Міська влада помстилась Гешку за критику «зникненням» олімпійських банерів?

3
334
Загрузка...

Після виступу зіркового бігуна і громадського очільника обласного відділення НОК України Івана Гешка на сесії міської ради з критичними зауваженнями на адресу керівництва міста дивним чином «зникли» олімпійські банери з Соборної площі, де вони були розміщені перед проведенням там 25.09.16 чемпіонату України з бігу на 1 милю.

Є припущення, що це могли зробити начальник Інспекції з благоустрою м. Чернівців Сергій Обшанський і Ко, 160928-olimp-vystavka-chernivtsi-sportbuk-com-6-copyзазначає SportBuk.com. Обшанський неодноразово публічно висловлювався проти розміщення олімпійських банерів спочатку на вул. Кобилянської, а потім і на Соборній площі. При цьому він вигадував якісь «проблеми» – то олімпійські банери ніби заважають перехожим (публічні опитування на цю тему показали, що такої проблеми немає), то вони ніби заважатимуть святкуванню Дня міста (?!) і т.п. Оскільки цей чиновник вже неодноразово «відзначався» негативними діями, які викликають переважно обурення у чернівчан, не виключено, що саме він взявся «вчинити самосуд» над олімпійськими банерами, які йому так «заважали»…

Цікаво, що «зникли» олімпійські банери з Соборної площі після того, як «головний олімпієць Буковини» – чемпіон Європи та світу, учасник трьох Олімпійських ігор і кращий спортсмен України 2006 р. Іван Гешко, який тепер очолює на громадських засадах олімпійське відділення та профільну комісію обласної ради, виступив на сесії міськради 29.09.16 з критичними зауваженнями на адресу місцевої влади. Зокрема, Іван Тарасович зауважив, що після Бігу Миру і Естафети Миру навесні 2016 р. організатори звернули увагу влади на проблемність перебування на Соборній площі (на дорозі) парклету. Тоді було обіцяно, що «постараються забрати» на час проведення на Соборній площі чемпіонату України з бігу на 1 милю, але цього не зробили. Також Іван Гешко нагадав, що приблизно рік вже тягнеться вирішення питання виділення приміщення для офісу відділенню НОК, яке розміщене у двох кімнатах поруч з Дитячим притулком, який просить звільнити ті кімнати для своїх потреб. Представники міської влади то просто ігнорували прохання олімпійського відділення, то казали, що приміщень немає, аж раптом виявилось, що нардепам від «Народного фронту» хочуть віддати приміщення площею ~216 кв. м у центрі міста на вул. Сковороди, 1. Дізнавшись про це, Іван Гешко одразу звернувся з листом до міської ради і депутатів з проханням посприяти виділенню цього приміщення для розміщення там офісу відділення НОК, «Олімпійського музею» (у т.ч. з покращенням туристичної привабливості, що є пріоритетом для Чернівців) обласного центру «Спорт для всіх» (який перебуває в суборенді практично на горищі), обласної школи вищої спортивної майстерності (яку неодноразово переселяли), а у напівпідвалі того приміщення – облаштувати місце для безкоштовних оздоровчих занять мешканців мікрорайону (настільний теніс, тренажери тощо). Звісно, цей виступ місцевій влад не сподобався. І «тут як тут» і олімпійські банери «зникли» з Соборної площі… (Невже міський голова одобрить і пропустить без уваги таку «дрібязкову помсту» з боку підлеглого за критичний виступ «головного олімпійця»?..)

Сам мер Олексій Каспрук, який, до слова, достатньо позитивно спілкується з олімпійцями і з самим Іваном Гешком (а Іван напередодні виборів 2015 р. публічно підтримав Каспрука-кандидата в мери) і який публічно підтримав розміщення «Олімпійської виставки», на запитання, чи давав він комусь доручення прибрати олімпійські банери з Соборної площі, відповів просто і адекватно: «Мені шо немає більше чим зайнятись?».

То виходить, що чиновник Сергій Обшанський настільки ненавидить пропаганду олімпізму, спорту і здорового способу життя, що йому, як кажуть, «начхати» не лише на думку самих олімпійців, на позицію пересічних чернівчан (яким ці банери аж ніяк не заважають, крім підлеглих і друзів Обшанського хіба що), а й на самого мера?.. Цікаво…
А якщо раптом це не Обшанський і Ко забрали банери, нехай поліція з’ясовує, хто їх викрав з Соборної площі…

До відома, ці шендера (підставки) та олімпійські банери були виготовлені з ініціативи колишнього гравця ФК «Буковина» – активного учасника революційних подій 2004-05 і 2013-14, активіста і громадського діяча Олександра Білоуса, який тепер грає у німецькій Ландеслізі. Він підхопив столичну ініціативу щодо «Олімпійської виставки», погодив це в інтернет-режимі з мером Чернівців Олексієм Каспруком, заручився підтримкою друзів-вихідців з України, які допомогли матеріально, і, попри чимало дрібних і суттєвіших проблем, реалізував цей проект, подарувавши нашим олімпійцям і всім чернівчанам симпатичний інструмент пропаганди олімпізму, спорту і здорового способу життя!

А тепер до вашої уваги деякі коментарі наших видатних олімпійців і не лише (мовою оригіналу).

Ліна Герасименко (Заслужений майстер спорту зі стрільби з лука, чемпіона Європи та світу, Олімпійська рекордсменка):

«Читаешь это все и волосы дыбом. Ну не понимает чиновник, что не олимпийские банеры городу мешают нормально существовать, а такие чиновники, которые не создают, а уничтожают и карают. Ну кто дал право Обшанскому так хамски себя вести, закон? То ему банеры глаз мозолят. то киоски с мороженным. Почему просто не подойти к этим вопросам по-человечески. Поговорить с людьми, порекомендовать решить эти “проблемы”. Почему надо обязательно уничтожить? Поверьте мне, придет время и вас товарищ чиновник «уничтожат» и забудут».

Олег Осипенко (Заслужений тренер України, тренер учасниці Олімпійських ігор 2012 і 2016 р. Лідії Січенікової-Косташ): «Это у бюрократов самый дешевый способ пропиариться. Это пережиток системы. И что главное, ОНИ этого никогда не поймут! Есть только один способ – увольнять таких “служителей народа”».

Тетяна Мунтян (Заслужений майстер спорту зі стрільби з лука, дворазова чемпіонка світу, фіналістка Олімпійських ігор 1988 р.):

«Пропаганда спорта (олимпийский и не олимпийский), активного отдыха, здорового образа жизни и мышления среди ДЕТЕЙ и взрослых – должно быть ПРИОРИТЕТОМ в Украине на каждый день, как молитва, а в праздничные дни тем более! И крапка!!! А кто против – считать ВРАГОМ украинского народа независимо от вероисповедания и языковой принадлежности!

P.S. Жизнь по принципу- НЕ моё дело, меня это НЕ касается, моя хата с краю, меня тут никто не знает, от меня одного ничего не зависит, лень и равнодушие – хуже чем быть врагом народа!! Это смертный грех, и не нужно потом по церквям бегать…»

Іван Гешко (Заслужений майстер спорту з легкої атлетики, чемпіон Європи та світу, учасник трьох Олімпійських ігор, голова обласного відділення НОК України, депутат обласної ради):

«Цікава ситуація. Коли з весни просили прибрати парклет з траси проведення чемпіонату України на Соборній площі влада не зробила цього. Хоч мер обіцяв. Кажуть приватна власність, тому не трогають. А Олімпійські банери з Соборної площі це власність міста? Хто посмів їх забрати? Обшанський якийсь говорять. Це хто такий? Він ці банери робив, ставив туди? Це влада бореться проти пропаганди олімпійського руху і спорту чи це особиста ініціатива того Обшанського? Прошу Олексія Павловича відреагувати. Боротьбою проти олімпізму Чернівці мають відзначатися?».

Цікаво тепер, як відреагує мер Олексій Каспрук на «антиолімпійські» дії підлеглого… І чи таки будуть в дні святкування іменин Чернівців олімпійські банери на Соборній площі, чи олімпійська гордість України, Буковини і Чернівців там «заважатиме», як вважає Сергій Обшанський? Питання принципове. Олімпійці і спортивна громадськість в очікуванні реакції міського голови. Якщо все складеться так, як ніби мало би скластися, Обшанський і Ко (або хто забрав ті банери) мали би до вечора 30 вересня повернути олімпійські банери на Соборну площу, звідки їх «безпредельно» і, як виявилось, без доручення керівника міста, забрали…

Джерело: SportBuk.com

***

На вул. Кобилянської у Чернівцях відкривається незвична олімпійська виставка

***

На вул. Кобилянської у Чернівцях відкривається незвична олімпійська виставка

***

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ