Офіційний журнал Європейського Союзу у понеділок, 22.05.2017, оприлюднив рішення щодо надання Україні візової лібералізації.
Таким чином, безвізовий режим для України набуде чинності через 20 днів з моменту його опублікування – тобто в ніч на 11 червня, повідомляє dt.ua.
Тож 11 червня 34 європейських країни запровадять безвізовий режим в’їзду для громадян України, які мають біометричні паспорти. «Безвіз» не дозволятиме працювати в країнах ЄС без робочої візи та перебувати в Шенгені більше 90 днів на кожні 180 днів. Про інші особливості користування безвізовим режимом можете прочитати тут:
***
Європарламент проголосував за безвізовий режим для України (відео)
***
Де можна подати документи для оформлення біометричного паспорта для виїзду за кордон?
Пункти прийому документів розташовані у територіальних управліннях ДМС України:
Чернівецька область | вул. Шептицького, 25, м. Чернівці |
Для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон громадяни України звертаються до будь-якого підрозділу міграційної служби.
Скільки коштує виготовлення біометричного паспорта?
Біометричний паспорт обійдеться у 557 гривень (бланк – 304 грн, послуги – 253 грн). Оформлення паспорта за стандартною процедурою займе 20 днів. Прискорена процедура – 7 днів – оформлюється за ставкою подвійної вартості послуг і такої самої вартості бланка та становить 810 гривень.
Будь-які супутні послуги, якими пропонують скористатися при оформленні закордонного паспорта є виключно добровільними і жодна посадова особа не вправі примушувати громадянина cкористатися та оплачувати такі послуги.
Якщо у людини немає часу самостійно готувати пакет документів для отримання паспорта, то вона може звернутися до одного з відділень Державного підприємства “Документ”. За їхні послуги встановлена фіксована ціна, яка не перевищуватиме 400 грн. Таким чином, гранична ціна за новий біометричний паспорт – 810 + 400 = 1210 гривень. У паспортному сервісі вам можуть пропонувати оформити страхування, від якого можна відмовитися. Детальніше на свйті pasport.org.ua.
Вартість біометричного паспорта | Виготовлення за 20 днів | Виготовлення за 7 днів |
---|---|---|
у підрозділах міграційної служби | 557 грн | 810 грн |
з послугами підприємства “Документ” | 957 грн | 1210 грн |
Які документи необхідні для виготовлення біометричного паспорта?
Для виготовлення біометричного паспорта потрібно надати такі документи:
- заява-анкета
- паспорт громадянина України (+2 ксерокопії)
- ідентифікаційний код (+2 ксерокопії)
- старий закордонний паспорт (при наявності такого)
- кошти для оплати послуг
Другий закордонний паспорт
За наявності закордонного паспорта, термін дії якого закінчився, його необхідно здати. Законодавством передбачена можливість мати одночасно два закордонних паспорти, але не більше.
Для оформлення другого паспорта/проїзного документа чи одночасного оформлення двох паспортів/проїзних документів громадянин додатково подає заяву, в якій обґрунтовує необхідність здійснення регулярних поїздок за кордон (наприклад: здійснення пасажирських чи вантажних перевезень, участь у спортивних змаганнях чи концертно-театральних гастролях, підприємницька, туристична чи журналістська діяльність тощо). При одночасному оформленні двох паспортів/проїзних документів подаються дві заяви-анкети: кожна з одним примірником необхідних документів.
Паспорт, у якому є чинна віза, можна залишити, сплативши державне мито у розмірі:
- за звичайною процедурою 60,17 грн.
- за прискореною процедурою 120,34 грн.
- Для осіб, які не досягли 16 років:
- Свідоцтво про народження
- Заява-анкета одного з батьків
Для осіб, які не досягли 12 років, крім того:
- Дві кольорові фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см;
- Одна кольорова фотокартка розміром 10 х 15 см
Якщо дитина проживає з одним із батьків, додатково подається один з таких документів:
- Свідоцтво про смерть другого з батьків;
- Рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
- Рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;
- Рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
- Довідка про реєстрацію місця проживання дитини разом з одним із батьків, який подає заяву-анкету;
- Витяг з Державного реєстру актів цивільного стану про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України (зі слів матері).
Детальну інформацію та відповіді на запитання про біометричні паспорти можете переглянути у публікації Біометричний паспорт. Тільки факти.
Джерело: lowcostavia.com.ua
***
***
***