Безпрєдєл в чернівецькій онколікарні… Розслідування журналістів (відео)

0
3467
Загрузка...

Ця історія неприємно шокує. Це ж наскільки треба бути безсовісними, щоби так «доїти» родичів смертельно хворих пацієнтів… Або так безвідповідально ставитися до такої відповідальної роботи. Або взагалі «так» поводитися медикам… Чи, може, наведені факти зможуть спростувати?..

Незважаючи на ввесь той шлях, який пройшла Україна дорогою до європейського життя, сьогодні медицина в нашій державі асоціюється не з системою професійних працівників, котрі покликані надавати належну медичну допомогу та убезпечувати здоров’я пацієнтів, а з корупційними схемами, небаченими поборами, халатністю та непрофесійністю.

Навіть у спеціалізованих медичних закладах, як онколікарня у Чернівцях, куди мали б відбирати справжніх фахівців своєї справи, працюють лікарі, котрі не гребують приходити на роботу в нетверезому стані, а побори з пацієнтів тут вже давно стали частиною повсякденності. І навіть після численних скарг, каліцтв та смертей онкологи, котрі заробляють на здоров’ї пацієнтів, продовжувати працювати на своїх посадах.

Пані Ірина нещодавно привела до чернівецької онколікарні свого хворого батька, якому прооперували кишечник. Проте після операції стан чоловіка лише погіршувався, він потрапив до реанімації, де йому ставало все гірше. Рідні чоловіка зверталися до лікарів, аби ті звернули увагу на такий поганий стан хворого, проте медики не реагували належним чином цілих 5 днів! І лише коли пані Ірина побачила, як лікар тихцем викликав до палати завідуючого лікарнею, підозри рідних підтвердились – хірурги допустили лікарську помилку. Як виявилось пізніше, під час операції, чоловіку пошкодили сечовивідні шляхи і нині йому загрожує видалення нирки.

Попри таку халатність медики мали наглість вимагати за операцію гроші. За словами пані Ірини, перша операція, разом з так званою допомогою, обійшлась родичам у майже 17 тисяч гривень, друга, яку потрібно було проводити через лікарську помилку – у 15,5 тисяч.

Про побори у лікарні на умовах анонімності погодився розповісти один з лікарів. Чоловік розповідає, що кожен хірург встановлює власні тарифи на операцію, з пацієнтами працюють індивідуально. Хто, що і кому платитиме вони вже десь між собою вирішуютьв кулуарах і намагаються робити це так, щоб така інформація не вийшла десь на зовні.

Та, як виявилось, такі побори в онколікарні — не єдина проблема. Найстрашнішим є те, що хірурги проводять операції… п’яними! За словами працівника лікарні, хірурги часто з’являються в операційній у нетверезому стані. Неодноразово траплялись випадки, коли лікар з’являвся «із запахом», проводив операції, виходив, розмовляв з пацієнтами, родичами цих пацієнтів у такому стані.

Ці слова підтвердив випадок, свідком якого став журналіст Іван Гончарюк. На його очах працівники ДАІ зупинили хірурга, котрий працює в онколікарні. Лікар перебував у нетверезому стані, а коли правоохоронці запропонували провести експертизу, він відмовився, мотивуючи це тим, що для лікаря така експертиза – ганьба.

Колеги ж цього лікаря розповідають, що попри любов до чарки, у нього «специфічні» стосунки з медперсоналом. Зокрема, траплялося, що медсестри скаржилися на інтимні домагання з боку цього хірурга.

Журналісти спробували дізнатися, що ж насправді відбувається в онколікарні, тому звернулася до головного лікаря Анатолія Гонци. Проте той у телефонній розмові нам повідомив, що інтерв’ю давати не буде. Знімальна група провела в кулуарах диспансеру більше двох годин в очікуванні лікаря. Проте згодом в приймальні повідомили, що Анатолій Олександрович терміново покинув лікарню у зв’язку із смертю родича. Наша редакція залишає право за лікарем пояснити ситуацію, та підтвердити або спростувати факти що наводять герої сюжету.

Михайло ШМОРГУН, m-shmorgun.vkursi.com

***

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ