Вето мера на нагляд за комунальними підприємствами розглянуть на сесії 15.11.16

1
257
Загрузка...

У зв’язку з тим, що мер Чернівців Олексій Каспрук заветував рішення депутатів щодо Наглядових рад на комунальних підприємствах та «відібраної» у управління по фізичній культурі та спорту земельної ділянки по вул. Рівненській, скликана позачергова сесія міськради на 15.11.16, на якій депутати або погодяться з аргументами очільника міста, або спробують подолати вето.

 

На черговій жовтневій сесії (яка «розтягнулась» лише на 4 сесійні дні) депутати розподілили 97 млн. грн. з 103, які виносилися на розгляд.

Серед питань, які обговорювалися «найгарячіше», крім Наглядових рад на двох комунальних підприємствах, була земельна ділянка ~6,3 Га по вул. Рівненській, яку одні депутати хотіли віддати (або повернути) у постійне користування управлінню по фізичній культурі та спорту для будівництва спортивного комплексу, а інші вбачають у цьому, зокрема, механізм спрощення часткової зміни цільового призначення (для будівництва, наприклад, там багатоповерхівок), тому зволіли залишити залишити цю землю в запасах міської ради (тобто під безпосереднім контролем у т.ч. депутатського корпусу). Після обговорень потрібну кількість голосів набрала пропозиція закріпити земельну ділянку за міською радою.

І рішення щодо Наглядових рад, і рішення щодо земельної ділянки по вул. Рівненській мер Олексій Каспрук заветував.

Вето мера 1:

Право вето застосував міський голова Олексій Каспрук до  рішень міської ради  про створення Наглядових рад на  комунальних підприємствах «Чернівціспецкомунтранс» та «Центрального парку культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка». Міський голова вважає, що зазначені рішення  прийняті міською радою  із порушенням вимог Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Господарського кодексу України.

Відповідно до пункту 7  статті 78 Господарського Кодексу прийняття рішення щодо утворення управлінського органу –  наглядової ради та затвердження нової редакції статуту комунального підприємства  можливе тільки після визначення і затвердження міською радою критеріїв утворення, порядку організації та ліквідації наглядової ради, її комітетів, порядку призначення членів наглядової ради.

На виконання цієї норми закону розпорядженням міського голови було створено робочу  групу  з питань доопрацювання Примірного положення про Наглядову раду комунального підприємства, заснованого на комунальній власності територіальної громади міста Чернівців, до складу якої увійшли депутати міської ради, представники громадськості, наглядових рад комунальних підприємств, посадовці. Зазначена робоча група розробила проект рішення «Про Наглядові ради комунальних підприємств», яким міській раді на сесійному засіданні у листопаді пропонується затвердити Порядок утворення, організації діяльності та ліквідації  Наглядової ради комунального підприємства. Вказаний проект рішення оприлюднений на офіційному веб-порталі міської ради  для  ознайомлення та обговорення членами територіальної громади.

Таким чином,   прийняте 31.10.2016 р. міською радою рішення  про утворення  наглядових рад на  двох комунальних підприємствах та внесення змін до статутів цих підприємств  є передчасними та  такими, що не відповідають статті 78 Господарського кодексу України,  оскільки станом на момент його прийняття міською радою не визначено порядку організації та ліквідації наглядової ради, її комітетів, порядку призначення членів наглядової ради.

Окрім того, у затвердженій новій редакції статутів комунальних підприємств «Чернівціспецкомунтранс» та «Центрального парку культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка» відсутні кваліфікаційні вимоги та вимоги щодо незалежності членів наглядової ради підприємства, що в подальшому може призвести до погіршення ефективності управління підприємством та прийняття управлінських рішень всупереч частині 7 статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Вето мера 2

Міський голова Олексій Каспрук зупинив дію рішення міської ради, яким депутати відмовили управлінню з фізичної культури та спорту затвердити проект відведення та надати у постійне користування земельну ділянку на вул. Рівненська площею 6,3113 га під будівництво спортивного комплексу.

Дозвіл на будівництво спортивного комплексу та складання проекту відведення земельної ділянки у постійне користування орієнтовною площею 7,0 га. на вул. Рівненській управління з фізичною культури та спорту отримало ще у вересні 2008 року ( рішення Чернівецької міської ради від 11.09.2008 р. №685 із змінами внесеними рішенням від 25.02.2010 р. №1248). З метою реалізації цих рішень міської ради та у відповідності з частиною 4 статті 123 Земельного кодексу України управління з фізичної культури та спорту міської ради розробило проект землеустрою щодо відведення зазначеної земельної ділянки у постійне користування.

Відповідно до частини 6 та частини 13 статті 123 Земельного кодексу України управління з фізичної культури та спорту міської ради звернулося до міської ради щодо затвердження виготовленого проекту відведення земельної ділянки та надання цієї ділянки у постійне користування під будівництво спортивного комплексу. Відповідно до Земельного кодексу підставою відмови у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути лише його невідповідність вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів.

В порушення вказаних вище норм Земельного кодексу України, а також всупереч попередньо прийнятим рішенням міської ради, Чернівецька міська рада рішенням від 31.10.2016 р. №453 земельну ділянку по вул. Рівненська, 7, площею 6,3113 га закріпила за Чернівецькою міською радою, що не узгоджується з вимогами статті 74 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо відповідальності органів місцевого самоврядування перед територіальною громадою, державою, юридичними і фізичними особами та статтею 19 Конституції України про те, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Підтвердити своє рішення або погодитися із зауваженнями міського голови депутати зможуть на позачерговій сесії міської ради, яка скликається 15 листопада о 16.00.

fakty.cv.ua
***

***

***

***

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ