у санкційному списку опинилось 468 юридичних та 1228 фізичних осіб. Термін санкцій для юридичних осіб продовжується на 1-3 роки, для фізичних – терміном на 1-5 років, а в окремих випадках – безстроково.

Які причини блокування?

Це частина “персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)” стосовно цілого переліку фізичних та юридичних осіб Російської Федерації. А простіше кажучи, блокування російських соцмереж – це захист інформаційного простору України. Не секрет, що РФ використовує всі наявні можливості для провадження інформаційної війни проти нашої держави і проводить агресивну пропагандистську кампанію, в тому числі – проти діючої української влади, спрямовану на розбрат в українському суспільстві.

А чи дійсно реально заблокувати вказані сайти?

Обмежувати користування ресурсів та сервісів у мережі Інтернет дуже складно технічно, кажуть ІТ-експерти. Легше заборонити на рівні свідомості адміністраторів кожної компанії. Але кожна компанія, де використання переліку російських сервісів може привести до втрати важливої інформації, повинна технічно обмежити доступ цих ресурсів сама. Якщо ж поширювати цю концепцію на комерційні та приватні сектори, відповідальність лягатиме на користувачів.

Читайте також: Бурхлива реакція соцмереж на заборону Вконтакте: зрада чи перемога?

А можна законом “надавити” на провайдерів послуг. Мабуть, для цього і прийняте Радою нацбезпеки та підписане президентом рішення про санкції.

Тобто, якщо якась компанія захоче заблокувати всередині своєї мережі користування російськими сервісами – то це реально. Але у нашій країні, яка серед світових лідерів по “комп’ютерних мізках”, є люди, що зможуть написати інструкцію, за якою всі охочі зможуть покроково обійти блокування.

Також ніяка компанія не зможе заборонити користуватися тим же ВК з телефону через мобільну мережу, наприклад, через “Київстар”. Навіть якщо мобільний оператор заборонить у себе доступ до цих російських ресурсів – і цю заборону можна буде обійти.

Чи можна обійти заборону російських сайтів?

За схемою блокування “Вконтакте” провайдерам потрібно заблокувати DNS імені Vk.com. Тоді, коли людина буде набирати у пошуку “Вконтакте” – не буде перетворюватись IP-адреса – тобто туди просто не будуть переходити запити від українських користувачів. Українські користувачі зможуть обійти блокування попри заборону. Однак сайт “24” не радить цього робити, адже є набагато кращі українські та іноземні альтернативи “ВКонтакте”, “Однокласникам”, “Яндексу” та іншим російським ресурсам.

Чи суперечить таке блокування правам громадян?

Питання досить спірне. З точки зору національної безпеки держава може і повинна захищати свій інформаційний простір. Методи, якими вона це робить, досить сумнівні.

Зокрема, юристи відзначають, що Європейська конвенція про права людини не допускає заборон у сфері отримання інформації, вираження своїх поглядів для громадян. Стаття 34 Конституції України – теж про це. Але при цьому частина третя цієї статті передбачає право обмежити доступ до такої інформації, якщо це становить небезпеку для держави, її території, меж та кордонів.

Однак свобода слова та вільний доступ до інформації у нас пріоритетні, і людина може визначатися – як саме використовувати інформацію, отриману з телебачення чи інтернету, і чи використовувати взагалі.

Чим блокування російських сайтів може зашкодити Україні?

Швидше, не самій державі, а українському інтернет-бізнесу. Є думки, що українські ресурси внаслідок блокування втратять одразу кілька джерел трафіку. Пропадуть вибудувані канали як то групи, магазини. Внаслідок блокування Росією у відповідь українських ресурсів українські інтернет-компанії можуть втратити частину прибутку.

З політичної точки зору – наші соцмережні активісти теж втратять можливість “впливати” на їхні мізки і переконувати в тому, що російська пропагандистська машина бреше.

“Перейдем на деревянные счеты”. Что говорят бухгалтеры о запрете 1С

В сети активно обсуждают запрет российской бухгалтерской программы 1С. На специализированных форумах пользователи сравнивают разные альтернативы, жалуются, что не имеют возможности нормально вести учет, и шутят, что теперь их ждет отдых, поскольку работать они не смогут.

1C запретили, и с завтрашнего дня у бухгалтеров праздник – начинаются выходные”, – пишет одна из пользователей бухгалтерского форума. Ей отвечают: “Вряд ли, в эксельке будем учитывать….” – “Нет уж, лучше сразу на счетах. А ещё можно узелки вспомнить, как там у древних было. А отчеты – в виде наскальной живописи”.

Но шутки шутками, а проблемы у бухгалтеров могут быть серьезные. Так, на другом форуме пользователь жалуется, что только что заплатила за программу. Еще более серьезная сложность – перенести всю базу в другую программу посреди отчетного периода, говорят бухгалтера.

“Над украинской версией 1С давно работают украинские предприятия (Разработчики) и украинские сотрудники. То, что санкции наложили на российские предприятия 1С, то и фиг с ним. А данные санкции это только ущерб малому и среднему бизнесу. Аналогов перевода нет”, – пишет еще один пользователь сети.

“Сколько можно издеваться на бухгалтерами, новые законы, подзаконы, письма, теперь и инструмент отобрали, сколько будем молчать , терпеть, 1С давно работают украинские программисты, нужно срочно что-то делать”, – возмущается еще один бухгалтер.

Комментируют запрет 1С и в Facebook. Например, пользователь Максим Усачев напоминает, что на этой программе ведет бухгалтерию большинство мелких фирм: “Запретили на Украине Яндекс – это, конечно, смешно. Особенно, если учесть, как украинский офис Яндекса топил за майдан и того же Порошенко. Но гораздо смешнее запрет 1С. Не знаю, может сейчас ситуация изменилась, но раньше на его программе работало 99% небольших фирмочек. Я сколько людей кормилось с обслуживания и поддержки. Пусть их стало меньше, 90%, 80%, пусть даже 70%, но как им сейчас будет весело”.

Використано дані 24tv.ua, strana.ua.

Текст документу про заборону можна подивитися тут:

***

 

 

 

Загрузка...

1 коментар

  1. UKontakti – українська соціальна мережа! Спілкуйтеся, знаходьте однокласників, друзів, знайомих, колег. UKontakti – це пізнавально-розважальний інтернет-портал для людей різного віку та інтересів. Фото, відео, музика, коментарі, групи, заходи. В UKontakti Ви завжди на зв’язку з друзями, коханими та близькими для Вас людьми. Реєструйтись самі та запрошуйте друзів!

    http://ukontakti.kl.com.ua/

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ