У Нікополі влада розраховує на енергопроекти, проти яких у Чернівцях борються…

1
155
Загрузка...

Справжню «інформаційну війну» розгорнула міська влада у Чернівцях проти енергозберігаючого проекту, який розпочав свою діяльність на Буковині і, схоже, може убезпечити столицю краю від небезпеки залізти у величезний європейський кредит, без якого на шляху до енергетичної модернізації, виявляється, можна і обійтися.

 

У пошуках позитивних прикладів запровадження енергозберігаючих технологій, після Долини Івано-Франківської області, розглянемо приклад Нікополя Дніпровської області. Там місцева влада, на відміну від чернівецької, не лише не бореться проти компаній на кшталт «Чернівецьких теплових мереж», а, навпаки, прямо заявляють, що розраховують на такі проекти.

ЗАЛУЧЕННЯ РЕСУРСІВ ДЛЯ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ У ЖИТЛОВОМУ ФОНДІ НІКОПОЛЯ

Позиція очільника міста з приводу варіантів енергозбереження та енергоефективності у житловому фонді є доволі перспективною. Це стосується не тільки помешкань, а й комунальних закладів.

На днях Андрій Фісак особисто зустрічався з керівником Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження, і почув від нього багато цікавих пропозицій, якими можна скористатись і на місцевому рівні. У першу чергу це стосується будинків ОСББ.

— Останні помешкання ОСББ будувались в Нікополі ще у 90-х роках і, звісно, не є енергозберігаючими. У зв’язку з цим ми споживаємо досить великий об’єм тепла, газу, на що витрачаємо великі матеріальні ресурси. Аби виправити ситуацію та зменшити енергоємність житлового фонду, необхідно змінити всі вікна на металопластикові, користуватися енергозберігаючими лампами та зробити ремонт, який би забезпечував термоізоляцію помешкань. Звісно, на це необхідно витратити великі кошти, але є варіанти вирішення проблеми. Зараз вже розроблена програма, яка дозволяє ОСББ не марно витрачати кошти, а використовувати їх для розвитку. Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження готове надавати через державний банк кредити, і надавати можливість клієнтам поступово розраховуватись за них на прийнятних умовах, — стверджує керівник міста.

Як говорить Андрій Фісак, крім будинків ОСББ, до програми енергоефективності можуть залучатись і комунальні заклади. Наприклад, утеплення дитячих закладів та шкіл зараз «лягає на плечі» місцевого бюджету. Та коштів на це, на жаль, сьогодні не достатньо.

– Але нам пропонують альтернативу, якою ми реально можемо скористатись. Сьогодні Кабінет Міністрів України разом з Держенергоефективністю розробили правила, які дозволяють створювати енергосервісні компанії, котрі будуть вкладати кошти у ці об’єкти. Потім за рахунок різниці між фактичним споживанням та отриманою ефективністю, вони зможуть повертати свої інвестиції. Тобто варіанти з’являються, і ми в подальшому будемо використовувати їх у Нікополі, — підкреслює Андрій Фісак.

Джерело: Прес-служба міської ради (м. Нікополь)

Енергоефективність: Історія громади, яка об’єдналася і змінила місто

Міфи і факти про «донецьку фірму», яка постачає тепло у Чернівцях і області

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ