Мера підставляють чи він замовляє (підтримує) переслідування опонентів? (відео)

3
734
Загрузка...

Підлеглі мера Олексія Каспрука продовжують займатися переслідуваннями його політичних опонентів – дріб’язковими і низькопробними…

 

Черговий «наїзд» міська Інспекція з благоустрою (Сергій Обшанський) та МКП «Реклама» (Тарас Унгурян) спрямували проти депутата чотирьох скликань Валерія Чинуша – знявши з орендованого ним приміщення по вул. Г. Майдану, 29 великий банер, який закривав «радянського вигляду» фасад.

Це третя за короткий період атака Обшанського і Ко на об’єкти, до яких причетний Валерій Чинуш. Спочатку «головному інспектору» страшенно заважав літній майданчик перед готелем «Буковина», потім – мангал перед пабом «Наше пиво» по вул. Героїв Майдану, 103 г, а в день подолання депутатами вето міського голови, 15.11.16, ці діячі у «беспредельному стилі» зняли згаданий вище банер.

161116-syluet-demontazh-peleh-fakty-cv-ua
Фото: Facebook (сторінка Вадима Пелеха)

Щодо банеру гарно все «розіклав по поличках» екс-директор МКП «Реклама» Ігор Воронич:
«На превеликий жаль ніхто не захотів висловитись стосовно цієї, в певній мірі, знакової події. Чому знакової? Тому, що на сьогоднішній момент порядки наводяться в першу чергу там, де присутні критики нинішньої влади міста. А “свої” вуха ніхто не бачить….
Отже.
Почну з того, що директор МКП “Реклама”, який як ніхто інший мав би знати норми діючого законодавства України, а отже і діючого на території міста Чернівців, яке регламентує діяльність і розміщення зовнішньої реклами, розповідає, про те, що розміщення даної реклами нанесло шкоду міському бюджету, бо за її розміщення багато років товариство з обмеженою відповідальністю мало б платити місту. Цю ж тезу повторює ведуча інформаційної програми “Теми дня” каналу ТВА. Я розумію, що редакція ТВА довірилась заяві фахівця…. Але думаю, що варто перевіряти, щоб не отримувати звинувачення у заангажованості.
Отже… За моєю інформацією, дана будівля являється ПРИВАТНОЮ власністю. Відповідно, ЖОДНИХ ПІДСТАВ ДЛЯ НАРАХУВАННЯ І СПЛАТИ ДО БЮДЖЕТУ МІСТА ЗА РОЗМІЩЕННЯ ДАНОГО “РЕКЛАМНОГО” БАНЕРУ НЕ МАЄ.
Я розумію, що нашій міській владі до цього байдуже. Я навіть скажу інше. В місті практикується зобов’язувати власників рекламних конструкцій, які розміщені не на комунальній власності, сплачувати за розміщення цієї реклами в міський бюджет. Коли я перебував на посаді, то піднімав це питання, акцентуючи увагу, що це незаконно. Я розумію, що моя позиція не подобалась керівництву і тому “ми врешті-решт не спрацьовувались”. Але розголосу цей момент не набув, бо аргумент “чого виступаєш ти, якщо власників реклами це влаштовує” був залізний….
Тепер стосовно дозвільних документів. Я не буду заперечувати, що даний банер мав би мати дозвіл. Але….
Почнемо з того, що дана будівля є ПРИВАТНОЮ власністю і, в принципі, заявник мав би отримати дозвіл у відповідь на свою заявку фактично АВТОМАТИЧНО!, Оскільки перелік випадків, коли у заявці може бути відмовлено, досить обмежений і вичерпний. Єдине вузьке місце — “історико-заповідна” зона, за яку так люблять ховатися наші чиновники. Але якщо врахувати “індустріальність” архітектури цієї будівлі, то я аргументи типу “не вписується в архітектурне середовище” не розумію, тим більше, що сюжет був стилізований під старовину. З іншого боку, розмістити банер “поліції” на такій же індустріальній будівлі “Юності БУковини” тому ж МКП “Реклама” у свій час не завадила “історико-заповідна зона”. А… я забув, це ж Аваков, а вони практично однопартійці….
Інший момент. Власники будівлі НЕ МОГЛИ вирішити питання отримання дозволу, фактично узаконення, свого банеру з жовтня, оскільки в Чернівцях діє МОРАТОРІЙ і тому йому б на його заявку відповіли щось в дусі: “мораторій, дозволи тимчасово (1,5 роки) не даємо”…. Фактично вони загнали і цього заявника, і інших в глухий кут…. “Іді туда — нє знаю куда, дєлай то — нє знаю что…. Рєзультат будєт тот же…”
У своїй промові Тарас Унгурян посилався на лист відділу охорони історико-культуної спадщини. Для багатьох рекламістів давно відомо, що цей відділ став такою собі “палкою-воспіталкою” для непокірних. Що означає “не доцільно”? Хто визначив, що “не доцільно”?, які критерії? Хто приймав рішення? Чому фактично під носом у відділу висять вивіски, які слабо вписуються у вимоги чернівецьких правил, я скажу більше, не так давно монтувалась одна з них кілька годин в робочий час, і по тому, що вона змонтувалась або відділ вона не зацікавила, або у них “усьо в прорядкє, шеф”, і вони “доцільні”! А банер, який закриває совковий фасад — “недоцільний”?
Щось мені підказує, що не усьо так просто в етом королєвствє… І тому “погрози” “цього товариства” можуть просто так не закінчитись….
І на останок. Порядок треба наводити! Але для того, щоб у опонентів не було можливості хоч щось пікнути, треба починати з себе! А чомусь виходить, що у пана Каспрука, Обшанського, Унгуряна своїм — можна, а “ворогам” міста — ні? Тільки тоді запитання: “що чи хто — місто? І чи є ворогами міста — опоненти нинішньої влади міста?»

Ну, і якщо уповноважені посадові особи вважають, що замість цього банеру має бути відремонтований фасад, то варто було б обговорити це з власником приміщення (а це не депутат), і якщо й знімати банер, то не в зимовий період, коли ремонт фасаду, певно, нереально зробити. Це прояв непрофесійності з боку посадовців, чи вони спеціально зняли банер тоді, коли сніг випав, щоби максимально нашкодити опозиційного до мера депутату?..

У цей же час, «крутий інспектор» і Ко ігнорують суттєвіші порушення з боку «своїх» для влади. Про ці подвійні стандарти написано вже чимало…

fakty.cv.ua

***

«Борцю з бабусями і МАФами» ще раз вказали на його «подвійні стандарти»

***

«Борець з бабусями» з міської влади змінив місце роботи зятя Чинуша

***

Кривдник бабусь отримав премію 105%, образив депутатку і – на звільнення (відео)

***

Вимоги до вивісок не стосуються «обраних»?..

***

Цікаво знати також:

Чернівці – місто європейське

Депутатський корпус Чернівецької міської ради зовні виглядає нібито увесь демократичний. А як зсередини його розглянути, то нема де мітки класти на окремих обранцях.

І мер Каспрук також із демократів. Хоча він був, є і буде висуванцем від «Народного фронту». Бо там його місце.

З точки зору правдивої політики та сучасної політології, проблем у стосунках між мером і радою у місті не повинно бути. Насправді ж там відбувається непримиренна боротьба одних з одними і всіх проти всіх.

А все починалося нібито гарно-чинно. На виборах 2015 року до міської ради на той час пройшла переважна більшість тих, хто проти комуністів, регіоналів і їхніх прислужників. До останніх з великою натяжкою можна би було зарахувати тільки «Рідне місто» із 10 депутатами із 42. Хоча більшість із них можна ставити під великий сумнів. У місті та області тогу регіонала одягли чомусь на лідера «Рідного міста» Василя Продана. Водночас його дружина, народний депутат Оксана Продан прославилася на барикадах Революції Гідності як непримиримий і мужній борець з партією регіонів. Якби її чоловік був з Януковичем, то, напевне, вона спочатку його у ліжку би задушила, а потім на барикадах здобувала волю для України. Напередодні виборів взагалі з’явилася інформація, що предки Василя Продана були визначними діячами українського визвольного руху і він виховувався у дусі українського патріотизму.

На відміну від Продана, мер виховувався в іншій атмосфері та ідеології. Тим паче, що натхненником політичних перемог Каспрука, його поводирем став Микола Федорук. Ще донедавна Микола Трохимович ні на крок не відступав від ідей, привнесених до них з північного сходу від Леніна-Сталіна до Брежнєва і Горбачова. Тільки тоді, коли Продан з Ко зумів відібрати у Федорука владу в місті, останній став міцно на колію будівників європейського капіталізму в Україні. Більше того, зараз Микола Трохимович є стійким бійцем декомунізаційного фронту нашої держави. Йому доручено важливу ділянку перейменування населених пунктів України, корі досі мають у своїх назвах ознаки тоталітаризму.

Тож не все так просто у Чернівецькій міській раді.

Наразі там з 10 тільки 9 депутатів від «Рідного міста». Ростислав Білик, оголошений у міжнародний розшук за підкуп виборців, «став на лижі» і подався у світ за очі. Тому «РМ» правдиво не має більшості. І тут своє вагоме слово повинна сказати фракція президента БПП «Солідарність». У неї є 9 голосів. Під час виборів до коаліції входили і ВО «Батьківщина» зі своїми 7 голосами, і «Самопоміч» з 6-ма, «Народний контроль» з 5 депутатами та ВО «Свобода» з такою ж кількістю 5 народних обранців.

Переважаюча більшість, 32 проти 9, – у демократичних, проєвропейських сил.

Чому ж тоді такі негаразди відбуваються у Чернівецькій міській раді?

Команда мера Каспрука має великі проблеми з кадрами. Замість того, аби після революції, після виборів зробити ставку на тих, хто разом з «НФ» і його лідерами стояв по один бік барикад, фронтовики пішли іншим шляхом. До своєї команди вони взяли тих, хто був по інший бік. Тоді у міськраді з`явилося більше регіоналів при посадах, ніж при Михайлішині. І виник конфлікт інтересів. Регіонали, яких оголосили ворогами, образилися на регіоналів, яких оголосили друзями влади. Вони почали колошматити один одного так, що місця живого не залишають на полях політичних боїв.

Цією ситуацією вміло скористався лідер «Рідного міста» Василь Продан. Він зумів у битві всіх з усіма згуртувати навколо «РМ» і ВО «Свободу», і «Самопоміч», і ВО «Батьківщину», і навіть частину БПП «Солідарність».

Каспрук у цих умовах залишився сам на сам з усіма. Щоправда, він щиро вірить своєму радникові Ірині Карімовій і покладається у всьому на неї, її знання, інтуїцію та… колишню наближеність до Миколи Федорука. Кажуть, що Каспрукові при Карімовій живеться, як колись Ющенкові жилося при Вірі Іванівні Ульянченко. Ірина може все: порадити, вирішити, порушити, знайти, примирити… Але чи так щиро вона ставиться до Каспрука, як він до неї?

З огляду на те, що Карімова ще недавно була радником Вячеслава Добровольського, начальником його виборчого штабу, не можна відкидати й нинішніх інтересів пані Ірини у фірмі «Альянс» та її президентові. Тим паче, що Вячеслав Добровольський колись був не проти зайняти місце міського голови. Якщо він не відкинув такої думки й прагнень і сьогодні, то ще велике питання, буде Ірина Карімова під час виборів на боці Каспрука чи Добровольського.

Хоч нинішній мер і має тепер високий рейтинг довіри чернівчан, але це не вічно. Бо чимало є прорахунків у його діяльності. І критика опонентів не завжди об’єктивна. Його надмірні вояжі за кордон без користі Чернівцям дуже швидко трансформуються у негатив. А неспроможність створити нову команду без комуністів та регіоналів взагалі ставить Каспрука у дуже незручне становище в європейському місті Чернівці.

Таким чином мер та «Рідне місто» у своїх надмірних амбіціях підірвали довіру до себе політичної еліти та чернівчан. Тут потрібна нова сила, котра візьме на себе відповідальність за розвиток Чернівців у найближчий час. За обставин, котрі складаються, такою політичною силою може стати і навіть уже стає БПП «Солідарність», якою керує у місті Наталія Якимчук. Вона не втратила від того, що двічі не виграла вибори у місті. Першого разу програла з мінімальним рахунком вибори депутата верховної ради Миколі Федоруку. Вдруге програла вибори мера Олексію Каспруку. На відміну від тих, кому поступилася на старті політичної кар’єри, Наталія Якимчук не склала рук і почала завзято трудитися. Вона очолила найвідповідальнішу бюджетну комісію Чернівецької міської ради.

За ці місяці довела, що добре розбирається у міському бюджеті, вміло контактує з громадськими організаціями, мудро проводить політику президента та уряду у стінах Чернівецької міської ради. Таким чином Наталія Якимчук змогла згуртувати навколо себе чималий депутатський корпус. Професійні навички та ідеї від неї швидко опановують умами тих, хто має змогу їх проводити у місті. Зокрема, останнім часом Наталія Яківна вміло роз’яснила своїм однодумцям та колегам переваги створення ОСББ у Чернівцях і замінила ними ЖЕКи і ЖРЕПи. Завдяки їй це реформування у місті проходить без зайвих проблем. І уже дуже швидко ЖЕКи та їм подібні структури у Чернівцях зникнуть, як рудименти минулого.

У ці місяці, коли депутати з мером вели безкомпромісну війну за посади, виконком і секретаря, хтось повинен був займатися господаркою, бюджетом, комунальними службами. І те, що місто живе без катаклізмів, без потрясінь – велика заслуга й самої Наталії Якимчук. За цей час вона зрозуміла, що навіть оцей камінь спотикання мера і депутатів, яким визначили посаду секретаря міськради, дуже легко прибрати. Тобто скасувати посаду – і нема проблем.

– Ми навіть не розуміємо, навіщо ця посада у міській раді, – каже Наталія Якимчук. – Секретар – це зв’язок між депутатами і чиновниками міськради. Нема біди, коли нема секретаря. Це рудимент часів комунізму. Тоді мер відігравав роль секретаря. Потім створили перехідне явище, і в законі про самоврядування 1991 року, і при його змінах 2001 року передбачили: і секретар залишається, і голова. Голова ніби є керівником виконавчих органів, а секретар організовує роботу депутатів, формує порядок денний, який затверджується мером, і він же головує на сесіях.

То для чого нам секретар? Він потрібний тільки меру, коли його нема у місті.

Таким чином Наталія Якимчук вже усунула перешкоду, яка стояла увесь час між мером і «Рідним містом». Її просто нема і уже не потрібно. Подібно буде діяти і депутат, і її фракція надалі. Тож є можливість уникнути розпуску депутатського корпусу та вигнання мера з мерії.

Петро Кобевко, chas.cv.ua

***

КАСПРУК І НЕ ЙОГО КОМАНДА. Якщо Каспрук не замінить команду, то команда замінить Каспрука

До такого висновку можна дійти, проаналізувавши хід виборчої кампанії у Чернівцях. Вона відрізнялася від інших тим, що чернівчанам не було презентовано жодних реальних ініціатив. Особливо з боку чинного мера. Ніби йому посада і кампанія стали тягарем. Так здавалося збоку.

Михайлішин, Пуршага, Якимчук і Сеничак з мізків вилазили, аби донести до виборців свої плани та ідеї щодо поліпшення життя людей уже завтра. А Каспрук у цей час відкривав маршрути, латав дороги, ходив до дитсадків… і не сходив з екранів телебачення. На день по 10-15 сюжетів про діяльність Каспрука у Чернівцях показували ТРК «Чернівці», ТВА, 5 канал, ДТРК «Буковина», «Чернівецький промінь». Якби не обличчя Олексія Павловича, яке гляділо на нас з екранів, то могли би люди думати, що знову «воскрес» Федорук і знову його обирають мером. Технологія виборів, яку придумав для себе Микола Трохимович у 90-ті роки минулого століття, у Чернівцях жодного разу не підводила його і не підводить його наступника. Навіщо людей годувати «завтра», коли їм можна показати, що було вчора. Чернівчани найбільше люблять учорашніх.
Так закінчився перший тур виборів.

Дебати для покійників?

На другий тур взагалі змовкли всі: у штабі Михайлішина, напевне, перелякалися не на жарт. Адже за цей час встигли засудити до 3 років тюрми 3-х студентів, які з викладачем і «рідномістянином» Ростиславом Біликом взяли участь у купівлі голосів своїх колег з юридичного та економічного факультетів ЧНУ.

Сам викладач «став на лижі» і кудись утік. Міліція його шукає. Тож Михайлішину і Продану вже не до виборів було. А Каспруку і Федоруку якраз цього й треба. Вони відмовилися від будь-якого спілкування з конкурентами. Про дебати навіть і не йшлося. Уже хотіли просити Москаля, аби він згадав молодість і під вікнами мерії гукнув: «Поц! Виходи на дебати!» Як колись гукав. Тоді Михайлішину, а тепер треба уже і Каспруку кричати: «Поци! Виходіть на дебати!»

У Чернівцях на дебати не ходять. Бо дуже себе розумними вважають. Нехтують європейськими правилами, етикою та політичною культурою. Прикривають ці свої хиби «фіговими словами» (тобто листками), ніби незайману цноту. Насправді клейма на таких кандидатах ставити ніде. Але їм байдуже. А виборці втратили чимало. Тож три тижні між турами пройшли тихо-тихо. І у місті стало ніби на цвинтарі. Якби авто з портретами Януковича, Продана, Білика та Михайлішина не проїхало вулицями, то не відали б ми, що будуть ще одні вибори.

Війна містечкового значення

Як вони до людей, так і люди до них. На другий тур прийшло голосувати менше 30 відсотків чернівчан. Більше 70 відсотків виборців не зацікавлені ні в одному, ні в іншому. Це не їхні голови.

Незважаючи на людей, Закон дозволяє бути обраним тому, хто набрав більшість від меншості.
Отож Олексій Каспрук набрав 33223 голоси і став головою.

За Михайлішина проголосувало майже вдвічі менше – 18313. І він не став головою.

Здавалося б, команда Каспрука питиме шампанське і святкуватиме перемогу. Але не все так просто у чернівецькому Парижі. Перед цим до міської ради люди обирали депутатів. І тоді першість віддали Михайлішину та його «Рідному місту». Друге місце посів БПП «Солідарність». І третіми були батьківщинівці. Жодна ця політична сила не палає повагою та необхідністю підтримувати знову обраного мера. Більше того, всі вони мали свої розрахунки на свого голову. І висували своїх кандидатів. Тож у міськраді вони легко об’єднаються у боротьбі проти Каспрука. Тоді нічого доброго нас не чекає.

Передбачаючи подібний альянс, Каспрук жорстко оцінював ситуацію під час виборчих перегонів. Він дав зрозуміти новим депутатам – на компроміси з ними не йтиме, їхнього секретаря не пропонуватиме, владу з ними не ділитиме. Колишній однопартієць Каспрука нардеп Максим Бурбак взагалі вдався до погроз: мовляв, якщо міська рада не буде слухняною, то він доб’ється її розпуску у ВР України.

Нічого доброго Чернівцям і людям така ситуація не пророкує. Будуть війни містечкового значення. І переможця у цій війні не буде.
Насамкінець Олексій Каспрук змушений буде визначитися, з ким він працюватиме, на кого опиратиметься. Бо досі у його команді на якийсь час політичний притулок собі облюбували вчорашні регіонали.

Під час виборів команда Каспрука показала себе з найгіршого боку. Вона сиділа і чекала, хто виграє. Аби вчасно перейти на той чи інший бік. Їй байдуже, хто стане мером. Напевне, ці люди сподівалися, що будь-кому таки знадобляться. Одна Ірина Карімова проявляла якусь ініціативу (щоправда, не завжди вмілу і вдалу). Вона щиро допомагала Каспруку. І то тільки з огляду на те, що в іншу команду її б не взяли ні за які заслуги.

Якщо Каспрук не усвідомить, що він не має професійної та відданої команди, то довго на посаді не втримається. Депутатський корпус з ним буде чинити так, як з Федоруком. А команда за першої слабинки, яку помітить у Олексія Павловича, без найменших докорів сумління здасть його з потрохами Михайлішину – Продану та їхньому «Рідному місту». Нині у міськраді опертя Каспрук не має від жодної партії, представленої своїми депутатами.

Гра у шахи по-чернівецьки

Нібито повинен би його підтримати БПП «Солідарність». То ні, ще на початку виборчої кампанії ця партія відмовила Каспруку і висунула проти нього свою кандидатуру – Наталію Якимчук.

Аналіз підказує, що Каспруку навіть готували пастку в цій партії. Вони могли б його висунути і перед голосуванням зняти з виборів. Закон дозволяє це зробити. Таким чином «Солідарність» виконала б якусь домовленість із тими, хто до них був у міськраді. Але Федорук і Бурбак вчасно розгадали багатоходівку шахових королів містечкової політики. І Каспрук пішов на вибори самовисуванцем. Це був єдиний правильний хід команди.

Хто кого

Зараз голова мусить подати на голосування депутатам кандидатуру секретаря. Кого він обере першою жертовною фігурою?!
Василя Максимюка?… Навряд чи. Бо Федорук нікому не простив і не простить голосування 2011 року за свою відставку. Василь Максимюк тоді голосував проти Федорука. Зараз йому не допоможе ні те, що пройшов він АТО, був поранений. У політиці нема сентиментів. Тим паче, у стосунках з Миколою Трохимовичем.

Віталія Михайлішина?.. Та за жодних умов. Ще під час виборчої кампанії Каспрук про нього говорив як про людину, з якою він працювати не буде за жодних умов.

Олександра Пуршагу?.. Навряд чи цю кандидатуру підтримають депутати. І чи він сам захоче поміняти посаду керівника управління ОДА на секретаря Чернівецької міської ради?…

Наталію Якимчук?.. Вона не покине Київ, викладацьку кафедру заради незначної другорядної посади у Чернівцях.
Андрія Брязкала?.. Можлива кандидатура від «Самопомочі». Її би підтримали «Рідне місто», БПП «Солідарність» і та ж таки «Самопоміч». Але Каспрук цього депутата не буде пропонувати на секретаря.

І тут знову на політичну арену Чернівців вийде Іван Мунтян та ВО «Батьківщина». Він може запропонувати когось зі своїх, колишніх голів районних рад у Чернівцях: Бурегу з Садгори чи Бабуха зі спочившої у Бозі Першотравневої райради. Котрась із цих кандидатур стане компромісною. Тим паче, що вони жодного разу не робили шкоди Федорукові. А сам Бурега вважався протеже багаторічного міського голови.
Для Каспрука у цих умовах найголовніше якнайшвидше змінити команду. Проґавить час – повторить долю Федорука. Або він змінить команду, або команда поміняє голову.
Іншого не дано.

(Далі буде)

Петро Кобевко

Р.S. Новообраний депутат Ростислав Білик, на якого заведено кримінал за підкуп виборців у студмістечку ЧНУ, «став на лижі» (втік за кордон). Тож є велика ймовірність перевиборів на окрузі, де виграв Білик. З огляду на те, що партія УКРОП до 5 відсотків не дібрала тільки дві сотих голосів, під час перевиборів на цьому окрузі може пройти бар’єр і увійти до міськради. Тоді повністю зміниться конфігурація Чернівецької міської ради. І позиції Каспрука зміцняться.

P.P.S. Найкращим результатом і уроком виборів у Чернівцях стало те, що столиця Буковини відмовилася від Фірташа. Не зумів і не зміг олігарх тут укорінитися. Місто наше урядове, прем’єрське, європейське і найкраще у світі.

chas.cv.ua

***

Загрузка...

3 КОМЕНТАРІ

  1. Був би мер мудрий післав би далеко бурбаків всяких і налагодив би нормальну роботу міської ради, а так лиш одні конфлікти і переслідування.
    Дуже дурне рішення діставати такою хєрньою своїх опонентів

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ