Невтішні для влади електоральні настрої населення у серпні 2016…

0
155
Загрузка...

Протягом 2016 року рейтинг Президента України Петра Порошенка зменшився більше, ніж удвічі, – з 23% до 11%… А найбільше не довіряють Арсенію Яценюку.

 

Згідно з результатами опитування Соціологічної групи «Рейтинг», якби вибори Верховної Ради відбувалися найближчим часом, то третина опитаних однозначно взяли б в них участь, а в парламент потрапили б шість партій: Батьківщина (18,3% – серед тих, хто має намір голосувати і визначився з вибором), Опозиційний блок (12,6%), Самопоміч (11,0%), Радикальна партія (11,0%), Блок Петра Порошенка «Солідарність» (9,1%), Свобода (5,6%), – повідомляє ratinggroup.ua.

4,8% підтримали б партію Громадянська позиція, 3,1% – партію М.Саакашвілі. За партії Відродження та УКРОП проголосували б по 2% опитаних. Варто додати, що серед усіх опитаних майже кожен п’ятий не визначився з вибором партії.

Якби вибори Президента України відбувалися найближчим часом, то третина опитаних однозначно взяли б в них участь. Серед тих, хто має намір голосувати і визначився з вибором, Ю.Тимошенко підтримали б 17,7%, Ю.Бойка – 11,5%, П.Порошенка – 10,7%, О.Ляшка – 9,8%, А.Садового – 8,9%, А.Гриценка – 7,5%, Н.Савченко – 5,6%, О.Тягнибока – 4,3%. Більше 2% віддали б свої голоси за Д.Яроша та С.Тігіпка.

Протягом 2016 року рейтинг П.Порошенка зменшився вдвічі (з 23 до 11%), натомість зросла підтримка Ю.Тимошенко (з 13 до 18%) та О.Ляшка (з 8 до 10%). Також варто додати, що за останні два місяці рейтинг Н.Савченко зменшився з 10 до 6%, натомість зріс рейтинг Ю.Тимошенко (з 15 до 18%).

Близько чверті опитаних довіряють А.Садовому (25%), А.Гриценку (23%), Н.Савченко (22%). Найбільше не довіряють А.Яценюку (90%). За два останні місяці рівень довіри до Н.Савченко погіршився вдвічі (з 41 до 22%), натомість зросла недовіра (з 41 до 63%), ще 14% не визначились з цього питання. Найбільш прихильне ставлення до Н.Савченко залишається серед мешканців Заходу та Центру, в селах і серед жінок.

15% респондентів добре поінформовані щодо резонансних політичних висловлювань Н.Савченко, 50% щось чули, 31% – не знайомі з її висловлюваннями, ще 4% – не визначилися із відповіддю.

Серед тих, хто добре поінформований або щось чув про резонансні політичні висловлювання Надії Савченко, половина опитаних в цілому не підтримують висловлювання Н.Савченко, майже третина (36%) – підтримує, 15% – не визначилися. Здебільшого висловлювання підтримують мешканці Сходу та Півдня.

Серед різних висловлювань Надії Савченко, найбільше респонденти підтримують тезу: «Надання Заходом Україні летальної зброї може призвести планету до третьої світової війни» (48% – підтримують, 34% – не підтримують).

Найменше підтримали такі тези: «Треба надати амністію всім учасникам бойових дій з боку ЛНР та ДНР, крім їхніх ватажків» та «Майдан і Антимайдан стояли за одні цінностіі» (28% – підтримують, 55% – не підтримують), «Жителям України доведеться просити пробачення за загиблих синів, чоловіків, батьків на Донбасі» (33% – підтримують, 53% – не підтримують).

34% опитаних вважають, що найбільше користі для України Н.Савченко принесе в якості військового льотчика, 17% виступають за її роботу на чолі міжнародного комітету з питань визволення українських військовополонених та політв’язнів, ще 17% підтримують роботу на посаді народного депутата. 4% – за включення у політичну боротьбу за посаду Президента України, 2% – за роботу Мiнiстром оборони, 3% – Секретарем Ради національної безпеки i оборони України, інше – 9%, не визначились 13%.

За останні два місяці збільшилася кількість прихильників думки про повернення Н.Савченко до армії як військового льотчика (з 24 до 34%).

Натомість зменшилась кількість тих, хто вважає, що Н.Савченко буде більш корисною у разі роботи на чолi мiжнародного комiтету з питань визволення українських вiйськовополонених та полiтв’язнiв (з 20 до 17%); включення у полiтичну боротьбу за посаду Президента України (з 9 до 4%), роботи Міністром оборони (з 4 до 2%).

Серед тих, хто довіряє Н.Савченко, вбачають її найбільшу користь для України на посаді народного депутата, роботі на чолі міжнародного комітету з питань визволення українських військовополонених та політв’язнів чи у включенні у політичну боротьбу за посаду Президента. Натомість ті, хто їй не довіряє, виступають здебільшого за її повернення до армії як військового льотчика.

Аудиторія: населення України від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%. Терміни проведення дослідження: 18-23 серпня 2016 р.

***

Цікаво, як нині розподіляють політичні симпатії серед буковинців?..

Якби вибори відбулися найближчим часом, я би проголосував так:

Результати

Loading ... Loading ...

***

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ