Національна поліція повідомляє про чернівецьку будівельну махінацію на +14 млн.!

0
319
Загрузка...

На будівництво молодіжного житлового комплексу держава виділила понад 12 мільйонів гривень бюджетних коштів. Керівники будівельних компаній вирішили витрати їх на власні потреби.

У 2007 році Державна установа (замовник) уклала з товариством (забудовник) договір про будівництво житлового комплексу. Для спорудження багатоповерхових будинків залучили державні кошти та гроші інвесторів (громадян).

Забудовник підписав договір генерального підряду із ще одним товариством.  Підрядник виконує комплекс будівельних робіт. Згідно проектно-кошторисної документації будівництво житлового будинку повинно було завершитись у листопаді 2011 року.

Відповідно до актів звірки розрахунків між замовником і забудовником, останній отримав понад 15 мільйонів гривень, 12 з яких – державні кошти.

У подальшому працівники Управління захисту економіки в Чернівецькій області встановили, що директори обох товариств організували злочинну схему отримання додаткових коштів. Протягом двох років укладали фіктивні додаткові угоди про проведення різного характеру будівельних робіт. Проводили перевірки, про що складались відповідні акти.

Керівники збільшили вартість виконаних робіт. Хоча фактично всі внутрішні роботи проводили громадяни за власний кошт. Також зросла і вартість квадратного метра збудованих квартир. Особи, які уклали кредитні договори із забудовником, змушені були доплачувати відповідну суму коштів. В іншому випадку вони не отримають ордера на право власності на квартиру.

У результаті махінацій, директори компаній забудовника та підрядника збагатились на суму понад 14 мільйонів гривень. Відносно керівників відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст. 364-1 (Зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми) Кримінального кодексу України.

Санкція передбачає покарання у вигляді штрафу від 10 до 20 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років.

Департамент захисту економіки
Національної поліції України (mvs.gov.ua)

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ