Мобілізовують не лише людей, а й транспорт, у т.ч. приватний

0
930
Тренер з велоспорту Ілля Руссу поки що мусить обходитися в ШВСМ без залученого на потреби армії авто "Нива"
Загрузка...

У рамках мобілізації, четверта хвиля якої розпочалась 20.01.15, військомати не лише викликають необхідних фахівців (з числа військовозобов’язаних), а можуть вилучити на потреби армії навіть приватний транспорт.

 

Наразі відомі випадки, коли громадяни добровільно віддавали автомобілі для використання в антитерористичній операції. Непоодинокими є і випадки, коли волонтери спільними зусиллями організовували ремонт пожертвуваного кимось автотранспорту, який потім відправляли нашим підрозділам в зону АТО. А ось військомати на Буковині, наскільки відомо fakty.cv.ua, «примусово» (тобто через відповідні наряди) вилучали поки що лише транспорт від державних організацій. Зокрема, серед перших «воювати» поїхала «Нива», яку у 2008 р. обласна влада придбала в межах спортивного бюджету для потреб відділення велоспорту Чернівецької обласної школи вищої спортивної майстерності. І директор ШВСМ Сергій Задорожняк, і старший тренер відділення велоспорту Ілля Руссу, як надійшло повідомлення про необхідність передати авто, зазначили, що все розуміють і, звісно, не мають ніяких заперечень проти використання «спортивного» транспорту в антитерористичних цілях, хоча, зрозуміло, що машина необхідна для обов’язкового супроводу велосипедистів по трасі (наразі це поки що роблять приватним транспортом).

?Водночас, чисельний парк автомобілів, який тривалий час зберігався на території обласної державної газовопостачальної організації (яка була ліквідована (точніше процес триває) і замінена на газовому ринку… приватною структурою), чомусь ніяк не залучався на потреби армії, хоча це питання піднімали на різних рівнях, аж до Кабміну.

Про те, кого, що і на яких підставах можуть мобілізувати, йдеться у наказі війського комісара Чернівецького обласного військового комісаріату від 20.01.2015 №12 «Про оголошення часткової мобілізації»:

Відповідно до указу Президента України №15 від 14 січня 2015 року оголошено часткову мобілізацію

НАКАЗУЮ

  1. Всім генералам, адміралам, офіцерам, прапорщикам, мічманам, сержантам, солдатам та матросам запасу, які мешкають постійно на території Чернівецької області, які мають (не мають) мобілізаційне розпорядження або при отриманні персональної повістки військового комісаріату, зобов’язані з’явитись у визначений термін на пункти, вказані у мобілізаційних розпорядженнях або персональних повістках.
  2. Військовозобов’язаним, які тимчасово проживають на території Чернівецької області, негайно вибути до місця постійного проживання і прибути в пункти, вказані у мобілізаційних розпорядженнях, а при можливості – у військовий комісаріат по місцю перебування на військовому обліку.
  3. Генералам, адміралам, офіцерам, прапорщикам, мічманам, сержантам, солдатам та матросам запасу, які не мають на руках мобілізаційних розпоряджень і не отримали повісток військового комісаріату, виїзд за межі району (міста) тимчасово забороняється.

Генерали, адмірали, офіцери, прапорщики, мічмани, сержанти, солдати та матроси запасу, які підлягають призову відповідно до пункту 1 цього наказу, зобов’язані мати при собі документи та особисті речі, вказані в мобілізаційних розпорядженнях та персональних повістках.

  1. Керівникам підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності та відомчої підпорядкованості за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігати місце роботи, посаду і компенсувати із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову.

Керівникам підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності та відомчої підпорядкованості поставити справну автотракторну, дорожньо-будівельну, підйомно-транспортну та іншу техніку у визначені терміни і в пункти згідно нарядів військового комісаріату.

Громадянам-власникам транспортних засобів – доставити їх у визначені терміни і в пункти за вказівкою військового комісаріату.

  1. Громадяни України, які не з’явились під час мобілізації у вказані терміни і пункти та керівники підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності та відомчої підпорядкованості, а також власники транспортних засобів, які не поставили у встановлені терміни техніку по нарядах військових комісаріатів, а також особи, які перешкоджали своєчасному прибуттю громадян та поставці техніки, несуть відповідальність відповідно до законодавства України.
  2. Наказ оголосити та розвісити па підприємствах, в організаціях і установах незалежно від форм власності та відомчої підпорядкованості.

 

Військовий комісар Чернівецького обласного військового комісаріату полковник В.В. ЧУРАЙ

***

Серед головних проблем мобілізації – недовіра до керівництва держави, армії…

***

4-та хвиля: мобілізовують артилеристів, танкістів, стрільців, медиків, водіїв і Ко

***

Кого обмине четверта хвиля мобілізації з 20 січня 2015 р.

***

У Чернівцях, на контрактній основі, створюють піхотний полк

***

На Буковині масово тікають від мобілізації за кордон

***

У січні 2015 почнеться нова хвиля мобілізації, – кажуть в столиці

***

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ