У міськраді нагородили «не за ту врятовану», або в чому «нестиковка»?..

5
933
Загрузка...

Днями у Чернівецькій міській раді мер та місцеві представники державної служби надзвичайних ситуацій нагородили ліцеїсту Анну Шумко за порятунок 10-річної дівчинки, яка тонула біля водоспаду в с. Шешори Івано-Франківської області.

 

В публічній площині не зустрічається ім’я та прізвище врятованої дівчинки. Але за всіма описами мова про юну мешканку одного з сіл Кіцманського району, яка відпочивала у таборі «Над Черемошем» у м. Вижниці, звідки вони справді їздили на екскурсію до згаданого водоспаду і де справді трапилась невеличка пригода. Це підтверджується і тим, що до батьків цієї дівчинки (Аліни, неповних 10 років) звернулись буковинські «МНС-ники» з проханням підтримати клопотання щодо відзначення рятівниці на рівні Державної служби надзвичайних ситуацій (за інформацією УДСНС у Чернівецькій області, дівчину номінують на щорічну всеукраїнську акцію «Герой-рятувальник року», де, як повідомляє molbuk.com, Анна цього року має представляти у цьому конкурсі Чернівецьку область).

І все зійшлося би чудово, якби батьки цієї врятованої дівчинки не дізнались, що з їхньою донькою, виявляється, не трапилось нічого такого, про що повідомляється в засобах масової інформації в контексті цієї «героїчної історії».

Мама врятованої дівчинки п. Марина повідомила fakty.cv.ua про цю ситуацію, як кажуть, «зі своєї дзвіниці». Каже, коли чоловік розповів «офіційну версію», у неї спочатку тиск підскочив до 200. Одразу взялась з’ясовувати, що ж там трапилось і чому їй не розповіли про такі тривожні (на межі трагедії) подробиці. Але і донька, і екскурсовод, і інші присутні розказують про зовсім інший розвиток подій (з табору доньку вони забрали 26 червня, не перший рік там відпочивають і зазначають, що задоволені і умовами, і тим, як за дітьми дивляться).

Отож, за словами п. Марини, донька, перебуваючи у воді десь по пояс, оступилась, впала і ковтнула води. Інший хлопець з цього табору (14-річний Володимир) взяв дівчинку за ручку і підвів до екскурсоводу, який поплескав долонею по спині, донька відкашлялась і на цьому все закінчилось.

Мама дівчинки підкреслює, що якби доньку справді врятували за таких обставин, які описані в ЗМІ, вона, звісно, щиро дякувала би рятівниці, хотіла би якось віддячити і, звісно, була би за те, щоби її відзначали на вищому рівні. А оскільки ті публічні розповіді не знайшли підтвердження, то п. Марина зазначає, що не хоче, аби на доньці хтось «піарився», або робив кар’єру.

Можливо, Анна Шумко врятувала якусь іншу дівчинку, тоді це міняє справу. Але з нашою донькою, слава Богу, нічого такого не сталось, як описано зі слів героїні-рятівниці, – зазначає п. Марина. – Написано, що доньці залишалось жити секунд 30, що вона була синюшного кольору, що її не могли відкачати, що робили непрямий масаж серця, що екскурсовод казав ніби їй залишилося жити ще секунд 30 і таке інше. Це або чиїсь фантазії, або мова про іншу ситуацію, а не про те, що сталось з нашою донькою. Якби я була неправа, мені не складно було б перепросити…

Погляд з бази відпочинку (табору)

У мас-медіа фігурує, що в таборі не було медиків, тому цю роль доручили Анні Шумко. Дивна ситуація, адже, зазвичай, у таборах, тим більше, де відпочивають діти, медпрацівники обов’язково мають бути. Аби з’ясувати, чи справді в таборі «Над Черемошем» не було медиків, звернулися за коментарем до директора.

Марія Василівна (директор бази відпочинку «Над Черемошем») розповіла:

«У нас медики є, і завжди були. Працюючи в цій системі 40 років, я не розумію одного, – як можна викладати в публічну площину інформацію, нікого не спитавши, не зібравши факти. І ставити на 1 сторінку фотографію героїчної дівчинки, коли такого, як там описано, й близько не було. Я такої неправди за свого 45-річного стажу ще не чула і не бачила…

Виходить, я директор бази, нічого не знаю і не чула про проблеми, про які розмови йдуть кругом.

Я 33 роки пропрацювала директором пансіонату «Черемош». З 1986 року, після аварії в Чорнобилі, постійно працювала з дітками. У нас постійно були медичні працівники, ми співпрацюємо з лікарнею, з педіатрами (один з них живе метрів 150 від бази). І таке писати – що дівчина, яка була навіть не вожатою, а стажером, можна сказати, ледь не приймала, як медик… А вожата там була з вищою освітою, теж досвідчена.

Коли ми приймали на зміну дітей, медик всіх оглянув, спілкувався зі всіма, розглядав всі медичні довідки, давав рекомендації, кому можна йти в гори, кому не можна, і таке інше. Коли треба, він завжди був.

Мене на тій екскурсії там не було. Але направила досвідчену людину, я з тим екскурсоводом працюю років 20, він дуже досвідчений. Володимир казав, що там «немає про що говорити». Каже, що офіційна рятівниця була в тій групі, але близько не було її в тій проблемній ситуації. І ситуація була зовсім інакша, а не як подали в пресу.

Стільки часу пройшло, я нічого не знала, і тут таке читаю в пресі…

Коли група роз’їжджалась, і мама тієї дівчинки, і сама дитина дякували. У нас табір дуже непоганий. Приватний. Я стараюсь, щоби дитям було добре, щоби вони їхали задоволені. І вони про такі «перипетії», як описали в пресі, теж не знали. А тепер мені кажуть, що це було у відомій газеті на першій сторінці… Так не мало би бути – інформацію треба подавати перевірену. Або, можливо, описана інша ситуація, про яку нам невідомо. Але тоді нехай уточнюють, де і з ким трапилась така історія…

Екскурсовод шокований описаними подробицями

На прохання fakty.cv.ua, ту проблему на водоспаді описав безпосередній учасник подій – екскурсовод Володимир:

«Я в шоці. Мені розказали про публікації, і я знайшов в одній газеті матеріал, фотографію тієї 11-класниці, що дорослі ніби не могли врятувати, а вона це зробила, героїня.

Маю 55 років, воджу людей часто на екскурсії, від цієї історії в шоці.

Кажу, як то було. Якби пояснити. Повезли дітей на водоспад, вода по коліно. Площа десь 3 квадратних метри, чотирьох не було. Яка проблема була? Дитина наковталась води трішки. Все було поруч. Хлопчик взяв за руку, подав мені. Я дитину про всяк випадок поклав через коліно і три рази плеснув по плечах, і все. Навіть вода не вийшла, певно, небагато ковтнула. При утопленні, як відомо, інші дії роблять, але в цій ситуації потреби не було. Там було багато дітей, все на очах. Загалом, це, можна сказати, «єрунда» була, а не «героїчна історія»… Тобто, можливо, та 11-класниця і рятувала когось так, як описано в газетах і в інтернеті, але це точно не було під час нашої екскурсії до водоспаду в Шешорах».

Отож, залишається відкритим запитання, чи є, можливо, інша врятована дівчинка – за описаних зі слів рятівниці Анни Шумко обставин… Якщо є, цікаво було б дізнатися, коли і з ким трапились ті проблеми…

fakty.cv.ua

***

Мер нагородив юну чернівчанку, яка врятувала 10-річну дівчинку

***

Загрузка...

5 КОМЕНТАРІ

    • Рятівниця висловилась під постом з матеріалом у Facebook. З її слів можна зрозуміти, що вона наполягає на тому, що вона врятувала саме цю дівчинку і саме за описаних раніше обставин. Але мама (і сама врятована, відповідно) та очевидець подій (екскурсовод) не підтверджують цього – кажуть, все було зовсім інакше… Ось така дивна “непонятка”…

  1. Шановна “рятівниця” була однією з вожатих, що супроводжували групу дітей. Можливо, вона повинна понести відповідальність за те, що ледь не стався нещасний випадок ?

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ