Чернівецька область отримала свою монету (+фото)

0
513
Загрузка...

Національним банком України з 3 серпня в обіг введена нова монета. “Присвячена краю, у якому поєднані історичні долі Північної Буковини та частини Бесарабії, розташованому на Південному Заході України в передгір’ї Карпат за течією річок Дністер і Прут. Цей регіон багатий рекреаційними ресурсами, у ньому є економічний потенціал для розвитку міжрегіональної та міжнародної співпраці. Цей мальовничий куточок української землі є благодатним краєм багатопрофільного туризму, масового пізнавально-оздоровчого відпочинку: тут багато об’єктів заповідного фонду, численні пам’ятки історії та культури, джерела мінеральних вод”, – ідеться в повідомленні. Нмінал монети 5 гривень, тираж 30 тисяч штук.

imageНа аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, по колу написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі), П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ (унизу), праворуч логотип Монетного двору Національного банку України; угорі Трьохсвятительська церква Резиденції буковинських митрополитів на тлі Хотинської фортеці; на передньому плані зображено композицію: на пагорбі вівці та музикант, який грає на трембіті, під якою – стилізовані елементи: фрагменти нотного запису пісні `Червона рута`, буковинського орнаменту та квітка; праворуч над трембітою рік карбування монети – 2015.

image (1)На реверсі монети зображено герб області, по колу розміщено написи: ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСТЬ (угорі), ЗАСНОВАНА У 1940 РОЦІ (унизу).

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ