У Чернівцях на базі ЧНУ створюють Центр есперанто (фото)

0
613
Загрузка...

У середу, 6.05.15, у рамках візиту на Буковину президент Української Асоціації Есперанто Євген Ковтонюк зустрівся із ректором Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича Степаном Мельничуком.

 

У зустрічі взяла участь також лідер буковинських есперантистів, організатор Міжнародного фестивалю мов і культур (лінгвофестиваль) і громадський діяч Ольга Бауер.

Столичний гість розповів керівнику найбільшого буковинського вузу про діяльність Асоціації Есперанто України, про перспективи самої мови та співпраці на базі національного університету.

Степан Васильович, у свою чергу, зазначив, що ЧНУ бере участь у близько 120 міжнародних проектах, з яких 100 є діючими, що щороку близько 600 представників університету виїжджають в рамках цих проектів за кордон терміном від місяця до року. Тож перспективу створення Центру есперанто ректор сприйняв позитивно.

І п. Мельничук, і п. Ковтонюк наголосили на тому, що розвиток університетського осередку есперанто відбуватимуться виключно на добровільних засадах, тобто не буде «добровільно-примусового» залучення студентів до курсів есперанто і т. ін.

Домовилися, що ближче з есперанто студентів ЧНУ почнуть знайомити, під патронатом УкрАЕ, орієнтовно з осені 2015 р.

Як талановитий фотограф (лауреат багатьох міжнародних фотоконкурсів), Євген Ковтонюк презентував ректору ЧНУ не лише «есперанто-презент» (збірник віршів Тараса Шевченка, перекладених на мову есперанто), а й свій «Каталог-альбом фото світлин персональної виставки Євгена Ковтонюка в Баку в 2011 р.». З підписом від автора, звісно;)

Записатися на безкоштовні курси есперанто, які відбуваються у Чернівцях у ці дні за підтримки ініціативної групи ГО «Самопоміч Чернівці» (Андрій Брязкало), можуть всі охочі. Запис та додаткова інформація – за тел.: (098) 072-78-89 (Ярослав Матвіїшин, matviichine@aol.com).

Георгій МАЗУРАШУ, fakty.cv.ua,
прихильник есперанто

***

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ