Депутати голосуватимуть руками, під наглядом камер та студентів…Це допоможе?

0
134
Фото з сайту molbuk.ua
Загрузка...

Питання порушень депутатами Регламенту міської ради в частині персонального голосування за протокольним дорученням міського голови Олексія Каспрука на своєму засіданні за участю представників ЗМІ розглянула постійна комісія з питань законності, прав людини, регламенту, депутатської діяльності та етики.

Міський голова заявив про готовність ініціювати скасування усіх сесійних рішень, які, за результатами висновків профільної депутатської комісії, були прийняті з порушенням Регламенту. Олексій Каспрук також рекомендував комісії надати пропозиції щодо змін до Регламенту, які б унеможливили такі випадки у подальшому.

Постійна комісія з питань законності, прав людини, регламенту, депутатської діяльності та етики засудила практику голосування чужими картками та запропонувала до внесення змін до Регламенту міської ради, які унеможливлять такі випадки, запровадити голосування під час сесійних засідань руками.

Комісія також підтримала пропозицію студентського парламенту та дозволила його представникам на сесіях спостерігати за дотриманням депутатами вимог щодо обов’язковості персонального голосування.

Голова координаційної ради з питань запобігання та протидії корупції, охорони громадського порядку запропонував коштом цієї громадської структури обладнати сесійну залу міської ради сучасною системою відеоспостереження, яка дозволить фіксувати факти порушень під час голосування.

Комісія також встановила факт порушень на останній сесії міської ради під час голосування за проект рішення №34 та доручила відділу комп’ютерно-технічного забезпечення міської ради за участю членів комісії ще раз переглянути відеозапис голосування за проекти рішень №27 та №33, де голосування чужими картками могло вплинути на остаточний результат голосування. Саме зазначені рішення, які прийняті з порушенням вимог обов’язковості персонального голосування, пропонується скасувати на черговій сесії міської ради.

Комісія також пропонує міській раді звернутися до Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва і місцевого самоврядування з клопотанням ініціювати зміни до законодавства, які передбачатимуть відповідальність депутатів за порушення вимог Регламенту, в тому числі щодо персонального голосування, – повідомляє офіційний сайт Чернівецької міської ради.

fakty.cv.ua

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ