Голова профільної комісії обласної ради – проти поборів у школах

1
572
Загрузка...

Для чого збирають кошти з батьків у школах, чому саме такі суми, як ті внески використовуються (витрачаються) тощо – ці питання актуальні для переважної більшості сімей, в яких є діти шкільного віку.

 

Проте вголос ці проблеми обговорюють рідко. Частіше батьки просто обурюються «на кухнях», але продовжують здавати в школу кошти, навіть якщо для цього доводиться позичати або обмежувати себе і дітей у найнеобхіднішому…

Ці добре відомі і мало обговорювані проблеми стали темою спілкування фахівців і депутатів у Львові. Участь у цьому форумі взяв і голова комісії з питань освіти, науки, культури, спорту та молодіжної політики Чернівецької обласної ради – зірковий бігун Іван Гешко, який, на прохання fakty.cv.ua, дав свій коментар на цю тему:141023-Chernivtsi-NOK-vykonkom-sportbuk.com (8)-Heshko

«Обговорювали у Львові актуальну тему, пов’язану з матеріально-технічними і організаційними проблемами в школах. Відомі більшості проблеми, про які вголос не всі хочуть спілкуватися. Але “головою в піску” нічого не вирішиш… Дуже прикро, що у нас не дуже люблять називати речі своїми іменами. Особливо на офіційному рівні.

Так, в школах є проблеми, які бюджетними коштами поки що не можемо вирішити. Але про це треба казати відкрито і прямо. У кожній школі, у кожному класі треба фахово визначати чітко необхідні витрати і так само чітко показувати батькам, що, наприклад, без того-то й того навчальний процес проводити неможливо, показувати переписку з обгрунтованою, зрозумілою відмовою у фінансуванні з боку влади, і лише після того звертатися до батьків з проханням вивчити можливість долучитися своїми внесками для вирішення певних конкретних проблем.

При цьому, вважаю, надзвичайно важливо, щоби суворо дотримувались принципу добровільності! Тому що батьківські комітети нерідко очолюють представники більш заможних родин, і вони нав’язують всім ті регулярні внески, яким багатьом не під силу. А часом і не дуже зрозуміло. І вчителі, бува, сприяють тиску дещо упередженим ставленням до учнів – ділять їх на тих, чиї батьки вправно сплачують внески і чиї не дуже можуть платити. Це неприпустимо! Про ці речі треба відверто спілкуватися і поступово позбавлятися цих негативів.

Я теж вчився у школі, і ніяких внесків з батьків не просили або, тим більше, не вимагали. У державних школах цього не має бути в принципі. Спільними зусиллями треба і ці проблеми вирішити».

Галина Бордун (Об’єднання «Самопоміч», Львів):
«Кошти і школа….
Батьківські комітети, ремонти і збори…
Одвічне запитання: для чого збирають? Хто збирає? Чому стільки? Куди гроші пішли?

А рішення просте: батьки так само як і вчителі несуть відповідальність за умови де навчаються діти.

Можна , звичайно, постійно посилатися на верхи, недолугих керівників, а керівники на невдячних батьків, і спокійно спостерігати за тим як знайдуть крайнього , а діти тим часом собі просто ростуть.

Є інший шлях:
формування єдиної відповідальної родини – батьки і вчителі; пошук спільних рішень для вирішення проблем, співпраця двох відповідальних сторін.

Сьогодні мали добру нагоду обмінятися досвідом по формуванню благодійних фондів, батьківських комітетів та напрацюваннях по грантових програмах між освітянами і депутатами міських, районних рад Львівської області ” Самопомочі” та міста Львова.
Дякую за досвід доповідачам:
1. Джалі Юрію Степановичу – директору Класичної гімназії при НУ ім. Франка
2. Іванів Тетяні Зиновіївні – директору СЗШ № 82 м. Львова
3. Ураловій Світлані Анатоліївні – директору СЗШ № 3 м. Львова
4. Борщевському Анатолію – директору СЗШ № 90 м. Львова».

fakty.cv.ua

***

Петиція щодо заборони збору коштів у школах та садочках Чернівців (збір підписів)

***

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ