Про 128 тис. закритих ФОПів, методи і причини знищення малого бізнесу

0
322
Загрузка...

Чому ж влада вдалась до таких рішень та дій, які призвели до запуску механізму закриття за декілька тижнів 128 тисяч ФОПів (фізичних осіб-підприємців)? Як далі розвиватиметься ситуація?

До вашої уваги точка зору лідера Об’єднання «Сила громад» Андрія Карпенка.

Якщо ще не так давно головними темами в країні були новини про електронні декларації чиновників, чергове підвищення тарифів та офшорні скандали, то зимові новини надходять під загальним заголовком “Що б іще зробити, щоб доконати малий бізнес”.

А тепер фактаж.  “Блага” вість,  що прозвучала з вуст очільника Кабінету Міністрів України ще 26 жовтня ц.р.: мінімальна заробітна плата з 1 січня 2017 року зростає вдвічі і становитиме 3 200 гривень. Для простих громадян це б мало означати певне покращення рівня життя.

Однак підвищення мінімальної заробітної платні не означає, що ті, хто отримував 1600 грн, автоматично отримуватимуть 3200. Для тих, хто отримує “мінімалку” і доплату в “конверті” буде два варіанти: або працедавець переведе частину “чорної” зарплати в офіційну, виплачуючи збільшену суму в Пенсійний фонд (єдиний соціальний внесок) і в бюджет (податок на доходи фізичних осіб), або, що ймовірніше, переведе таких працівників на неповний робочий день. Для некваліфікованої робочої сили все ще гірше: або “півставки”, або звільнення. Ще можливий варіант – приховування зайнятості з боку підприємств, тобто робота в “тіні”. Останній по суті для бізнесу смерті подібний, бо за такі діяння передбачено непосильний штраф у сумі 320 тисяч гривень.

Підвищення мінімальної заробітної плати автоматично призводить до збільшення розміру єдиного соціального внеску (зараз мінімальний внесок становить 704 грн в місяць). Це безпосереднім чином вплинуло на сотні тисяч підприємців — тих самих представників малого бізнесу, що змушені щомісяця сплачувати додаткові 352 грн в дохід державі. До того ж, згідно з іще одним “новорічним сюрпризом”, остаточно ухваленим 28 грудня, єдиний соціальний внесок сплачують відтепер усі без винятку фізичні особи-підприємці, не зважаючи на те, чи мали вони прибуток у поточному місяці. На практиці це означає 128 тисяч заяв про закриття бізнесу всього за кілька тижнів.

За прогнозами експертів, в разі збереження такої тенденції, чекаємо на закриття ще близько 200 тисяч приватних підприємців.

Найбільш пікантна тема — знищення МАФів, більшість із яких належать представникам малого бізнесу. У столиці та інших великих містах це роблять цілеспрямовано, методично, цинічно. І все під “соусом” піклування про благоустрій. Байдуже, що благоустроєм переважно займаються хлопці спортивної статури з ломами в руках і балаклавами на головах.

Чому ж великим політикам так “поперек горла” став малий бізнес? Відповідь проста: озирніться навколо і ви побачите безліч нових  торгівельно-розважальних центрів з величезними територіями під оренду. Чого варті лише нещодавно відкрита “Лавина” та ще недобудований “Ретровіль” в районі масиву “Виноградар”. Втім, зайдіть всередину та переконайтеся у тому, що більша половина орендної площі — не здана.

Знищуючи МАФи, влада прирікає малий та середній бізнес на те, щоби або опинитися в буквальному й переносному значенні слова на вулиці, або добровільно-примусово ставати орендарями площ у великих ТРЦ.

У розпал зимових свят констатуємо: Уряд, Парламент, Президент, місцева влада замість того, щоб стимулювати економіку, здійснює жорстку фіскальну політику та змушує самозайняте населення припиняти діяльність, остаточно винищуючи малий та середній бізнес на користь олігархату.

P.S. Всі перераховані вище кроки для регуляції діяльності бізнес-структур були б непоганими, якби влада спочатку створила сприятливий економічний клімат, і тільки потім займалась покаранням. В  інтерпретації ж наших політиків, державних управлінців та улюбленого нами мера Кличка такі дії означають додушування представників середнього класу, щоб великий бізнес почував себе добре, комфортно і заможно.

Джерело: kievvlast.com.ua

***

***

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ