Депутати подолали вето мера щодо земельної ділянки по вул. Руській, 236

0
364
Загрузка...

На липневій сесії Чернівецької міської ради депутати проголосували за зміну цільового призначення земельної ділянки площею майже 80 соток по вулиці Руській, 236 під будівництво багатоквартирного житла.

 

Це рішення міський голова Олексій Каспрук заветував. Але під час позачергової сесії 12.08.16 депутати подолали вето мера. Для цього потрібно було набрати 2/3 голосів, тобто 28, а проголосували 29 депутатів.

Ось як Олексій Каспрук публічно намагався переконати, що те рішення щодо зміни цільового призначення земельної ділянки було не в інтересах громади:

«На липневій сесії депутати проголосували за зміну цільового призначення земельної ділянки площею майже 80 соток по вулиці Руській під будівництво багатоквартирного житла. Земля завжди була і буде джерелом наповнення міського бюджету. Я намагався донести цю думку і до депутатів, однак цього разу вони діяли не в інтересах громади.
Я спробую пояснити усю схему того, як депутати залишили міський бюджет без трьох мільйонів гривень. Отож, зараз ділянка по вулиці Руській – власність територіальної громади Чернівців. Це територія колишнього заводу «Вимірювач»; територія, яку варто було б використати під промисловість. Це б посприяло і розвитку міста, і появі нових робочих місць. Ринкова вартість цих 78 соток – 18 мільйонів гривень. Я запропонував такий варіант: підприємець купує цю землю під промислове призначення, сплачує близько трьох мільйонів гривень у міський бюджет, а потім розпоряджається землею, як хоче.
Що ж буде тепер? Забудовник зведе на цій земельній ділянці багатоквартирний будинок, а місто буде зобов’язане безкоштовно передати цю ділянку під ОСББ. Місто залишиться і без землі, і без коштів, які могли б надійти у бюджет.
Фактично схема – законна, але є деякі питання. На мою думку, вона суперечить здоровому глузду та не враховує інтереси територіальної громади Чернівців. Про мотивацію депутатів, які голосували за зміну цільового призначення цієї ділянки, варто запитати у них самих, але я хочу дізнатись: а де тепер три мільйони гривень, які ми могли витратити на дороги, лікарні, дитячі садочки?
Сьогодні ви ще раз зробите свій вибір та публічно продемонструє громадянам нашого міста, як високо ви цінуєте їхні інтереси. Частина депутатів та деякі ЗМІ можуть звинуватити мене у тому, що я принципово заважаю розвитку підприємництва у місті. Однак я хочу створити рівні умови для усіх.
Ви вирішуєте доволі просте питання – умови передачі земельної ділянки. Шановні депутати, перед голосуванням хочу ще раз нагадати вам, що це – не ваша земля! Вона належить чернівецькій громаді! І закон зобов’язує вас діяти виключно в інтересах мешканців міста. Прошу вас проголосувати та тим самим продемонструвати, чиї інтереси ви ставите на перше місце: окремої особи чи усіх чернівчан!»

Щоправда, не дуже зрозуміло, чому перспективи отримати 3 млн. за ділянку, оцінену у 18 млн., мер подає як такий собі оптимальний варіант?.. Лише тому, що тепер, як прогнозує мер, місто не отримає нічого за ту землю?.. Виглядає трохи «заплутано». Може, хтось з депутатів пояснив би ці «нюанси»?..

Крім подолання вето, були на позачерговій сесії 12.08.16 і інші «гарячі» моменти…

***

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ