І знову про подвійне громадянство, «зраду» та «інтереси Румунії»…

1
1676
Загрузка...

Вважаю невірними стверджування деяких “правдолюбців” про “зраду інтересів України” тими громадянами, хто вже отримав, або збирається отримати румунське громадянство, – зазначає журналіст і громадський діяч Василь Забродський.

 

Із певною регулярністю, років 10 вже, в ЗМІ обговорюється тема “румунських паспортів”. Висловлюсь і я з цього приводу, – пише на своїй сторінці у Facebook Василь Забродський.

Варто почати з того, що Буковина ніколи не була моноетнічною. І якщо взяти до уваги, що до складу України вона увійшла лише в часи СРСР, то нічого дивного немає в тому, що нащадки колишніх громадян Румунії намагаються повернути собі Румунське громадянство. Хтось з істориків в одному із обговорень цієї теми, зазначив, що після окупації Буковини радянською владою, громадянство СРСР було просто оголошено для всіх жителів. Усім видали радянські паспорти, при цьому не вилучаючи румунські. Формально залишивши всіх громадян з “подвійним громадянством”. Законодавство Румунії визнає нащадків колишніх “окупованих буковинців” своїми громадянами. При цьому, незалежно від національності, готове видавати (поновлювати) їм паспорти. pasporty-ukraine-romania-fakty-cv-ua
У всій цій історії є інтереси. РІЗНІ інтереси РІЗНИХ сторін. Найменше серед “відновлених” тих, хто справді палко любить свою праматір – Румунію. Навіть серед румунів. І, як мені здається, румунська влада і сама, поновлюючи громадянство, не надто вірить у такий палкий урапатріотизм. Основна маса наших співгромадян, які отримали друге громадянство, мали на меті значно меркантильніші інтереси. І вони точно не ставили на одну вагу свою любов до двох держав. Практично більшість з поновлених, з ким я спілкувався, казали що головною причиною іх бажання отримати друге громадянство є забезпечення європейського майбутнього іх дітей. Не заради безвізового пересування по світу. Ні, у більшості візи багаторічні мульти, шенген. Звичайно ж, бажання отримати додаткові переваги від подвійного громадянства присутнє у кожного. Риба шукає де глибше, а людина де краще. Але основна причина, це майже повна зневіра у нашій перспективі. Майже повна зневіра в реальності позитивних змін в Україні. А хіба, після оприлюднення декларацій вищим керівництвом України, ще хтось вірить в чесного чиновника? Хтось вірить може, що вони про Україну дбати йшли у владу? Ні – красти, і захищати накрадене……Знову понесло, повертаюсь до теми.
Так от. Головна причина бажання отримати громадянство Румунії, для багатьох буковинців, є можливість переїхати жити в іншу державу і дати своїй дитині краще майбутнє. Та й самим пожити спокійно, без постійної боротьби з державою, яка постійно намагається залізти в кишеню. І справді, кожна ЛЮДИНА має право на ЖИТТЯ. А в нашій країні це тільки декларація. І не потрібно людей лякати відповідальністю за порушення Конституціі. Нехай спочатку ДЕРЖАВА виконає Конституцію, хоча б в частині безкоштовної освіти і охорони здоров’я, по відношенню до своїх громадян, а потім вимагає законослухняності від них. При цьому, поновлені з більшим задоволенням би поновили громадянство Австро-Угорської імперії, але вона вже не існує. А Австрія, судячи з усього, байдужа до сьогодення своїх колишніх підданих.
У всій цій складно-підрядній полеміці, залишається відкритим питання: А для чого Румунія видає сотні тисяч паспортів? Невже справді, сценарій розпаду України написаний в Кремлі, можливий і Румунія претендуватиме на свої колишні території? Питання залишається відкритим. Тим більше, що вже й сама Україна визнала пакт Ріббентропа-Молотова позазаконним. Нехай в частині окупації Польщі, але чим окупація Сталіном і Гітлером Польщі відрізняється від окупації Прибалтійських країн, чи Буковини? В якийсь момент я уявив собі, що російські танки з’явились на вулицях Києва. Жодних сумнівів не маю, що західні області миттєво б , оголосили щось подібне до Західно-Української республіки в межах Польщі. І повірте, так само не маю жодних сумнівів, що протягом найкоротшого терміну чергове Буковинське віче проголосувало б за возз’єднання з Південною Буковиною, тобто з Румунією. І населення б з радістю підтримало б таке рішення, бо вже наступного дня опинились би в ЄВРОПІ. Тим не менш, сподіваюсь до цього не дійде .
І наостанок. Лунають пропозиції, про позбавлення політичних прав громадян з подвійним громадянством. І скажу відверто – повністю підтримую. Але дещо в іншій інтерпретації. Є поняття резидент – нерезидент. Тобто сплачуєш податки тут в Україні, чи в за кордоном. Так от усіх, хто має офшори і сплачує податки за кордоном, я б позбавив таки ВСІХ політичних прав. В першу чергу засідати в парламенті і вчити нас як жити – ПО НОВОМУ!

***

В опитуванні на цю тему на fakty.cv.ua з понад 1000 респондентів станом на час написання цього матеріалу лише 5% респондентів вважають, що варто заборонити подвійне громадянство.

А ви що думаєте з цього приводу?

Як Ви ставитесь до подвійного (або більше) громадянства?

Результати

Loading ... Loading ...

***

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ