Питання Криму та непідконтрольних територій треба вирішувати референдумом?

0
91
Загрузка...

Офіційний Київ шукає варіант компромісу у вирішенні проблем з Кримом та непідконтрольних територій Донбасу за Евіанським сценарієм, коли президент Франції Шарль де Голль у Евіані домовився із лідером алжирських сепаратистів Ахмедом Бен Белою про проведення референдуму, який мав покласти крайкровопролитній війні.

 

Про такий можливий сценарій на своїй сторінці у Facebook написав політолог (який навчався на історичному факультеті у Чернівецькому державному (національному) університеті і в Чернівцях розпочав свою громадську діяльність) Костянтин Бондаренко:

«Народний депутат Вікторія Сюмар (належить до політичної орбіти Олександра Турчинова) у телевізійному інтерв’ю заявила, що подальше питання Криму та територій на Донбасі, які не контролюються Києвом, необхідно вирішувати на всенародному референдумі. Київ шукає варіант компромісу за Евіанським сценарієм: у березні 1962 року президент Франції Шарль де Голль у Евіані домовився із лідером алжирських сепаратистів Ахмедом Бен Белою про проведення референдуму, який мав покласти крайкровопролитній війні (за тодішньою французькою термінологією – “операції з наведення громадського порядку”) і визначити подальший статус Алжиру.
Не люблю цитувати себе самого, але у червні минулого року я опублікував на “Главкомі” статтю (активно критиковану ура-патріотами) “Україна: між Дейтоном і Евіаном”. Головна теза статті: або Україна буде вирішувати долю Донбасу за евіанським сценарієм (референдум), або доля України вирішуватиметься сильними світу цього без врахування думки самої України (Дейтонський сценарій для Боснії і Герцеговини 1995 року). Очевидно, що я не відкрив Америку і подібні плани народжувалися не лише в моїй голові.
Питання: що заважало більш активно обговорювати можливість компромісу на Донбасі рік тому? Наскільки “принциповість” і “непоступливість” українських “яструбів” була реальною, а не кон’юнктурною? Чи потрібно було чекати, коли замаячить привид зустрічі у Пекіні, де обговорюватиметься питання України без України (фактично натяк на Дейтон), щоби раптом згадати про Евіан?
Ну, а якщо почали говорити про різні географічні назви, думаю, багатьом буде не зайвим згадати і про Гаагу».

fakty.cv.ua

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ