Яценюк проти мораторію на експорт необробленої деревини?..

0
1073
Загрузка...

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк пропонує Президенту України Петру Порошенко ветувати законопроект про введення мораторію на експорт необробленої деревини.

Про це пише у своєму блозі на сайті видання Обозреватель народний депутат, співавтор закону Микола Томенко, з посиланням на інформацію від працівників Секретаріату Кабінету Міністрів, повідомляють Патріоти України.

“Щойно отримав інформацію від працівників Секретаріату Кабінету Міністрів про те, що Уряд за підписом Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка подав Президенту пропозицію ветувати цей законопроект з міркувань, що він створить проблеми для лісової галузі України і суперечитиме нашим міжнародним зобов’язанням”, – написав Томенко.

Він підкреслює, що до прийняття даного законопроекту було проведено стільки дискусій, що таке враження, ніби “міністри і Уряд на чолі з Яценюком ще “свято вірять”, що немає корупції у лісовій галузі, і всі гроші від продажу лісу-кругляка залишаються робітникам, які працюють у селах і депресивних районах гір, а також у місцевих бюджетах”.

“Що стосується наших міжнародних зобов’язань, то під час дискусій експерти міжнародних організацій цілком позитивно поставилися до компромісу, що ми маємо “перехідні “періоди для впровадження норм цього Закону (заборона на вивіз для всіх порід дерев, крім сосни, діє з 1 січня 2016 , а для сосни – з 1 січня 2017 року). Це дає можливість виконати наші міжнародні зобов’язання і підготувати деревообробну галузь до нових законодавчих умов “, – сказав Томенко.

При цьому нардеп зазначає, що після таких дій Яценюка, стало очевидно, хто кришує “лісову мафію”. “До речі, як кажуть поінформовані джерела, для тих, хто сьогодні заробляє на вивезенні лісу-кругляка, підготовка урядового вето обійшлася зовсім недешево”, – додав Томенко.

Нардеп сподівається, що в Адміністрації Президента не підтримають пропозицію Уряду, і до 7 травня, коли закінчується термін підписання даного закону, Президент підпише цей закон. Томенко також нагадав, що перед прийняттям законопроект про введення мораторію “дивним чином” зникав “вночі з порядку денного пленарного засідання ВР, а потім пройшов непросте обговорення між першим і другим читанням і нарешті у квітні був прийнятий”.

Нагадаємо, закон про введення мораторію на експорт необробленої деревини мав на меті зупинити тотальне знищення лісів в Україні, а також зупинити “середньовічний” підхід до використання природних ресурсів України.

Джерело: patrioty.org.ua

Довідково

9 квітня 2015 р. Верховна Рада України прийняла зміни до Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» (щодо мораторію на експорт лісо- та пиломатеріалів у необробленому вигляді), реєстраційний номер 1362. «ЗА» проголосували 233 народні депутати.

Подаємо текст двох статей прийнятого закону (повний текст розмістимо дещо пізніше)

Стаття 21. Тимчасова заборона експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді
Тимчасово, строком на 10 років, забороняється вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту лісоматеріалів необроблених (код 4403 УКТЗЕД):

• деревних порід, крім сосни, – з 1 листопада 2015 року;
• деревних порід сосни – з 1 січня 2017 року.

Стаття 3. «Підтвердження походження лісо- та пиломатеріалів»

Реалізація за межі митної території України в митному режимі експорту суб’єктами підприємницької діяльності лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів, крім передбачених статтями 2 та 21 цього Закону, допускається за наявності сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів.

Порядок видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів затверджується Кабінетом Міністрів України.

Сертифікати про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів видаються підприємствами – постійними лісокористувачами разом з товарно-транспортною накладною.

Особи винні в порушенні порядку видачі та обігу сертифікатів про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів несуть відповідальність згідно із законом.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, забезпечує ведення електронного переліку виданих сертифікатів та його розміщення на своєму офіційному веб-сайті.

Право на експорт певної партії лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів, крім передбачених статтями 2 та 21 цього Закону, має суб’єкт підприємницької діяльності, що отримав сертифікат про походження на відповідну партію лісо- або пиломатеріалів.

Митні органи України здійснюють митне оформлення експорту лісо- та пиломатеріалів, крім передбачених статтями 2 та 21 цього Закону, за умови подання експортером разом з іншими необхідними документами сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів.

Після митного оформлення товарів копія сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів вилучається і зберігається митницею разом з іншими документами, що стосуються цієї експортної операції.

Сертифікат про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів не може передаватися іншим суб’єктам підприємницької діяльності для подальшої реалізації лісоматеріалів на внутрішньому ринку України.

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ